Barcelona-doelman Ter Stegen laat zich opereren aan rug
BARCELONA (ANP/AFP) - FC Barcelona-doelman Marc-André ter Stegen laat zich opereren aan zijn rug. Dat heeft zijn club bevestigd, zonder een termijn te plakken op zijn herstel. Spaanse media houden het erop dat de Duitser zo'n twee maanden nodig heeft om te herstellen.
Ter Stegen (31) heeft al een tijdje last van zeurende pijn in de rug en miste al wat wedstrijden voor de Catalaanse club en het Duitse elftal. Ook zondag ontbrak hij in het door Barcelona met 1-0 gewonnen duel met Atlético Madrid. Hij werd vervangen door Iñaki Peña.
"Ter Stegen wordt de komende dagen geopereerd om zijn lage rugpijn te behandelen", meldt Barcelona in een verklaring. De doelman zelf voegde er op Instagram aan toe dat "na intensieve gesprekken met de medische staf van de club en verschillende experts" besloten is tot een operatie over te gaan. "Ik ben ervan ondersteboven, maar het is de enige juiste beslissing om in de best mogelijke omstandigheden terug te kunnen komen bij mijn club en het (Duitse) nationale team", voegde hij eraan toe.
Sinds de blessure van Manuel Neuer was Ter Stegen eerste keus in de Duitse ploeg.
Meer uit Voetbal
TOKIO (ANP/RTR) - De 58-jarige Japanner Kazuyoshi Miura maakt zich op voor zijn 41e seizoen als profvoetballer. "Mijn passie voor het voetbal is niet veranderd, hoe oud ik ook ben", zei hij tijdens een presentatie bij zijn nieuwe club Fukushima United.
4 uur geledenDUBAI (ANP) - Alle inkomsten uit de kaartverkoop van het WK 2026 worden geïnvesteerd in het voetbal wereldwijd, verzekert voorzitter Gianni Infantino van de FIFA. "We zijn de enige organisatie in de wereld die voetbal wereldwijd financiert", zei de Zwitser. "Daarom wordt er in zoveel landen gevoetbald."
4 uur geledenRABAT (ANP) - Gastland Marokko gaat als groepswinnaar de knock-outfase in van de Afrika Cup. De ploeg van bondscoach Walid Regragui won in Rabat met 3-0 van Zambia en eindigde met 7 punten bovenaan in groep A.
15 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist ook de laatste wedstrijd van Manchester United in dit kalenderjaar. Coach Ruben Amorim gaf op de website van de club aan dat de verdediger dinsdag ontbreekt in de thuiswedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers.
16 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ begint aan de tweede seizoenshelft met een gewijzigde technische staf. De Alkmaarse Eredivisionist meldt dat assistent-trainer Kenneth Goudmijn en keepers- en assistent-trainer Nick van Aart in het nieuwe jaar geen rol meer spelen in de staf rond hoofdtrainer Maarten Martens.
18 uur geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA meldt dat er al meer dan 150 miljoen aanvragen zijn voor tickets voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens de bond kwam dit recordaantal verzoeken van fans uit meer dan tweehonderd verschillende landen.
19 uur geledenROME (ANP/RTR) - Coach Maurizio Sarri van de Italiaanse club Lazio heeft een hartoperatie ondergaan. Dat meldt de club uit de Serie A op zijn website. Het zou gaan om een kleine ingreep en de 66-jarige trainer kan volgens de club de komende dagen zijn werkzaamheden hervatten. Vermoedelijk zit hij zondag gewoon op de bank als Lazio Napoli ontvangt.
20 uur geleden