Barcelona grijpt naast koppositie na gelijkspel tegen Atlético
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona is er niet in geslaagd de koppositie van La Liga over te nemen. De ploeg van de geschorste trainer Ronald Koeman kwam in de thuiswedstrijd tegen koploper Atlético Madrid niet verder dan een gelijkspel (0-0).
Atlético blijft La Liga aanvoeren, met nog drie competitiewedstrijden te spelen. Barcelona volgt op 2 punten. Real Madrid heeft door het gelijkspel van beide concurrenten plotseling in eigen hand of het kampioen wordt. De titelverdediger komt zondag met een zege op Sevilla in punten gelijk met Atlético. Real mag zich in dat geval op basis van een beter onderling resultaat koploper noemen.
Atlético was zeker voor rust de betere ploeg in een leeg Camp Nou. Ángel Correa en Sául misten grote kansen op de openingstreffer en doelman Marc-André ter Stegen van de thuisploeg wist een inzet van Yannick Carrasco nog net te keren. Barcelona had het lastig, zeker na het uitvallen van Sergio Busquets. De ervaren middenvelder was na een half uur te duizelig om verder te spelen. Toch kwam de thuisploeg in de slotfase van de eerste helft bijna op voorsprong. Lionel Messi soleerde door de defensie van de bezoekers, maar stuitte op doelman Jan Oblak.
Dest en De Jong
Frenkie de Jong en Sergiño Dest hadden een basisplaats bij Barcelona, dat onder leiding stond van Alfred Schreuder. De geschorste Koeman zat op de tribune en stond voortdurend telefonisch in contact met zijn assistenten. De oud-bondscoach van Oranje zag zijn ploeg in de tweede helft sterker worden. Ilaix Moriba schoot wild naast, na een fraai overstapje van Messi. Ook Gerard Piqué kreeg de bal niet in het doel. Ronald Araújo kopte wel raak voor Barcelona, maar de verdediger stond buitenspel. Ook de voor Dest ingevallen Ousmane Dembélé kreeg nog een mooie kans op de 1-0. Hij kopte ver over.
Luis Suárez speelde de hele wedstrijd voor Atlético. De spits uit Uruguay kon zijn oude club nauwelijks in verlegenheid brengen.
Meer uit Voetbal
PADERBORN (ANP) - Paderborn is gepromoveerd naar de Bundesliga. De club uit het tweede Duitse niveau won de play-offs om promotie/degradatie van VfL Wolfsburg met 2-1. Het eerste duel in Wolfsburg was in 0-0 geëindigd.
6 uur geledenBOGOTÁ (ANP/RTR) - Colombia gaat naar het WK voetbal met onder anderen aanvoerder James Rodríguez en aanvaller Luis Díaz van Bayern München. Bondscoach Néstor Lorenzo maakte maandag zijn definitieve selectie bekend voor de eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ismael Saibari is tijdens de Eredivisie Awards in Utrecht gekroond tot beste speler van het afgelopen seizoen. De 25-jarige middenvelder van PSV kreeg de meeste stemmen van alle achttien aanvoerders. Saibari werd voor de derde keer op rij kampioen in de Eredivisie met PSV.
7 uur geledenLILLE (ANP) - Lille OSC heeft afscheid genomen van trainer Bruno Génésio. De Franse voetbalclub meldt dat het contract van de 59-jarige trainer niet wordt verlengd.
9 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Het nationale elftal van Curaçao is onder grote belangstelling begonnen aan de eerste training in voorbereiding op het WK voetbal. De selectie van bondscoach Dick Advocaat begon op het veld van SJC Noordwijk aan een oefensessie voor circa achthonderd toeschouwers. Curaçao speelt zaterdag in Glasgow een oefenwedstrijd tegen Schotland.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft per direct afscheid genomen van trainer Massimiliano Allegri. De clubeigenaren grijpen fors in, want ook algemeen directeur Giorgio Furlani, sportief directeur Igli Tare en technisch directeur Geoffrey Moncada moeten vertrekken.
11 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - President Claudia Sheinbaum van Mexico heeft bevestigd dat de voetballers van Iran in haar land kunnen verblijven tijdens het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens Sheinbaum wilden de Verenigde Staten niet dat Iran in dat land verbleef tijdens het toernooi. Iran speelt zijn drie groepswedstrijden in de Verenigde Staten.
11 uur geleden