Barcelona gaat verhuur appartementen aan toeristen verbieden
BARCELONA (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Barcelona gaat de verhuur van appartementen aan vakantiegangers vanaf eind 2028 verbieden om zo het nijpende woningtekort in de Spaanse stad tegen te gaan. Dat heeft burgemeester Jaume Collboni vrijdag gezegd. Volgens hem zijn er nu ongeveer 10.000 appartementen geregistreerd als verhuurbaar aan toeristen.
Barcelona zal dan geen vergunningen meer verstrekken of verlengen om appartementen te mogen verhuren aan vakantiegangers. Collboni zegt dat door die verhuur aan toeristen de huurprijzen in Barcelona hard zijn gestegen en dat vooral jongeren en mensen met lagere inkomens daardoor amper aan een woning komen in de stad, waardoor ze noodgedwongen elders op zoek naar een huis moeten.
Collboni erkent dat de maatregel niet gelijk zal leiden tot meer ruimte op de woningmarkt en dat oplossingen tijd nodig hebben. Hij spreekt wel van een keerpunt. De huurprijzen in Barcelona behoren tot de hoogste van alle Spaanse steden.
Trekpleister
Vorig jaar bezochten ruim 12 miljoen toeristen Barcelona, waarvan het overgrote deel uit het buitenland kwam. De stad behoort tot de belangrijkste toeristische trekpleisters van Spanje.
De Spaanse minister voor wonen meldde op X het besluit van Barcelona te steunen. Volgens haar zijn alle inspanningen nodig om mensen te helpen met toegang tot betaalbare woningen.
De branchevereniging voor verhuurders van vakantie-appartementen in Barcelona zegt dat door de stap er meer illegale appartementen aangeboden gaan worden en er ook meer werkloosheid en armoede zal ontstaan. De autoriteiten van Barcelona hebben gezegd scherp toezicht te zullen houden op illegale verhuur als het verbod van kracht wordt.
Meer uit Buitenland
ANHOLT (ANP/DPA) - Op het Deense eiland Anholt is de berging van bultrug Timmy begonnen. Op de livestream van het Duitse News5 is te zien dat het karkas op het land wordt getrokken, uit het ondiepe water waar het al twee weken lag.
16 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger (IDF) heeft nieuwe aanvallen op Zuid-Libanon aangekondigd. Volgens Israël heeft Hezbollah het staakt-het-vuren geschonden en worden daarom doelen van die militante beweging aangevallen.
50 minuten geledenVIENTIANE (ANP/DPA) - De vier goudzoekers die vastzitten in een overstroomde grot in Laos moeten waarschijnlijk nog langer wachten op hun redding. Vrijdag werd een persoon bevrijd, maar volgens de reddingswerkers is het risico op dit moment te groot om een nieuwe poging te ondernemen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump is nog steeds in uitstekende gezondheid. Dat zegt zijn arts in een verklaring die vrijdag door het Witte Huis is uitgegeven.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zal alleen een akkoord met Iran ondertekenen als aan zijn "rode lijnen" is voldaan. Dat meldt een functionaris van het Witte Huis vrijdag.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil niet langer de leiding hebben over het Kennedy Center for the Performing Arts, schrijft hij in een uitgebreid bericht op Truth Social. Hij zal samenwerken met het Amerikaanse Congres om het bestuur van het volgens hem "falende" centrum over te dragen. Trump installeerde zichzelf vorig jaar als voorzitter van het centrum en hernoemde het tot het Trump-Kennedy Center.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft de verwijdering bevolen van de naam van president Donald Trump van het Kennedy Center for the Performing Arts. De naam van het prestigieuze cultuurcentrum kan volgens de rechter niet worden gewijzigd zonder tussenkomst van het Congres.
12 uur geleden