Barcelona en Juventus gaan Arthur en Pjanic ruilen
TURIJN (ANP) - De Europese topclubs FC Barcelona en Juventus werken aan een ruildeal. Het is de bedoeling dat de Braziliaanse middenvelder Arthur van Barcelona naar Turijn verhuist. De Bosniër Miralem Pjanic bewandelt dan de omgekeerde weg. Barcelona zou daarnaast nog 10 miljoen euro ontvangen van Juventus.
Over de deal wordt al weken gespeculeerd. Arthur arriveerde in de nacht van zaterdag op zondag in Turijn, om daar de medische keuring te ondergaan. De 23-jarige international had eerder op de avond als invaller nog een paar minuten meegedaan bij Barcelona in de uitwedstrijd tegen Celta de Vigo (2-2). De Catalaanse voetbalclub betaalde twee jaar geleden in totaal zo'n 40 miljoen euro om Arthur over te nemen van Grêmio. Na de komst van Frenkie de Jong, vorig jaar, is Arthur niet meer verzekerd van een basisplaats.
De 30-jarige Pjanic speelt sinds 2016 voor Juventus, waarmee hij drie jaar op rij kampioen werd. De Bosnische teamgenoot van Matthijs de Ligt kwam eerder uit voor onder meer Olympique Lyon en AS Roma.
Meer uit Voetbal
PAMPLONA (ANP) - Atlético Madrid heeft zich hersteld van de uitschakeling door Arsenal in de halve finales van de Champions League en de daaropvolgende nederlaag in La Liga tegen Celta de Vigo. Bij Osasuna won de ploeg van trainer Diego Simeone met 2-1.
2 uur geledenRIYAD (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo moet nog even wachten op zijn eerste titel in de Saudische Pro League. Door een late eigen treffer van doelman Benoit eindigde de topper tussen Ronaldo's Al Nassr en Al Hilal, dat tweede staat, in 1-1.
2 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De voorzitter van de voetbalbond van Curaçao, Gilbert Martina, heeft tijdens een persconferentie dinsdagochtend (lokale tijd) op Curaçao gesproken over een 'walgelijke en verwerpelijke situatie'. Er zijn volgens hem in de Nederlandse pers in de afgelopen week zaken naar buiten gebracht, over de positie van de spelers ten opzichte van bondscoach Fred Rutten, die niet kloppen. "Die uitlatingen van spelers zijn niet gebaseerd op de waarheid."
9 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat keert een maand voor het WK terug als bondscoach van Curaçao. Dat heeft de Curaçaose voetbalbond FFK dinsdag bekendgemaakt op een persconferentie. De 78-jarige trainer wordt de oudste bondscoach ooit op een wereldkampioenschap voetbal.
9 uur geledenBARCELONA (ANP) - Trainer Hansi Flick verlengt zijn contract bij FC Barcelona met een jaar. De Duitser is dan tot medio 2028 aan de Spaanse kampioen verbonden.
11 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay staat voor een terugkeer bij Corinthians. Volgens verschillende Braziliaanse media maakt de aanvaller deel uit van de selectie van zijn club voor het duel van vrijdag met Barra FC.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur bevindt zich nog altijd in degradatieproblemen na een 1-1-gelijkspel met Leeds United. Tottenham staat met nog twee speelronden te gaan op de veilige 17e plaats met 38 punten. Nummer 18 West Ham United heeft 36 punten.
1 dag geleden