Barcelona en Juventus gaan Arthur en Pjanic ruilen
TURIJN (ANP) - De Europese topclubs FC Barcelona en Juventus werken aan een ruildeal. Het is de bedoeling dat de Braziliaanse middenvelder Arthur van Barcelona naar Turijn verhuist. De Bosniër Miralem Pjanic bewandelt dan de omgekeerde weg. Barcelona zou daarnaast nog 10 miljoen euro ontvangen van Juventus.
Over de deal wordt al weken gespeculeerd. Arthur arriveerde in de nacht van zaterdag op zondag in Turijn, om daar de medische keuring te ondergaan. De 23-jarige international had eerder op de avond als invaller nog een paar minuten meegedaan bij Barcelona in de uitwedstrijd tegen Celta de Vigo (2-2). De Catalaanse voetbalclub betaalde twee jaar geleden in totaal zo'n 40 miljoen euro om Arthur over te nemen van Grêmio. Na de komst van Frenkie de Jong, vorig jaar, is Arthur niet meer verzekerd van een basisplaats.
De 30-jarige Pjanic speelt sinds 2016 voor Juventus, waarmee hij drie jaar op rij kampioen werd. De Bosnische teamgenoot van Matthijs de Ligt kwam eerder uit voor onder meer Olympique Lyon en AS Roma.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP/RTR) - De voetballers van Tunesië hebben op de Afrika Cup de achtste finales bereikt. Het elftal van trainer Sami Trabelsi speelde in Rabat de laatste groepswedstrijd met 1-1 gelijk tegen Tanzania.
2 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - Espanyol verbiedt supporters van FC Barcelona zaterdag in het stadion het shirt van hun club te dragen. Dat is een van de maatregelen die de Spaanse club neemt om de derby tussen de twee clubs rustig te laten verlopen.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Myron Boadu heeft zich dinsdag laten opereren aan zijn kniegewricht. De 24-jarige aanvaller moet zes tot acht weken revalideren, meldt de Eindhovense club.
4 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA overweegt een aanpassing van de buitenspelregel. "Misschien moet de speler in de toekomst volledig voorbij de verdediger zijn om buitenspel te staan", zei FIFA-voorzitter Gianni Infantino tijdens de World Sports Summit in Dubai. In dat geval zou het geen buitenspel meer zijn als een been of arm van de aanvaller voor de laatste verdediger uitsteekt.
5 uur geledenBREDA (ANP) - Terence Kongolo maakt in de voorbereiding op de tweede seizoenshelft geen onderdeel uit van het eerste elftal van NAC. De 31-jarige verdediger komt voorlopig niet in de plannen voor en traint na de winterstop mee met NAC Onder 21, meldt de club uit Breda op de website.
5 uur geledenTOKIO (ANP/RTR) - De 58-jarige Japanner Kazuyoshi Miura maakt zich op voor zijn 41e seizoen als profvoetballer. "Mijn passie voor het voetbal is niet veranderd, hoe oud ik ook ben", zei hij tijdens een presentatie bij zijn nieuwe club Fukushima United.
13 uur geledenDUBAI (ANP) - Alle inkomsten uit de kaartverkoop van het WK 2026 worden geïnvesteerd in het voetbal wereldwijd, verzekert voorzitter Gianni Infantino van de FIFA. "We zijn de enige organisatie in de wereld die voetbal wereldwijd financiert", zei de Zwitser. "Daarom wordt er in zoveel landen gevoetbald."
13 uur geleden