Barcelona-coach Xavi: zege op Real kan dynamiek veranderen
MADRID (ANP) - FC Barcelona-coach Xavi hechtte grote waarde aan de ruime overwinning van zijn ploeg bij Real Madrid (0-4). "Het kan de dynamiek van het heden en de toekomst veranderen", zei Xavi na de winst van zijn eerste Clásico als trainer. "We hadden heel veel kansen en waren veel beter dan Madrid, echt superieur. We verdienden het om zo veel doelpunten te scoren."
Xavi dacht te kunnen zeggen dat Barcelona weer terug is. "Dit is het juiste pad. Vandaag hebben we laten zien dat we kunnen strijden tegen een goed Real Madrid dat in vorm is in hun eigen stadion. Dit is een geweldige prestatie die ons moed geeft voor de toekomst van ons project. Het was belangrijk om een einde aan de reeks nederlagen te maken, aan de negatieve energie waar de club doorheen ging. Dit is een boost voor ons vertrouwen en we zullen verder groeien."
Barcelona overklaste de koploper van La Liga in Estadio Santiago Bernabéu door doelpunten van Pierre-Emerick Aubameyang (2), Ronald Araújo en Ferran Torres. Xavi zei dat hij niet alleen had genoten omdat hij de coach van Barcelona is. "Ik ben ook al mijn leven lang supporter van de club. Dus avonden als deze vergeet je nooit."
Meer uit Voetbal
AUCKLAND (ANP) - De voetballers van Kaapverdië hebben in Auckland een oefenduel met Finland gewonnen. De ploeg, die zich met veel Rotterdamse spelers heeft geplaatst voor het WK van komende zomer, won de wedstrijd in het kader van de nieuwe FIFA Series na strafschoppen. De stand na de reguliere speeltijd was 1-1.
3 uur geledenLANDOVER (ANP) - Frankrijk heeft ook het oefenduel met Colombia winnend afgesloten. Désiré Doué (twee) en Marcus Thuram maakten in het Amerikaanse Landover, nabij hoofdstad Washington, de Franse doelpunten. Jaminton Campaz deed een kwartier voor tijd wat terug: 3-1.
12 uur geledenBOEKAREST (ANP/DPA) - De Roemeense bondscoach Mircea Lucescu is drie dagen na de verloren play-off voor het WK tegen Turkije opgenomen in het ziekenhuis. De 80-jarige trainer werd zondag tijdens een teambijeenkomst onwel en kampt met ernstige hartritmestoornissen. Zijn toestand is stabiel, maar Lucescu ondergaat nog een behandeling om zijn hartslag verder te stabiliseren, meldt de Roemeense voetbalbond.
18 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur en interim-trainer Igor Tudor zijn al na anderhalve maand uit elkaar gegaan. Dit gebeurde volgens de nummer 17 van de Premier League "in onderling overleg". Onder de opvolger van de in februari ontslagen Thomas Frank verloren de Spurs vijf van hun zeven wedstrijden.
18 uur geledenKAAPSTAD (ANP/RTR) - Secretaris-generaal Veron Mossengo-Omba van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) is gestopt na herhaaldelijke oproepen om zijn vertrek. Mossengo-Omba meldde dat hij met pensioen gaat. Dat doet hij in een periode waarin het vertrouwen in de bond onder druk staat na de beslissing Senegal de zege van de Afrika Cup af te nemen en die toe te wijzen aan Marokko. Senegal is een procedure gestart bij sporttribunaal CAS.
20 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De voetbalteams van Mexico en Portugal hebben het beroemde Aztekenstadion in Mexico-Stad heropend. De wedstrijd eindigde in 0-0. Bij Portugal ontbrak grote vedette Cristiano Ronaldo.
1 dag geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal trainde zaterdag met de reserves van de gewonnen oefeninterland tegen Noorwegen (2-1) voor de volgende test richting het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Zij maken dinsdag tegen Ecuador kans op een basisplaats omdat bondscoach Ronald Koeman een aantal internationals rust wil gunnen in aanloop naar de beslissende fase van het seizoen met hun club.
1 dag geleden