Barcelona-coach Xavi zou liefst meedoen tegen Real Madrid
BARCELONA/MADRID (ANP) - FC Barcelona gaat donderdag op bezoek bij Real Madrid voor de eerste van twee duels om een plaats in de finale van de Copa del Rey. Trainer Xavi is na twee nederlagen voorzichtig en schuift Real de favorietenrol toe. Het liefst zou hij zelf nog meedoen. "Ik ga altijd graag naar Bernabéu. Ik hou ervan om er te spelen, hun de bal af te pakken. Ik zou maar wat graag zelf op het middenveld plaatsnemen", vertelde de oud-speler een dag voor het duel.
Maar Xavi (43) is inmiddels trainer en moet nu anderen het werk laten doen. "Nu zeg ik tegen mijn spelers dat ze moeten durven het initiatief te nemen. Omdat ik het zelf niet mag." Barcelona won de laatste 'Clásico', zoals de onderlinge confrontaties door het leven gaan. Dat was in januari in de finale om de Spaanse Supercup, een duel dat in 3-1 eindigde.
Maar de afgelopen week verloor de ploeg van Xavi twee keer: eerst bij Manchester United, wat de uitschakeling in de Europa League betekende, en afgelopen zondag tegen het laag geklasseerde Almería in de competitie. "We moeten de knop omzetten, een andere mentaliteit tonen en deze wedstrijd is daar ideaal voor", meldde Xavi. "Natuurlijk is Real een lastige tegenstander en zijn zij donderdag favoriet. Dat is omdat ze Spaans kampioen en de winnaar van de Champions League zijn. Met die Supercup of het resultaat in die wedstrijd heeft dit duel niets meer te maken. Dit is weer een nieuwe Clásico."
Afwezigen tijdens 'Clásico'
Xavi mist donderdag de geblesseerden Pedri, Ousmane Dembélé en Robert Lewandowski. Zijn collega Carlo Ancelotti zag Real vorige week een spectaculaire 5-2-zege boeken bij Liverpool in de Champions League. Hij mist in ieder geval nog verdediger Ferland Mendy, al nadert de Fransman zijn rentree.
Veel draait bij Real momenteel om Vinícius Jr, de 22-jarige Braziliaan die menig duel beslist. "Ja, we zijn afhankelijk van hem. Dat is alleen maar goed, want hij is momenteel een van de beste spelers ter wereld", zei Ancelotti een dag voor het duel met de rivaal uit Catalonië. "Hij krijgt met Ronald Araújo een pittige tegenstander. Het is een duel om naar uit te kijken. En het moet anders dan in de strijd om de Supercup. Daar maakten we te veel fouten." Ancelotti heeft de Braziliaan Rodrygo weer terug in zijn selectie. Hij miste de derby tegen Atlético Madrid (1-1) van zaterdag.
Meer uit Voetbal
RIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Neymar is zondag in de Braziliaanse voetbalcompetitie de dupe geworden van een fout van de vierde official. De aanvaller van Santos werd in de met 3-0 verloren thuiswedstrijd tegen Coritiba gewisseld, terwijl eigenlijk een ploeggenoot van hem naar de kant had gemoeten.
6 minuten geledenALKMAAR (ANP) - Max Huiberts, directeur voetbalzaken van AZ, is benoemd tot ereburger van Alkmaar. Dat gebeurde na de laatste thuiswedstrijd van dit seizoen tegen NAC Breda. Huiberts was bij AZ elf seizoenen eindverantwoordelijk voor de voetbaltechnische zaken. Hij speelde zelf ook voor de club.
32 minuten geledenSPIESEN-ELVERSBERG (ANP/DPA) - SV Elversberg is naar de Bundesliga gepromoveerd. De club uit Saarland won op de laatste speeldag op het tweede niveau met 3-0 van het al gedegradeerde Preussen Münster.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ramiz Zerrouki wil niet meer terug naar Feyenoord. Dat zei de middenvelder na de laatste wedstrijd van FC Twente bij PSV. Zerrouki speelde dit seizoen op huurbasis voor Twente en heeft bij Feyenoord nog een contract tot de zomer van 2027.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman stelt zich niet meer beschikbaar voor het Nederlands elftal zolang Ronald Koeman de bondscoach is. Dat maakte de middenvelder van PSV duidelijk na de laatste competitiewedstrijd tegen FC Twente, die de Eindhovenaren met 5-1 wonnen. "Hij hoeft mij niet meer te bellen, nee", aldus Veerman tegen ESPN.
3 uur geledenZWOLLE (ANP) - Ayase Ueda is de topscorer van de Eredivisie. De Japanse spits van Feyenoord kwam dit seizoen tot 25 doelpunten. Ueda is daarmee de opvolger van ploeggenoot Sem Steijn, die vorig seizoen als speler van FC Twente tot 24 treffers kwam.
3 uur geledenZWOLLE (ANP) - Feyenoord heeft de competitie afgesloten met een overwinning. Het elftal van trainer Robin van Persie versloeg PEC Zwolle: 0-2. Feyenoord was al zeker van de tweede plaats en sluit de Eredivisie af met 19 punten minder dan kampioen PSV.
3 uur geleden