Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Barcelona grijpt naast koppositie na gelijkspel tegen Atlético

Barcelona grijpt naast koppositie na gelijkspel tegen Atlético

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona is er niet in geslaagd de koppositie van La Liga over te nemen. De ploeg van de geschorste trainer Ronald Koeman kwam in de thuiswedstrijd tegen koploper Atlético Madrid niet verder dan een gelijkspel (0-0).

Atlético blijft La Liga aanvoeren, met nog drie competitiewedstrijden te spelen. Barcelona volgt op 2 punten. Real Madrid heeft door het gelijkspel van beide concurrenten plotseling in eigen hand of het kampioen wordt. De titelverdediger komt zondag met een zege op Sevilla in punten gelijk met Atlético. Real mag zich in dat geval op basis van een beter onderling resultaat koploper noemen.

Atlético was zeker voor rust de betere ploeg in een leeg Camp Nou. Ángel Correa en Sául misten grote kansen op de openingstreffer en doelman Marc-André ter Stegen van de thuisploeg wist een inzet van Yannick Carrasco nog net te keren. Barcelona had het lastig, zeker na het uitvallen van Sergio Busquets. De ervaren middenvelder was na een half uur te duizelig om verder te spelen. Toch kwam de thuisploeg in de slotfase van de eerste helft bijna op voorsprong. Lionel Messi soleerde door de defensie van de bezoekers, maar stuitte op doelman Jan Oblak.

Dest en De Jong

Frenkie de Jong en Sergiño Dest hadden een basisplaats bij Barcelona, dat onder leiding stond van Alfred Schreuder. De geschorste Koeman zat op de tribune en stond voortdurend telefonisch in contact met zijn assistenten. De oud-bondscoach van Oranje zag zijn ploeg in de tweede helft sterker worden. Ilaix Moriba schoot wild naast, na een fraai overstapje van Messi. Ook Gerard Piqué kreeg de bal niet in het doel. Ronald Araújo kopte wel raak voor Barcelona, maar de verdediger stond buitenspel. Ook de voor Dest ingevallen Ousmane Dembélé kreeg nog een mooie kans op de 1-0. Hij kopte ver over.

Luis Suárez speelde de hele wedstrijd voor Atlético. De spits uit Uruguay kon zijn oude club nauwelijks in verlegenheid brengen.

Meer uit Voetbal

Ajax werkt mogelijke play-offs af in Volendam

AMSTERDAM (ANP) - Ajax zal mogelijke wedstrijden in de play-offs om een plaats in de voorronde van de Conference League in Volendam spelen. Dat heeft Ajax na eerdere berichten van De Telegraaf aan het ANP bevestigd.

6 minuten geleden
De Jong gelooft in kansen Oranje op WK voetbal

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong gelooft dat Nederland het WK voetbal deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico kan winnen. Dat vertelde de middenvelder van FC Barcelona in een interview op Ziggo Sport naar aanleiding van zijn 293e optreden voor Barça, waarmee hij de Nederlander is geworden met de meeste wedstrijden voor de Catalaanse club. "Als wij op onze top zijn, kunnen we verrassen", zei De Jong.

3 uur geleden
Barcelona en Spanje wachten op nieuws over ernst blessure Yamal

BARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona en het Spaans elftal wachten gespannen af wat de ernst van de blessure van sterspeler Lamine Yamal. De 18-jarige aanvaller van FC Barcelona viel uit in de wedstrijd tegen Celta de Vigo nadat hij een strafschop had genomen en leek last te hebben van een hamstringblessure.

4 uur geleden
De Jong met 293 duels recordhouder van Nederlandse Barça-spelers

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zijn 293e wedstrijd voor FC Barcelona op zijn naam staan. Dat blijkt uit de statistieken van de club. Daarmee is de 28-jarige middenvelder recordhouder van alle Nederlanders die bij de Catalaanse voetbalgrootmacht speelden. De Jong viel woensdag in de 73e minuut van het thuisduel met Celta de Vigo in.

14 uur geleden
Manchester City neemt koppositie over na nipte zege bij Burnley

BURNLEY (ANP) - Manchester City heeft de koppositie in de Premier League overgenomen van Arsenal. De formatie van trainer Pep Guardiola won op Turf Moor met 1-0 van Burnley. De thuisploeg is gedegradeerd na de nederlaag.

15 uur geleden
Bayern München bereikt finale van Duitse beker

LEVERKUSEN (ANP) - Bayern München blijft in de race voor drie hoofdprijzen aan het einde van dit seizoen. De ploeg van Vincent Kompany, die afgelopen zondag kampioen werd in de Bundesliga, bereikte de finale van het Duitse bekertoernooi. Bayern schakelde in de halve finale Bayer Leverkusen uit door een 2-0-zege. De Duitse club staat ook nog in de halve finale van de Champions League tegen PSG.

15 uur geleden
Telstar boekt tegen Sparta belangrijke zege in degradatiestrijd

VELSEN (ANP) - Telstar heeft een belangrijke overwinning geboekt in de strijd tegen degradatie. De ploeg van trainer Anthony Correia versloeg voor eigen publiek middenmoter Sparta met 4-1.

16 uur geleden