Barcelona grijpt naast koppositie na gelijkspel tegen Atlético
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona is er niet in geslaagd de koppositie van La Liga over te nemen. De ploeg van de geschorste trainer Ronald Koeman kwam in de thuiswedstrijd tegen koploper Atlético Madrid niet verder dan een gelijkspel (0-0).
Atlético blijft La Liga aanvoeren, met nog drie competitiewedstrijden te spelen. Barcelona volgt op 2 punten. Real Madrid heeft door het gelijkspel van beide concurrenten plotseling in eigen hand of het kampioen wordt. De titelverdediger komt zondag met een zege op Sevilla in punten gelijk met Atlético. Real mag zich in dat geval op basis van een beter onderling resultaat koploper noemen.
Atlético was zeker voor rust de betere ploeg in een leeg Camp Nou. Ángel Correa en Sául misten grote kansen op de openingstreffer en doelman Marc-André ter Stegen van de thuisploeg wist een inzet van Yannick Carrasco nog net te keren. Barcelona had het lastig, zeker na het uitvallen van Sergio Busquets. De ervaren middenvelder was na een half uur te duizelig om verder te spelen. Toch kwam de thuisploeg in de slotfase van de eerste helft bijna op voorsprong. Lionel Messi soleerde door de defensie van de bezoekers, maar stuitte op doelman Jan Oblak.
Dest en De Jong
Frenkie de Jong en Sergiño Dest hadden een basisplaats bij Barcelona, dat onder leiding stond van Alfred Schreuder. De geschorste Koeman zat op de tribune en stond voortdurend telefonisch in contact met zijn assistenten. De oud-bondscoach van Oranje zag zijn ploeg in de tweede helft sterker worden. Ilaix Moriba schoot wild naast, na een fraai overstapje van Messi. Ook Gerard Piqué kreeg de bal niet in het doel. Ronald Araújo kopte wel raak voor Barcelona, maar de verdediger stond buitenspel. Ook de voor Dest ingevallen Ousmane Dembélé kreeg nog een mooie kans op de 1-0. Hij kopte ver over.
Luis Suárez speelde de hele wedstrijd voor Atlético. De spits uit Uruguay kon zijn oude club nauwelijks in verlegenheid brengen.
Meer uit Voetbal
ALMELO (ANP) - Mika Godts denkt niet aan een vertrek bij Ajax. "Ik wil een echte prijs winnen met deze club", zei de 20-jarige aanvaller na een eenvoudige zege op Heracles Almelo. "Er zal deze zomer wel iets gaan veranderen bij ons en ook ik zal horen wat mijn rol wordt. Maar ik hoef niet weg als je me het nu vraagt."
5 uur geledenALMELO (ANP) - Ajax heeft een eenvoudige overwinning geboekt in de strijd om de Europese tickets voor volgend seizoen. De club uit de hoofdstad werd nauwelijks iets in de weg gelegd door Heracles en zegevierde met 3-0 in Almelo. Steven Berghuis scoorde tweemaal en Mika Godts maakte de openingstreffer. Smetje op de zege was de rode kaart voor de ingevallen Takehiro Tomiyasu in de slotfase.
7 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal punten verspeeld tegen Go Ahead Eagles. In de eigen Euroborg bleef de ploeg van trainer Dick Lukkien steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - PSV heeft een feestweek op een goede manier afgesloten. De Eindhovenaren wonnen zes dagen na het binnenhalen van de 27e landstitel en vier dagen na het grote kampioensfeest met 2-0 bij Sparta Rotterdam. Ricardo Pepi en Ismael Saibari maakten de doelpunten op Het Kasteel.
9 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is door een zege in de derby tegen Espanyol verder uitgelopen op rivaal Real Madrid. De ploeg van coach Hansi Flick won met 4-1 van de stadgenoot. Frenkie de Jong maakte in de slotfase na ruim zes weken afwezigheid zijn rentree.
9 uur geledenHAMBURG (ANP) - Bayern München heeft met een zege in de uitwedstrijd tegen FC St. Pauli verder afstand genomen van Borussia Dortmund. Bayern won in Hamburg met 5-0 en Borussia Dortmund ging eerder zaterdag onderuit tegen Bayer Leverkusen (0-1).
9 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft eindelijk weer eens weten te winnen. De regerend landskampioen van Engeland versloeg Fulham in de Premier League met 2-0. Liverpool blijft daarmee na 32 speelronden op de vijfde plaats staan.
9 uur geleden