Barcelona-coach Xavi: zege op Real kan dynamiek veranderen
MADRID (ANP) - FC Barcelona-coach Xavi hechtte grote waarde aan de ruime overwinning van zijn ploeg bij Real Madrid (0-4). "Het kan de dynamiek van het heden en de toekomst veranderen", zei Xavi na de winst van zijn eerste Clásico als trainer. "We hadden heel veel kansen en waren veel beter dan Madrid, echt superieur. We verdienden het om zo veel doelpunten te scoren."
Xavi dacht te kunnen zeggen dat Barcelona weer terug is. "Dit is het juiste pad. Vandaag hebben we laten zien dat we kunnen strijden tegen een goed Real Madrid dat in vorm is in hun eigen stadion. Dit is een geweldige prestatie die ons moed geeft voor de toekomst van ons project. Het was belangrijk om een einde aan de reeks nederlagen te maken, aan de negatieve energie waar de club doorheen ging. Dit is een boost voor ons vertrouwen en we zullen verder groeien."
Barcelona overklaste de koploper van La Liga in Estadio Santiago Bernabéu door doelpunten van Pierre-Emerick Aubameyang (2), Ronald Araújo en Ferran Torres. Xavi zei dat hij niet alleen had genoten omdat hij de coach van Barcelona is. "Ik ben ook al mijn leven lang supporter van de club. Dus avonden als deze vergeet je nooit."
Meer uit Voetbal
DEN HAAG (ANP) - Duizenden fans huldigen woensdag de selectie van ADO Den Haag op een parkeerterrein voor het stadion van de kampioen van de eerste divisie. De spelers van de selectie van coach Robin Peter worden één voor één op een podium toegezongen door een groengele massa. De fans dansen in de zon op muziek van Haagse artiesten, zwaaien met vlaggen en er worden rookbommen afgestoken.
54 minuten geledenVANCOUVER (ANP/RTR) - Het Afghaanse vrouwenvoetbalteam mag na een regelwijziging van de FIFA ook zonder toestemming van de Taliban deelnemen aan officiële wedstrijden. Daartoe heeft de wereldvoetbalbond besloten tijdens een vergadering in Vancouver. Volgens de regels van de FIFA had de Afghaanse ploeg hier eigenlijk goedkeuring voor nodig van de nationale voetbalbond, die wordt bestuurd door de Taliban.
5 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR/DPA) - Landen krijgen meer geld voor hun deelname aan het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Wereldvoetbalbond FIFA heeft de premies met 15 procent verhoogd. Deelnemende landen, waaronder in ieder geval Duitsland, maakten zich zorgen over de hoge kosten van verblijf in met name de Verenigde Staten.
6 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard-speler Ivo Pinto is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. De Limburgse club heeft een schikkingsvoorstel van de KNVB van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, geaccepteerd.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain mag hopen op een nieuwe Champions League-finale. De titelhouder versloeg dinsdag voor eigen publiek de Duitse kampioen Bayern München in een kwalitatief hoogstaande en vermakelijke wedstrijd met 5-4. Volgende week woensdag is de tweede ontmoeting in München.
17 uur geledenMADRID (ANP) - Arsenal-verdediger Jurriën Timber kan woensdag nog niet meedoen in de halve finale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De Nederlander is nog niet helemaal hersteld van de enkelblessure die hij eind vorige maand opliep.
18 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Paris Saint-Germain begint de thuiswedstrijd tegen Bayern München in de halve finale van de Champions League met Vitinha in het basiselftal. De Portugese middenvelder is op tijd hersteld van een blessure aan zijn hiel, die hij vorige week zondag opliep in de ontmoeting met Olympique Lyon in de Franse competitie.
19 uur geleden