Barcelona besluit Spaanse competitie met ruime zege
ALAVÉS (ANP) - FC Barcelona heeft de Spaanse voetbalcompetitie afgesloten met een ruime uitzege op Deportivo Alavés (0-5). Lionel Messi scoorde tweemaal. Ansu Fati, Luis Suárez en Nélson Semedo troffen eveneens doel.
De zege leverde Barcelona weinig op. Real Madrid verzekerde zich donderdag al van de 34e landstitel. Het elftal van bekritiseerde trainer Quique Setién weet al weken dat het niet meer als derde kan eindigen. De ruime overwinning biedt Barcelona wellicht enig perspectief voor de Champions League die volgend maand wordt beslist.
Messi nam zijn ploeg bij de hand in Alavés. De Argentijn was donderdag ongekend kritisch nadat Real Madrid de landstitel had veiliggesteld. "We zijn een zwakke ploeg die verslagen kan worden door genoeg intensiteit en enthousiasme", mopperde hij.
Gretige indruk
Hoewel er niets meer op het spel stond, maakte Barcelona een gretige indruk na de uitlatingen van de grote vedette uit Argentinië. De nummer 2 van de eindklassering in La Liga werd ook nauwelijks gehinderd door Alavés, dat wel heel veel ruimte weg gaf.
De van een kuitblessure herstelde Frenkie de Jong mocht na een uur invallen bij Barcelona. Hij leverde de bijdrage aan de 0-5 van Messi.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - John Heitinga gaat twee maanden na zijn ontslag bij Ajax aan de slag als assistent-trainer van Tottenham Hotspur. De oud-international van Oranje gaat zich in de staf van hoofdtrainer Thomas Frank op het trainingsveld onder meer bezighouden met de verdedigers.
30 minuten geledenRABAT (ANP) - Marokko speelt zondag de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. Het gastland won woensdagavond in Rabat na strafschoppen (4-2) van Nigeria. Doelman Yassine Bounou was met twee gestopte penalty's de held van Marokko.
7 uur geledenALKMAAR (ANP) - Davy Klaassen zag Ajax 'collectief falen' in de verloren uitwedstrijd tegen AZ (6-0) in de achtste finale van de KNVB-beker. "Ik denk dat je bij ons niemand kunt opnoemen die wel goed was", zei de aanvoerder vlak na de wedstrijd.
16 uur geledenALBACETE (ANP) - Álvaro Arbeloa heeft zijn eerste wedstrijd als trainer van Real Madrid op pijnlijke wijze verloren. De opvolger van de maandag vertrokken Xabi Alonso werd met zijn ploeg na een 3-2-nederlaag bij Albacete uitgeschakeld in de achtste finales van de Spaanse beker. Albacete komt uit in de Segunda División.
16 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft afscheid genomen van middenvelder Ryan Fosso. De 23-jarige Zwitser maakt een transfer naar Sturm Graz.
16 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - PSV heeft met een 4-1-overwinning tegen FC Den Bosch de kwartfinale van de KNVB-beker bereikt. De kampioen van Nederland kwam in Stadion De Vliert geen moment in de problemen tegen de huidige nummer 7 van de eerste divisie.
16 uur geledenNAPELS (ANP) - Napoli heeft voor de derde keer op rij gelijkgespeeld in de Serie A. De regerend kampioen kwam in Napels niet verder dan 0-0 tegen Parma. Vorige week speelde de nummer 3 van Italië gelijk tegen Hellas Verona (2-2) en Internazionale (2-2).
19 uur geleden