Barcelona-coach Xavi zou liefst meedoen tegen Real Madrid
BARCELONA/MADRID (ANP) - FC Barcelona gaat donderdag op bezoek bij Real Madrid voor de eerste van twee duels om een plaats in de finale van de Copa del Rey. Trainer Xavi is na twee nederlagen voorzichtig en schuift Real de favorietenrol toe. Het liefst zou hij zelf nog meedoen. "Ik ga altijd graag naar Bernabéu. Ik hou ervan om er te spelen, hun de bal af te pakken. Ik zou maar wat graag zelf op het middenveld plaatsnemen", vertelde de oud-speler een dag voor het duel.
Maar Xavi (43) is inmiddels trainer en moet nu anderen het werk laten doen. "Nu zeg ik tegen mijn spelers dat ze moeten durven het initiatief te nemen. Omdat ik het zelf niet mag." Barcelona won de laatste 'Clásico', zoals de onderlinge confrontaties door het leven gaan. Dat was in januari in de finale om de Spaanse Supercup, een duel dat in 3-1 eindigde.
Maar de afgelopen week verloor de ploeg van Xavi twee keer: eerst bij Manchester United, wat de uitschakeling in de Europa League betekende, en afgelopen zondag tegen het laag geklasseerde Almería in de competitie. "We moeten de knop omzetten, een andere mentaliteit tonen en deze wedstrijd is daar ideaal voor", meldde Xavi. "Natuurlijk is Real een lastige tegenstander en zijn zij donderdag favoriet. Dat is omdat ze Spaans kampioen en de winnaar van de Champions League zijn. Met die Supercup of het resultaat in die wedstrijd heeft dit duel niets meer te maken. Dit is weer een nieuwe Clásico."
Afwezigen tijdens 'Clásico'
Xavi mist donderdag de geblesseerden Pedri, Ousmane Dembélé en Robert Lewandowski. Zijn collega Carlo Ancelotti zag Real vorige week een spectaculaire 5-2-zege boeken bij Liverpool in de Champions League. Hij mist in ieder geval nog verdediger Ferland Mendy, al nadert de Fransman zijn rentree.
Veel draait bij Real momenteel om Vinícius Jr, de 22-jarige Braziliaan die menig duel beslist. "Ja, we zijn afhankelijk van hem. Dat is alleen maar goed, want hij is momenteel een van de beste spelers ter wereld", zei Ancelotti een dag voor het duel met de rivaal uit Catalonië. "Hij krijgt met Ronald Araújo een pittige tegenstander. Het is een duel om naar uit te kijken. En het moet anders dan in de strijd om de Supercup. Daar maakten we te veel fouten." Ancelotti heeft de Braziliaan Rodrygo weer terug in zijn selectie. Hij miste de derby tegen Atlético Madrid (1-1) van zaterdag.
Meer uit Voetbal
TORONTO (ANP) - Senegal heeft met de zege op Irak de kansen levend gehouden voor een vervolg op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De ploeg van bondscoach Pape Thiaw versloeg in Toronto Irak met 5-0 en kan als nummer 3 in Groep I de tweede ronde nog halen. Irak speelde het grootste deel van de wedstrijd met tien man na de rode kaart voor Rebin Sulaka.
56 minuten geledenFOXBOROUGH (ANP) - Frankrijk is mede door een hattrick van Ousmane Dembélé op het WK voetbal door de zege op Noorwegen groepswinnaar geworden. De Fransen wonnen in het Boston Stadium in Foxborough met 4-1 van de Noren, die desondanks als tweede eindigen in de groep.
1 uur geledenATLANTA (ANP/RTR) - Een Afrikaanse winnaar van het wereldkampioenschap voetbal is volgens Sébastien Desabre "slechts een kwestie van tijd". Dat zei de bondscoach van de Democratische Republiek Congo vrijdag, in aanloop naar het laatste groepsduel op het WK met Oezbekistan.
1 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Middenvelder Dani Ceballos vertrekt na zeven seizoenen bij Real Madrid. De 29-jarige Spanjaard kondigde zijn afscheid aan op X. Real Madrid bevestigde het vertrek kort daarop.
2 uur geledenVERSAILLES (ANP/RTR) - Voetballer Achraf Hakimi, momenteel met Marokko actief op het WK voetbal, gaat in cassatie tegen een uitspraak die bepaalde dat hij terecht moet staan voor een verkrachtingszaak uit 2023 waarin hij verdachte is. Dat heeft zijn advocaat aan persbureau Reuters bevestigd.
2 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Paul Nuijten gaat na zijn vertrek bij Ajax per direct aan de slag bij FC Dordrecht. De 33-jarige trainer heeft een contract voor twee seizoenen getekend, zo meldt de eerstedivisieclub. Eerder op vrijdag werd bekend dat Ajax "in goed overleg" de samenwerking met Nuijten heeft beëindigd.
3 uur geledenFOXBOROUGH (ANP) - Noorwegen begint de derde groepswedstrijd op het WK voetbal tegen Frankrijk zonder topschutter Erling Haaland. Bondscoach Ståle Solbakken heeft zijn elftal, dat net als Frankrijk al zeker is van de volgende ronde, flink gewijzigd en heeft de spits van Manchester City op de bank gezet en Jørgen Strand Larsen, oud-speler van FC Groningen, in de spits.
3 uur geleden