Barcelona en Juventus gaan Arthur en Pjanic ruilen
TURIJN (ANP) - De Europese topclubs FC Barcelona en Juventus werken aan een ruildeal. Het is de bedoeling dat de Braziliaanse middenvelder Arthur van Barcelona naar Turijn verhuist. De Bosniër Miralem Pjanic bewandelt dan de omgekeerde weg. Barcelona zou daarnaast nog 10 miljoen euro ontvangen van Juventus.
Over de deal wordt al weken gespeculeerd. Arthur arriveerde in de nacht van zaterdag op zondag in Turijn, om daar de medische keuring te ondergaan. De 23-jarige international had eerder op de avond als invaller nog een paar minuten meegedaan bij Barcelona in de uitwedstrijd tegen Celta de Vigo (2-2). De Catalaanse voetbalclub betaalde twee jaar geleden in totaal zo'n 40 miljoen euro om Arthur over te nemen van Grêmio. Na de komst van Frenkie de Jong, vorig jaar, is Arthur niet meer verzekerd van een basisplaats.
De 30-jarige Pjanic speelt sinds 2016 voor Juventus, waarmee hij drie jaar op rij kampioen werd. De Bosnische teamgenoot van Matthijs de Ligt kwam eerder uit voor onder meer Olympique Lyon en AS Roma.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoorder Bart Nieuwkoop komt dit seizoen niet meer in actie. De rechtervleugelverdediger liep zondag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior als invaller een blessure op en die blessure houdt hem in ieder geval de laatste zeven competitiewedstrijden aan de kant.
4 minuten geledenBREDA (ANP) - NAC Breda wil dat de KNVB onderzoek doet naar een mogelijk niet-speelgerechtigde speler van Go Ahead Eagles. Om wie het gaat, is niet bekend. De Brabanders verloren het onderlinge duel in de Eredivisie zondag met 6-0.
13 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV'er Guus Til lijkt zondag in de uitwedstrijd tegen Telstar zijn rentree te kunnen maken. De aanvallende middenvelder liep een maand geleden een blessure op en kwam sindsdien niet meer in actie. Trainer Peter Bosz zei vrijdag op een persconferentie goede hoop te hebben dat Til weer van de partij is.
15 minuten geledenBILBAO (ANP/RTR) - Ernesto Valverde vertrekt na dit seizoen bij Athletic Club. De 62-jarige trainer heeft de Spaanse club dan tien jaar, verdeeld over drie periodes, onder zijn hoede gehad. Valverde is daarmee de langstzittende trainer van Athletic Club.
54 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Óscar García wil dat zijn elftal zondag in De Kuip tegen Feyenoord met moed speelt. "Het zal een bijzondere sfeer zijn, gericht tegen ons. Daar moeten we mee dealen. Wij zijn Ajax en moeten uitgaan van eigen kracht, of we nou thuis of uit spelen", zei hij op een persconferentie.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft zaterdag in de uitwedstrijd tegen Brighton & Hove Albion in de Premier League niet de beschikking over Mohamed Salah. De Egyptische aanvaller is geblesseerd en mist daardoor ook de oefenwedstrijd met zijn land tegen Spanje.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Harry Maguire is door bondscoach Thomas Tuchel opgeroepen voor de komende twee oefenwedstrijden van de Engelse voetballers tegen Uruguay en Japan. De 33-jarige verdediger van Manchester United maakte twee jaar geleden voor het laatst deel uit van de nationale selectie.
3 uur geleden