Barcelona-coach Xavi zou liefst meedoen tegen Real Madrid
BARCELONA/MADRID (ANP) - FC Barcelona gaat donderdag op bezoek bij Real Madrid voor de eerste van twee duels om een plaats in de finale van de Copa del Rey. Trainer Xavi is na twee nederlagen voorzichtig en schuift Real de favorietenrol toe. Het liefst zou hij zelf nog meedoen. "Ik ga altijd graag naar Bernabéu. Ik hou ervan om er te spelen, hun de bal af te pakken. Ik zou maar wat graag zelf op het middenveld plaatsnemen", vertelde de oud-speler een dag voor het duel.
Maar Xavi (43) is inmiddels trainer en moet nu anderen het werk laten doen. "Nu zeg ik tegen mijn spelers dat ze moeten durven het initiatief te nemen. Omdat ik het zelf niet mag." Barcelona won de laatste 'Clásico', zoals de onderlinge confrontaties door het leven gaan. Dat was in januari in de finale om de Spaanse Supercup, een duel dat in 3-1 eindigde.
Maar de afgelopen week verloor de ploeg van Xavi twee keer: eerst bij Manchester United, wat de uitschakeling in de Europa League betekende, en afgelopen zondag tegen het laag geklasseerde Almería in de competitie. "We moeten de knop omzetten, een andere mentaliteit tonen en deze wedstrijd is daar ideaal voor", meldde Xavi. "Natuurlijk is Real een lastige tegenstander en zijn zij donderdag favoriet. Dat is omdat ze Spaans kampioen en de winnaar van de Champions League zijn. Met die Supercup of het resultaat in die wedstrijd heeft dit duel niets meer te maken. Dit is weer een nieuwe Clásico."
Afwezigen tijdens 'Clásico'
Xavi mist donderdag de geblesseerden Pedri, Ousmane Dembélé en Robert Lewandowski. Zijn collega Carlo Ancelotti zag Real vorige week een spectaculaire 5-2-zege boeken bij Liverpool in de Champions League. Hij mist in ieder geval nog verdediger Ferland Mendy, al nadert de Fransman zijn rentree.
Veel draait bij Real momenteel om Vinícius Jr, de 22-jarige Braziliaan die menig duel beslist. "Ja, we zijn afhankelijk van hem. Dat is alleen maar goed, want hij is momenteel een van de beste spelers ter wereld", zei Ancelotti een dag voor het duel met de rivaal uit Catalonië. "Hij krijgt met Ronald Araújo een pittige tegenstander. Het is een duel om naar uit te kijken. En het moet anders dan in de strijd om de Supercup. Daar maakten we te veel fouten." Ancelotti heeft de Braziliaan Rodrygo weer terug in zijn selectie. Hij miste de derby tegen Atlético Madrid (1-1) van zaterdag.
Meer uit Voetbal
ALMELO (ANP) - Heracles Almelo voegt naast spits Lequincio Zeefuik nog een speler aan de selectie toe. De huidige nummer 17 van de Eredivisie neemt de Zweed Erik Ahlstrand op huurbasis over van de Duitse Bundesligaclub St. Pauli. Heracles heeft een optie tot koop bedongen op de 24-jarige middenvelder.
20 minuten geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur kan de komende drie maanden niet beschikken over Mohammed Kudus. Dat zei trainer Thomas Frank donderdag op een persconferentie, een dag na de 3-2-nederlaag tegen Bournemouth in de Premier League. Tottenham is na een goede competitiestart afgezakt naar de veertiende plaats op de ranglijst.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben zich versterkt met Janice Cayman. De 37-jarige Belgische recordinternational komt over van Leicester City. Cayman, die in de verdediging speelt, ondertekende een contract voor anderhalf jaar.
2 uur geledenLISSABON (ANP) - Coach José Mourinho van Benfica heeft zijn spelers verplicht de komende dagen op het trainingscomplex Seixal te verblijven. De Portugees nam dat besluit na de nederlaag van 3-1 tegen Braga in de halve finales van de Portugese League Cup.
2 uur geledenZEIST (ANP) - De Eredivisiewedstrijden van zaterdag en zondag gaan ondanks het winterse weer vooralsnog door. De duels uit de eerste divisie van die dagen tussen RKC Waalwijk en Jong FC Utrecht, Roda JC en VVV-Venlo en De Graafschap en FC Den Bosch zijn wel afgelast. Dat heeft de KNVB besloten.
5 uur geledenROME (ANP) - Kenneth Taylor verlaat Ajax voor Lazio. De middenvelder vliegt donderdag naar Rome en tekent vrijdag een contract tot medio 2030 als hij medisch wordt goedgekeurd.
5 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo huurt spits Lequincio Zeefuik voor de rest van dit seizoen van AZ. Ook heeft de nummer 17 van de Eredivisie een optie tot koop bedongen. Eerder verruilde aanvaller Jizz Hornkamp Heracles juist voor de club uit Alkmaar.
8 uur geleden