Barcelona gaat verhuur appartementen aan toeristen verbieden
BARCELONA (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Barcelona gaat de verhuur van appartementen aan vakantiegangers vanaf eind 2028 verbieden om zo het nijpende woningtekort in de Spaanse stad tegen te gaan. Dat heeft burgemeester Jaume Collboni vrijdag gezegd. Volgens hem zijn er nu ongeveer 10.000 appartementen geregistreerd als verhuurbaar aan toeristen.
Barcelona zal dan geen vergunningen meer verstrekken of verlengen om appartementen te mogen verhuren aan vakantiegangers. Collboni zegt dat door die verhuur aan toeristen de huurprijzen in Barcelona hard zijn gestegen en dat vooral jongeren en mensen met lagere inkomens daardoor amper aan een woning komen in de stad, waardoor ze noodgedwongen elders op zoek naar een huis moeten.
Collboni erkent dat de maatregel niet gelijk zal leiden tot meer ruimte op de woningmarkt en dat oplossingen tijd nodig hebben. Hij spreekt wel van een keerpunt. De huurprijzen in Barcelona behoren tot de hoogste van alle Spaanse steden.
Trekpleister
Vorig jaar bezochten ruim 12 miljoen toeristen Barcelona, waarvan het overgrote deel uit het buitenland kwam. De stad behoort tot de belangrijkste toeristische trekpleisters van Spanje.
De Spaanse minister voor wonen meldde op X het besluit van Barcelona te steunen. Volgens haar zijn alle inspanningen nodig om mensen te helpen met toegang tot betaalbare woningen.
De branchevereniging voor verhuurders van vakantie-appartementen in Barcelona zegt dat door de stap er meer illegale appartementen aangeboden gaan worden en er ook meer werkloosheid en armoede zal ontstaan. De autoriteiten van Barcelona hebben gezegd scherp toezicht te zullen houden op illegale verhuur als het verbod van kracht wordt.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer heeft ontkend dat hij het parlement heeft misleid over de aanstelling van de omstreden Peter Mandelson. Eerder zei zijn woordvoerder dat de premier het Lagerhuis "per ongeluk" had misleid, omdat hij zelf ook niet alle informatie tot zijn beschikking had.
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - De Hongaarse verkiezingswinnaar Péter Magyar zegt dat zijn land alle arrestatiebevelen van het Internationaal Strafhof (ICC) zal uitvoeren en dat dus ook de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zou worden aangehouden als hij Hongarije betreedt. Dat is opmerkelijk, omdat Magyar net Netanyahu heeft uitgenodigd om later dit jaar in Boedapest op bezoek te komen.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft het parlement "per ongeluk" misleid rond de aanstelling van Peter Mandelson als ambassadeur in de Verenigde Staten, zegt Downing Street tegen Britse media. Starmer zei eerder tegen het Lagerhuis dat de normale procedure was gevolgd rond die benoeming, maar de premier zou toen zelf niet op de hoogte zijn geweest dat dat niet waar was.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten en Iran houden woensdag een tweede onderhandelingsronde in Pakistan, meldt CNN. De Amerikaanse nieuwszender baseert zich op ingewijden, die benadrukken dat de situatie nog kan wijzigen.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas erkent dat na jaren van oorlog nauwelijks vooruitgang is geboekt voor een tweestatenoplossing. Toch blijft dat volgens haar "de meest haalbare weg naar een Midden-Oosten zonder oorlog", zei ze maandag na afloop van de negende Globale Alliantie voor de uitvoering van de Tweestatenoplossing in Brussel. Israël en de Palestijnse Autoriteit moeten beiden hun verantwoordelijkheid nemen, zei Kallas.
4 uur geledenTOKIO (ANP/AFP/RTR) - De Japanse meteorologische dienst (JMA) waarschuwt voor mogelijke nieuwe zware aardbevingen, na de beving met een kracht van 7.7 eerder op maandag. De kans op een nieuwe beving met een kracht van 8.0 of meer is groter dan normaal. Er werd gewaarschuwd voor een tsunami met golven tot 3 meter, die waarschuwing is inmiddels ingetrokken.
5 uur geledenBAABDA (ANP/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun zegt dat gesprekken met Israël zich moeten richten op het beëindigen van de "vijandelijkheden" en de Israëlische bezetting van het zuiden van Libanon. Hij heeft oud-ambassadeur in Washington Simon Karam aangesteld als hoofd van de Libanese delegatie.
6 uur geleden