Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Barcelona en Getafe eindigen doelpuntloos gelijkspel met tien man

Barcelona en Getafe eindigen doelpuntloos gelijkspel met tien man

GETAFE (ANP) - FC Barcelona is er niet in geslaagd om de eerste competitiewedstrijd van het nieuwe seizoen te winnen. De Spaanse landskampioen bleef in een vervelende wedstrijd op een doelpuntloos gelijkspel steken bij Getafe. Beide ploegen eindigden het duel met tien man, terwijl ook Barcelona-trainer Xavi werd weggestuurd.

De Catalaanse ploeg had het de gehele wedstrijd lastig met Getafe, de nummer 15 van vorig seizoen. De defensief ingestelde thuisploeg bezondigde zich aan de nodige overtredingen en zorgde ervoor dat de ploeg van Xavi nooit in zijn spel kwam. De bezoekers hadden bovendien geluk dat Juanmi Latasa een grote kans in de 4e minuut miste.

Barcelona, dat speelde met Frenkie de Jong en de debutanten Oriol Romeu en Ilkay Gündogan, moest het hebben van spelhervattingen en individuele acties. Romeu zag in de eerste helft een schot voorlangs gaan, waarna een rebound na een schot van Raphinha via een verdediger op de paal plofte. Het was een van de laatste acties van de gefrustreerde Braziliaan, die in de 42e minuut rood zag na het uitdelen van een klap.

Ook in de tweede helft was er weinig sprake van goed voetbal. Wel vielen er nog twee rode kaarten. Na een klein uur werd Getafe-aanvaller Jaime Mata met zijn tweede gele kaart weggestuurd, waarna even later Xavi ook de tribunes moest opzoeken na commentaar op de leiding. Diep in de blessuretijd leek Barcelona-verdediger Ronald Araújo nog aanspraak te maken op een strafschop, maar een eerdere handsbal van Gavi weerhield de scheidsrechter van het wijzen naar de stip.

Meer uit Voetbal

Emery ziet Europa League als begin nieuwe gloriejaren Aston Villa

ISTANBUL (ANP/AFP) - Trainer Unai Emery hoopt dat de winst van de Europa League het begin is van nieuwe gloriejaren van Aston Villa. De 54-jarige Spanjaard zei dat de club uit Birmingham de zege van 3-0 op SC Freiburg in de finale in Istanbul moet gebruiken als basis voor "een ambitieus nieuw tijdperk."

4 minuten geleden
Southampton verliest beroep tegen uitsluiting finale play-offs

SOUTHAMPTON (ANP/RTR) - Southampton heeft het beroep verloren tegen de uitsluiting van deelname aan de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat maakte de English Football League (EFL) bekend. Southampton had voor de gewonnen halve finale tegen Middlesbrough (2-1) de tegenstander heimelijk gefilmd. Middlesbrough neemt de plaats van Southampton in bij de finale van de play-offs tegen Hull City.

9 uur geleden
Aston Villa wint Europa League na ruime zege op SC Freiburg

ISTANBUL (ANP) - Aston Villa heeft voor het eerst in 44 jaar een Europese prijs veroverd. De Engelse formatie van trainer Unai Emery was in de finale van de Europa League in Istanbul met 3-0 te sterk voor SC Freiburg uit Duitsland. Ian Maatsen viel in de slotfase in bij de ploeg uit Birmingham, zijn ploeggenoten Marco Bizot en Lamare Bogarde bleven op de bank.

10 uur geleden
FC Volendam wint eerste duel finale play-offs na fouten Willem II

TILBURG (ANP) - FC Volendam heeft een goede stap gezet richting een langer verblijf op het hoogste niveau. De nummer 16 van de Eredivisie won de eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om promotie/degradatie met 2-1 bij Willem II. Volendam dankte de zege onder meer aan twee blunders achterin bij de club uit de Keuken Kampioen Divisie. De returnwedstrijd is zaterdag in Volendam.

12 uur geleden
FC Utrecht kan geen beroep doen op Min tegen sc Heerenveen

UTRECHT (ANP) - Trainer Ron Jans van FC Utrecht kan donderdag in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal tegen sc Heerenveen geen beroep doen op David Min. "Hij heeft lichte liesklachten, dus hij haalt de wedstrijd van morgen helaas niet", zei de coach woensdag.

14 uur geleden
UEFA past format Nations League en EK-kwalificatie aan

NYON (ANP) - De UEFA past vanaf 2028 het format van de Nations League en de EK-kwalificatie aan. De Europese voetbalbond hoopt er met de wijzigingen voor te zorgen dat er meer spanning komt en dat er minder wedstrijden zijn waar niets meer op het spel staat. Dat meldt de UEFA in een persbericht.

15 uur geleden
PSG-coach Luis Enrique roemt defensieve kwaliteiten Dembélé

PARIJS (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain heeft in aanloop naar de finale van de Champions League tegen Arsenal de defensieve kwaliteiten van spits Ousmane Dembélé uitgelicht. De winnaar van de Gouden Bal van vorig jaar, die vooral bekendstaat om zijn aanvallende prestaties, is volgens Luis Enrique een voorbeeld voor anderen.

15 uur geleden