Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Barcelona eist vertrek voorzitter La Liga na beschuldigingen

Barcelona eist vertrek voorzitter La Liga na beschuldigingen

BARCELONA (ANP) - Barcelona heeft voorzitter Javier Tebas van La Liga, de organisator van de hoogste Spaanse voetbalcompetitie, opgeroepen te vertrekken. Volgens de club zou de official valse beschuldigingen hebben geuit richting Barcelona, in een al enige tijd spelend schandaal met betrekking tot omkoping van een belangrijke official van de toenmalige scheidsrechterscommissie.

Tebas zou een brief hebben geschreven aan het Spaanse Openbaar Ministerie waarin hij bewijsmateriaal voor de beschuldigingen aanlevert. Volgens Barcelona zijn de bewijzen echter vals. Barcelona wil iedereen die probeert de club in diskrediet te brengen in deze zaak voor de rechter slepen.

Het Openbaar Ministerie klaagde Barcelona eerder aan voor betalingen aan een bedrijf dat in handen was van een voormalige official van de scheidsrechterscommissie in Spanje. De oud-voorzitters Josep Maria Bartomeu en Sandro Rosell zouden zich daarmee volgens het OM schuldig hebben gemaakt aan omkoping. De betreffende arbiter is José Maria Enriquez Negreira. Het zou gaan om betalingen tussen 2001 en 2018 van in totaal 6,5 miljoen euro.

Meer uit Voetbal

Nieuwe bondscoach Xavi: ik ben hier om te winnen

ZEIST (ANP) - Xavi Hernández begint met grote ambities als bondscoach van het Nederlands elftal. "Ik ben een winnaar. Wij zijn hier om te winnen", sprak de opvolger van de na het WK opgestapte Ronald Koeman tijdens een persconferentie in Zeist.

52 minuten geleden
De Jong heet Xavi welkom in Zeist: zijn blij dat je hier bent

ZEIST (ANP) - Nigel de Jong heeft Xavi Hernández, de nieuwe bondscoach van het Nederlands elftal, dinsdag welkom geheten. "Ik wil je welkom heten Xavi. We zijn blij dat je hier bent", sprak de directeur topsport van de KNVB tijdens een drukbezochte persconferentie in Zeist.

1 uur geleden
Nog geen besluit over toelaten Feyenoord-fans bij uitduel NEC

NIJMEGEN (ANP) - Het is nog niet bekend of supporters van Feyenoord over twee weken welkom zijn bij het uitduel tegen NEC. De gemeente Nijmegen praat daarover met NEC en voetbalbond KNVB. "Er is nog niks besloten", laat de gemeente dinsdag weten.

2 uur geleden
Geen uitpubliek bij Cambuur - Twente na vuurwerk Feyenoord-fans

LEEUWARDEN (ANP) - Bij het Eredivisieduel tussen SC Cambuur en FC Twente is zondag geen uitpubliek welkom na het vuurwerkgeweld van Feyenoord-fans in Leeuwarden. Daarbij vielen afgelopen zondag zeven gewonden.

4 uur geleden
Deel harde kern Feyenoord bagatelliseert vuurwerkgeweld

ROTTERDAM (ANP) - Supportersgroep Rotterdam Radicals van Feyenoord vindt dat het vuurwerkgeweld tijdens het uitduel met SC Cambuur zondag wel meeviel. "Mensen op het thuisvak inhaleren wat rook, horen wat knalletjes. Een enkeling zal inderdaad een stukje vuurwerk tegen zich aan hebben gekregen. Ga je niet dood van hoor", schrijft het onderdeel van de harde kern op sociale media. Bij de grootschalige vuurwerkactie raakten zeven toeschouwers van Cambuur gewond.

7 uur geleden
Chelsea verslaat Fulham in West-Londense derby

LONDEN (ANP) - Chelsea heeft in de eerste speelronde van de Premier League gewonnen bij Fulham. In de West-Londense derby in Craven Cottage werd het 3-2 voor de bezoekers. Door de overwinning staat Chelsea na één speelronde zesde in de Engelse competitie.

19 uur geleden
Malen maakt hattrick voor AS Roma in openingsduel met Fiorentina

ROME (ANP) - Donyell Malen heeft maandagavond drie keer gescoord in de openingswedstrijd van zijn club AS Roma in de Italiaanse competitie. Mede dankzij de doelpunten van de Oranje-international won Roma thuis met 4-0 van Fiorentina en gaat de club na één speelronde aan de leiding in de Serie A.

19 uur geleden