Barcelona gaat na gelijkspel tegen Eibar in mineur het jaar uit
BARCELONA (ANP) - Trainer Ronald Koeman heeft de eerste helft van het seizoen teleurstellend afgesloten met FC Barcelona. Zonder de geblesseerde Lionel Messi zag hij zijn ploeg in eigen stadion ook punten verspelen tegen het laaggeklasseerde Eibar (1-1).
Barcelona gaat als nummer 6 van La Liga het nieuwe jaar in. Koploper Atlético Madrid neemt woensdag een voorsprong van 10 punten als het Getafe verslaat.
Koeman hoopt dat er in een korte winterstop toch nog geld is voor versterkingen. In de zomer was er onvoldoende geld om Memphis Depay, Georginio Wijnaldum of Eric Garcia aan te trekken. Het zal sowieso nog wel even onrustig blijven bij Barcelona. Want op 24 januari kiezen de leden van de club een nieuwe voorzitter, die vervolgens gaat proberen zijn beloften waar te maken.
Spelverloop
Martin Braithwaite miste in 8e minuut een strafschop voor Barcelona en zag even later een treffer wegens buitenspel afgekeurd. Eibar nam in de 57e minuut de leiding door een treffer van Kike García (0-1). Ousmane Dembélé maakte in de 67e minuut gelijk.
Frenkie de Jong speelde de hele wedstrijd voor Barcelona. Zijn ploeggenoot Sergiño Dest werd in de rust gewisseld. Philippe Coutinho mocht invallen bij Barcelona maar viel geblesseerd uit met een knieblessure.
Meer uit Voetbal
BILBAO (ANP) - Kylian Mbappé heeft Real Madrid in de Spaanse voetbalcompetitie aan een overwinning op Athletic Club geholpen: 0-3. De Franse aanvaller maakte twee mooie doelpunten.
1 uur geledenGLASGOW (ANP) - Wilfried Nancy is de nieuwe trainer van Celtic. De Schotse kampioen neemt de 48-jarige Fransman over van de Amerikaanse club Columbus Crew.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Het EK voetbal 'Onder 19' wordt in 2029 in Nederland gespeeld. Het is voor het eerst dat de KNVB de organisatie van dit voetbaltoernooi krijgt toegewezen door de UEFA. Het jeugd-EK wordt gespeeld in Emmen (De Oude Meerdijk), Veendam (Henk Nienhuis Stadion), Almere (Yanmar Stadion) en Volendam (Kras Stadion).
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is het met Stadion Feijenoord en de Vereniging Aandeelhouders Stadion Feijenoord (VASF) op hoofdlijnen eens geworden over de voorwaarden waaronder de club een belang van 95 procent krijgt in De Kuip. Hierdoor komt het stadion in handen van de Rotterdamse voetbalclub.
4 uur geledenBERGAMO (ANP) - Marten de Roon heeft met Atalanta de kwartfinales van het Italiaanse bekertoernooi bereikt. De 34-jarige middenvelder maakte in de met 4-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Genoa het tweede doelpunt. De Roon schoot in de 54e minuut van afstand fraai raak.
5 uur geledenNYON (ANP/DPA) - Duitsland organiseert in 2029 het Europees kampioenschap voetbal voor vrouwen. Dat heeft de UEFA bekendgemaakt. Duitsland kreeg de voorkeur boven Polen en de gezamenlijke kandidatuur van Zweden en Denemarken.
5 uur geledenMAINZ (ANP) - Voetbalclub FSV Mainz 05 heeft de Deense trainer Bo Henriksen ontslagen. De Duitse club is de hekkensluiter in de Bundesliga en zegt op sportieve gronden aan een nieuwe start toe te zijn.
5 uur geleden