Barcelona grijpt naast koppositie na gelijkspel tegen Atlético
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona is er niet in geslaagd de koppositie van La Liga over te nemen. De ploeg van de geschorste trainer Ronald Koeman kwam in de thuiswedstrijd tegen koploper Atlético Madrid niet verder dan een gelijkspel (0-0).
Atlético blijft La Liga aanvoeren, met nog drie competitiewedstrijden te spelen. Barcelona volgt op 2 punten. Real Madrid heeft door het gelijkspel van beide concurrenten plotseling in eigen hand of het kampioen wordt. De titelverdediger komt zondag met een zege op Sevilla in punten gelijk met Atlético. Real mag zich in dat geval op basis van een beter onderling resultaat koploper noemen.
Atlético was zeker voor rust de betere ploeg in een leeg Camp Nou. Ángel Correa en Sául misten grote kansen op de openingstreffer en doelman Marc-André ter Stegen van de thuisploeg wist een inzet van Yannick Carrasco nog net te keren. Barcelona had het lastig, zeker na het uitvallen van Sergio Busquets. De ervaren middenvelder was na een half uur te duizelig om verder te spelen. Toch kwam de thuisploeg in de slotfase van de eerste helft bijna op voorsprong. Lionel Messi soleerde door de defensie van de bezoekers, maar stuitte op doelman Jan Oblak.
Dest en De Jong
Frenkie de Jong en Sergiño Dest hadden een basisplaats bij Barcelona, dat onder leiding stond van Alfred Schreuder. De geschorste Koeman zat op de tribune en stond voortdurend telefonisch in contact met zijn assistenten. De oud-bondscoach van Oranje zag zijn ploeg in de tweede helft sterker worden. Ilaix Moriba schoot wild naast, na een fraai overstapje van Messi. Ook Gerard Piqué kreeg de bal niet in het doel. Ronald Araújo kopte wel raak voor Barcelona, maar de verdediger stond buitenspel. Ook de voor Dest ingevallen Ousmane Dembélé kreeg nog een mooie kans op de 1-0. Hij kopte ver over.
Luis Suárez speelde de hele wedstrijd voor Atlético. De spits uit Uruguay kon zijn oude club nauwelijks in verlegenheid brengen.
Meer uit Voetbal
WENEN (ANP) - Tunesië, de derde tegenstander van het Nederlands elftal in de groepsfase van het WK voetbal, heeft in een oefenwedstrijd verloren van Oostenrijk. In het Ernst Happelstadion in Wenen wonnen de Oostenrijkers met 1-0 van de ploeg van bondscoach Sabri Lamouchi.
1 uur geledenDAMMAM (ANP) - Georginio Wijnaldum moet op zoek naar een nieuwe club. Zijn club Al Ettifaq heeft afscheid genomen van de 35-jarige middenvelder.
1 uur geledenISTANBUL (ANP) - Turkije heeft in de voorbereiding op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen van Noord-Macedonië. In Istanbul was de ploeg van bondscoach Vincenzo Montella met 4-0 te sterk voor de Macedoniërs.
2 uur geledenOSLO (ANP) - Zweden heeft in een oefenwedstrijd voor het WK voetbal tegen buurland Noorwegen een nederlaag geleden. In het Ullevaal Stadion in Oslo verloor de WK-tegenstander van het Nederlands elftal met 3-1 van de ploeg van de Noorse bondscoach Ståle Solbakken.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Memphis Depay wil graag bij Corinthians blijven voetballen. Het contract van de 32-jarige Nederlandse aanvaller bij de Braziliaanse club loopt aan het einde van dit jaar af. "Ik heb uitgesproken dat ik graag wil blijven", vertelde Depay maandag in Zeist, waar hij met Oranje in voorbereiding is op het wereldkampioenschap.
4 uur geledenMONACO (ANP) - AS Monaco heeft afscheid genomen van de Belgische trainer Sébastien Pocognoli. De clubleiding heeft die beslissing genomen nadat Monaco er niet in slaagde zich te kwalificeren voor de Champions League. De club eindigde als zevende in de Ligue 1 en heeft een ticket voor de voorronde van de Conference League.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Crysencio Summerville zette ook aan het begin van dit seizoen zijn voornaamste doelstelling op het notitieblok van zijn mobiele telefoon. "Ik wilde met het Nederlands elftal naar het WK en heb daar alles aan gedaan. Nu is het zover", beseft hij. "Ik ben er klaar voor, laat dat eerste fluitsignaal maar klinken. Ik ga alles geven."
4 uur geleden