Barcelona gaat na gelijkspel tegen Eibar in mineur het jaar uit
BARCELONA (ANP) - Trainer Ronald Koeman heeft de eerste helft van het seizoen teleurstellend afgesloten met FC Barcelona. Zonder de geblesseerde Lionel Messi zag hij zijn ploeg in eigen stadion ook punten verspelen tegen het laaggeklasseerde Eibar (1-1).
Barcelona gaat als nummer 6 van La Liga het nieuwe jaar in. Koploper Atlético Madrid neemt woensdag een voorsprong van 10 punten als het Getafe verslaat.
Koeman hoopt dat er in een korte winterstop toch nog geld is voor versterkingen. In de zomer was er onvoldoende geld om Memphis Depay, Georginio Wijnaldum of Eric Garcia aan te trekken. Het zal sowieso nog wel even onrustig blijven bij Barcelona. Want op 24 januari kiezen de leden van de club een nieuwe voorzitter, die vervolgens gaat proberen zijn beloften waar te maken.
Spelverloop
Martin Braithwaite miste in 8e minuut een strafschop voor Barcelona en zag even later een treffer wegens buitenspel afgekeurd. Eibar nam in de 57e minuut de leiding door een treffer van Kike García (0-1). Ousmane Dembélé maakte in de 67e minuut gelijk.
Frenkie de Jong speelde de hele wedstrijd voor Barcelona. Zijn ploeggenoot Sergiño Dest werd in de rust gewisseld. Philippe Coutinho mocht invallen bij Barcelona maar viel geblesseerd uit met een knieblessure.
Meer uit Voetbal
ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle verwacht snel de eerste supporters te kunnen identificeren die zich zondag in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles misdroegen. Dat meldt het bestuur van de Eredivisieclub.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Bayern München kan de komende weken niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige talentvolle aanvallende middenvelder heeft een dijspierblessure, meldt de Duitse koploper vrijdag.
6 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot van Liverpool voelt zich nog altijd gesteund door de beleidsbepalers en de supporters van de club. De regerend kampioen is bezig aan een teleurstellend seizoen en heeft alleen in de Champions League nog een kans op een prijs.
7 uur geledenWARSCHAU (ANP/DPA) - De assistent-bondscoach van het Poolse voetbalelftal is overleden, meldt de Poolse voetbalbond PZPN. Jacek Magiera werd 49 jaar.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV neemt begin mei weer supporters mee naar de uitwedstrijd tegen Ajax. Vorig seizoen bleef het vak voor de fans van de Eindhovenaren leeg. PSV koos daarvoor "omdat meer tijd nodig was om een bewustwordingsprogramma rond antisemitisme goed te implementeren."
7 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Trainer Dick Schreuder van NEC ziet het duel met Feyenoord van zondag niet als cruciaal voor de uiteindelijke tweede plaats in de Eredivisie. "Die tweede plek wordt niet beslist in dit weekend", zei de coach in aanloop naar de wedstrijd tussen de nummers 2 en 3 van de ranglijst.
8 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft geen straf gekregen na het ongeoorloofde gebruik van zijn telefoon tijdens de wedstrijd van zijn Braziliaanse club Corinthians tegen Flamengo (1-1) in maart. Het Braziliaanse sporttribunaal STJD besloot de topscorer aller tijden van Oranje slechts een waarschuwing te geven.
9 uur geleden