Barcelona heeft al twee spelers voor volgend seizoen vastgelegd
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de eerste twee aanwinsten voor volgend seizoen al vastgelegd. Voorzitter Joan Laporta zei in een interview op het Catalaanse radiostation RAC1 dat het gaat om twee spelers die komende zomer transfervrij zijn, zonder hun namen te willen noemen. Alles wijst erop dat het gaat om de Deense verdediger Andreas Christensen en middenvelder Franck Kessié uit Ivoorkust.
"We hebben twee spelers met aflopende contracten vastgelegd", zei Laporta. "Dat zouden heel goed een centrale verdediger en een centrale middenvelder kunnen zijn, ja."
Christensen (Chelsea) en Kessié (AC Milan), beiden 25 jaar, worden al langer in verband gebracht met Barcelona. Ook Ajax-verdediger Noussair Mazraoui praat met de Catalaanse club van onder anderen Frenkie de Jong, Memphis Depay en Luuk de Jong. De Marokkaanse rechtsback weigert zijn aflopende contract in Amsterdam te verlengen en staat in de belangstelling van heel wat grote clubs. Naar verluidt hebben ook Bayern München en AC Milan interesse in de 24-jarige Mazraoui.
Barcelona hoopt volgens Laporta ook de Braziliaanse international Raphinha te kunnen overnemen van Leeds United. Een transfer van Erling Haaland of Kylian Mbappé lijkt uitgesloten, ook gezien de beperkte financiële mogelijkheden van Barcelona. "We kunnen niet voldoen aan hun voorwaarden. Als ze geen zin hebben om te komen, dan wordt het moeilijk", aldus Laporta.
Meer uit Voetbal
NAPELS (ANP) - Rasmus Højlund vervolgt zijn carrière bij Napoli. De 23-jarige aanvaller kwam het afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor de club uit Napels, die de Deen nu definitief overneemt van Manchester United.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft de Noor Travis Hernes definitief vastgelegd. De 20-jarige middenvelder werd het afgelopen seizoen al gehuurd van Newcastle United en kwam bij Groningen tot elf optredens, waarvan drie als basisspeler. Groningen heeft de koopoptie in het huurcontract gelicht en de voetballer voor vier jaar vastgelegd.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Aan het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico doen meer spelers van Nederlandse clubs mee dan ooit. Uit de Eredivisie zijn 33 voetballers geselecteerd, uit de eerste divisie 5. Gezamenlijk is dat het dubbele van de 19 van het WK in 2022 in Qatar. Het komende wereldkampioenschap telt met 48 ook meer deelnemers dan ooit.
5 uur geledenRABAT (ANP) - Ismael Saibari heeft Marokko in aanloop naar het WK voetbal op weg geholpen naar een ruime zege in een oefenduel met Madagaskar. De middenvelder van PSV, die onlangs werd gekozen tot beste speler van de Eredivisie in het afgelopen seizoen, tekende voor de eerste twee doelpunten bij de 4-0-overwinning in Rabat.
19 uur geledenRIJEKA (ANP/BELGA) - België heeft in aanloop naar het WK voetbal een oefenwedstrijd tegen Kroatië gewonnen. De ploeg van bondscoach Rudi Garcia was in het Kroatische Rijeka met 2-0 te sterk.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe hoofdtrainer Míchel afgerond. De 50-jarige Spanjaard, voluit Miguel Ángel Sánchez Muñoz, heeft een contract voor twee seizoenen getekend, tot en met 30 juni 2028. Míchel komt over van Girona, waar hij vorige week al zijn vertrek aankondigde na de degradatie van afgelopen maand.
21 uur geledenLA LÍNEA DE LA CONCEPCIÓN (ANP/AFP) - De burgemeester van La Línea de la Concepción in Spanje heeft het oefenduel tussen de voetbalploegen van de Democratische Republiek Congo en Chili verboden vanwege gezondheidsrisico's in verband met de ebola-uitbraak in het Afrikaanse land. Het duel stond op 9 juni op het programma in de plaats in de provincie Cádiz.
21 uur geleden