Barcelona en Getafe eindigen doelpuntloos gelijkspel met tien man
GETAFE (ANP) - FC Barcelona is er niet in geslaagd om de eerste competitiewedstrijd van het nieuwe seizoen te winnen. De Spaanse landskampioen bleef in een vervelende wedstrijd op een doelpuntloos gelijkspel steken bij Getafe. Beide ploegen eindigden het duel met tien man, terwijl ook Barcelona-trainer Xavi werd weggestuurd.
De Catalaanse ploeg had het de gehele wedstrijd lastig met Getafe, de nummer 15 van vorig seizoen. De defensief ingestelde thuisploeg bezondigde zich aan de nodige overtredingen en zorgde ervoor dat de ploeg van Xavi nooit in zijn spel kwam. De bezoekers hadden bovendien geluk dat Juanmi Latasa een grote kans in de 4e minuut miste.
Barcelona, dat speelde met Frenkie de Jong en de debutanten Oriol Romeu en Ilkay Gündogan, moest het hebben van spelhervattingen en individuele acties. Romeu zag in de eerste helft een schot voorlangs gaan, waarna een rebound na een schot van Raphinha via een verdediger op de paal plofte. Het was een van de laatste acties van de gefrustreerde Braziliaan, die in de 42e minuut rood zag na het uitdelen van een klap.
Ook in de tweede helft was er weinig sprake van goed voetbal. Wel vielen er nog twee rode kaarten. Na een klein uur werd Getafe-aanvaller Jaime Mata met zijn tweede gele kaart weggestuurd, waarna even later Xavi ook de tribunes moest opzoeken na commentaar op de leiding. Diep in de blessuretijd leek Barcelona-verdediger Ronald Araújo nog aanspraak te maken op een strafschop, maar een eerdere handsbal van Gavi weerhield de scheidsrechter van het wijzen naar de stip.
Meer uit Voetbal
MIAMI (ANP) - Lionel Messi is net als vorig jaar verkozen tot waardevolste speler van het seizoen in de Amerikaanse competitie MLS. De 38-jarige Argentijn leidde Inter Miami naar het eerste kampioenschap. Hij is de eerste speler die de prijs voor de tweede keer op rij heeft gewonnen.
1 uur geledenBAKOE (ANP) - Interim-trainer Fred Grim ziet het duel van Ajax bij Qarabag FK woensdag als volgende kans om van de "heel vervelende nul" af te komen in de Champions League. "Daar willen we heel graag vanaf. Daarom gaan we morgen voor de winst spelen, maar we weten ook dat we tegen een ploeg spelen die al 7 punten heeft", zei Grim tijdens een persconferentie in het Azerbeidzjaanse Bakoe.
4 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Zonder ten minste zeven basisspelers wacht Real Madrid-trainer Xabi Alonso woensdag een zware opdracht in de Champions League. Zijn ploeg neemt het in het eigen Bernabéu op tegen Manchester City, terwijl de druk op de coach toeneemt door de matige resultaten van de laatste weken in de competitie.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Johan Cruijff ArenA heeft vrijdagavond aangifte gedaan na het grootschalige afsteken van vuurwerk in het thuisduel met FC Groningen. Ajax had die stap vrijdag al aangekondigd, maar laat dinsdag pas weten dat het ook daadwerkelijk is gebeurd. De aangifte gaat om onder meer huisvredebreuk, openlijke geweldpleging en brandstichting.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax moet het zeker tot de winterstop doen zonder spits Wout Weghorst. De 33-jarige international van het Nederlands elftal heeft zaterdag in het uitduel met Fortuna Sittard "forse schade" aan zijn enkelbanden opgelopen, melden de Amsterdammers. Weghorst werd al buiten de selectie gelaten voor het Champions League-duel met Qarabag FK van woensdag.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Iran en Egypte zijn er niet van gediend dat hun onderlinge duel op het WK voetbal volgend jaar in het teken staat van de lhbtqi+-gemeenschap. Volgens Iraanse media hebben de landen daartegen een protest ingediend.
7 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Paris Saint-Germain neemt het woensdag in de Champions League tegen Athletic op zonder Ousmane Dembélé. De winnaar van de Gouden Schoen is sinds maandag ziek, zo meldt de Franse topclub. PSG staat tweede in de rangschikking met 12 punten uit vijf duels. Athletic staat 27e.
7 uur geleden