Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Barcelona blijft steken op gelijkspel tegen Valencia

Barcelona blijft steken op gelijkspel tegen Valencia

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de opmars in de Spaanse competitie niet kunnen doorzetten. De ploeg van trainer Ronald Koeman kwam in het eigen Camp Nou niet verder dan een gelijkspel tegen Valencia: 2-2. De Catalanen blijven daarmee voorlopig op de vijfde plaats staan, 8 punten achter koploper Atlético Madrid.

Frenkie de Jong begon niet in de basis. Hij had wat lichte fysieke klachten. Koeman bracht de middenvelder in de tweede helft toch in het veld. Met De Jong speelde Barcelona weliswaar met meer dreiging, maar het kreeg Valencia niet op de knieën.

Voor Koeman was het een weerzien met zijn oude werkgever. Hij trainde Valencia een relatief korte en weinig succesvolle periode in 2007 en 2008.

Barcelona maakte de eerste helft een wat onmachtige indruk. De ploeg was niet in staat Valencia de wil op te leggen. Na een half uur kwamen er goede kansen voor de ploeg van coach Javier Gracia. Doelman Marc-André ter Stegen kon de schoten van José Luis Gayá en Carlos Soler nog keren, maar op de harde kopbal van de compleet vrijgelaten Mouctar Diakhaby bij een corner had de Duitse keeper geen antwoord.

Messi

Diep in de blessuretijd van de eerste helft maakte Lionel Messi gelijk. De Argentijn miste in eerste instantie een strafschop, maar in de rebound wist hij de bal alsnog in het doel te koppen. Het was zijn 643e goal voor Barcelona, waarmee hij het record van Pelé van meeste doelpunten voor één club evenaarde. De Braziliaanse voetballegende maakte al zijn 643 doelpunten voor Santos.

De jonge verdediger Ronald Araújo zette Barcelona in de tweede helft 2-1 op voorsprong, maar Valencia bleef aandringen en dat resulteerde na 70 minuten in de 2-2 van Maxi Gómez. Messi deed daarna verwoede pogingen de thuisclub in Camp Nou aan de zege te helpen, maar al zijn schoten misten scherpte.

Meer uit Voetbal

Vitesse pakt bij RKC Waalwijk eerste punt in de competitie

WAALWIJK (ANP) - Vitesse heeft het eerste punt gepakt in de Keuken Kampioen Divisie sinds de terugkeer in de competitie. De Arnhemmers van coach Rüdiger Rehm speelden bij RKC Waalwijk met 1-1 gelijk.

7 uur geleden
PSV-coach Bosz spreekt van terechte zege Union

EINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz vond dat het PSV niet had meegezeten in de eerste wedstrijd in de Champions League, maar hij noemde Union ook de terechte winnaar. "Ik vond ook dat we niet goed genoeg waren. En als je niet goed genoeg bent, moet het meezitten en dat zat het niet", zei de coach bij Ziggo Sport na de teleurstellende nederlaag van 3-1 in eigen huis tegen de Belgische kampioen.

8 uur geleden
PSV'er Veerman: leek wel of we bang waren om de bal te vragen

EINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman was na de thuisnederlaag van PSV tegen Union in de Champions League (1-3) kritisch op zijn ploeg. "Het leek wel of we bang waren om de bal te vragen. Dan krijg je dat mensen met de bal gaan lopen en dan duurt het allemaal veel te lang. Het was gewoon niet goed vandaag", zei de middenvelder tegen Ziggo Sport.

8 uur geleden
PSV in Champions League onderuit tegen Union (1-3)

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de eerste wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League op pijnlijke wijze verloren. De Belgische kampioen Union was in Eindhoven met 3-1 te sterk voor het elftal van trainer Peter Bosz.

9 uur geleden
Liverpool-coach Slot met Isak in selectie tegen Atlético

LIVERPOOL (ANP/RTR/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot heeft woensdag in de eerste wedstrijd in de Champions League tegen Atlético Madrid de beschikking over aanvaller Alexander Isak. De 25-jarige Zweedse spits, die voor 145 miljoen euro overkwam van Newcastle United, zit voor het eerst in de selectie van de Engelse kampioen.

10 uur geleden
Gasiorowski start bij PSV tegen Union als linksback

EINDHOVEN (ANP) - Yarek Gasiorowski begint in de thuiswedstrijd van PSV tegen Union in de Champions League als linksback. Trainer Peter Bosz moet op die positie improviseren, omdat hij met Kiliann Sildillia en Mauro Júnior twee vleugelverdedigers mist. Gasiorowski speelt normaal gesproken in het centrum van de verdediging. Daar staan nu Armando Obispo en Ryan Flamingo. Obispo viel zaterdag in het competitieduel met NEC uit met een hoofdwond, maar is daar dus op tijd van hersteld. Sergiño Dest is de rechtervleugelverdediger.

11 uur geleden
FIFA reserveert 300 miljoen euro voor clubs van WK-spelers

ZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA gaat clubs die internationals leveren aan deelnemende landen van het WK voetbal van 2026 financieel vergoeden. Daarvoor heeft de FIFA een bedrag van ongeveer 300 miljoen euro gereserveerd. Voor het eerst gaat er ook een vergoeding naar clubs waarvan spelers in het kwalificatietoernooi zijn uitgekomen. Mede daardoor ligt het totale bedrag aanzienlijk hoger dan bij de vorige wereldtitelstrijd, in 2022 in Qatar.

14 uur geleden