Barcelona besluit Spaanse competitie met ruime zege
ALAVÉS (ANP) - FC Barcelona heeft de Spaanse voetbalcompetitie afgesloten met een ruime uitzege op Deportivo Alavés (0-5). Lionel Messi scoorde tweemaal. Ansu Fati, Luis Suárez en Nélson Semedo troffen eveneens doel.
De zege leverde Barcelona weinig op. Real Madrid verzekerde zich donderdag al van de 34e landstitel. Het elftal van bekritiseerde trainer Quique Setién weet al weken dat het niet meer als derde kan eindigen. De ruime overwinning biedt Barcelona wellicht enig perspectief voor de Champions League die volgend maand wordt beslist.
Messi nam zijn ploeg bij de hand in Alavés. De Argentijn was donderdag ongekend kritisch nadat Real Madrid de landstitel had veiliggesteld. "We zijn een zwakke ploeg die verslagen kan worden door genoeg intensiteit en enthousiasme", mopperde hij.
Gretige indruk
Hoewel er niets meer op het spel stond, maakte Barcelona een gretige indruk na de uitlatingen van de grote vedette uit Argentinië. De nummer 2 van de eindklassering in La Liga werd ook nauwelijks gehinderd door Alavés, dat wel heel veel ruimte weg gaf.
De van een kuitblessure herstelde Frenkie de Jong mocht na een uur invallen bij Barcelona. Hij leverde de bijdrage aan de 0-5 van Messi.
Meer uit Voetbal
DOHA (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft een bijdrage van 727 miljoen dollar (ruim 620 miljoen euro) goedgekeurd voor het WK van komend jaar. Van het bedrag wordt in totaal 655 miljoen dollar uitgekeerd als prijzengeld aan de 48 deelnemers, een stijging van 50 procent ten opzichte van het vorige WK. Dat meldt de FIFA woensdag.
10 minuten geledenMAINZ (ANP) - De Duitse voetbalclub FSV Mainz is in het geschil met zijn oud-speler Anwar el Ghazi naar de Duitse federale arbeidsrechtbank gestapt. De club uit de Bundesliga tekent beroep aan tegen een eerdere afwijzing van het verzoek om hoger beroep door de regionale arbeidsrechtbank van Mainz.
53 minuten geledenZÜRICH (ANP/BELGA/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft Maleisië drie reglementaire nederlagen opgelegd wegens het opstellen van niet-speelgerechtigde spelers. Het land stelde zeven spelers op, onder wie de in Leidschendam geboren Hector Hevel, die geen familieband hebben met Maleisië.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV is het bekertoernooi begonnen met een eenvoudige thuiszege op GVVV. Na vroege treffers van Guus Til en Paul Wanner leek de score hoog uit te gaan vallen in Eindhoven, maar de nummer 8 van de tweede divisie hield de schade beperkt tot 3-0.
15 uur geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA is na kritiek met goedkopere tickets gekomen voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. 10 procent van de aan nationale bonden toegewezen kaarten gaat 60 dollar per ticket kosten, omgerekend zo'n 51 euro.
18 uur geledenDOHA (ANP) - Sarina Wiegman is op een gala van wereldvoetbalbond FIFA in Doha voor de vijfde keer gekozen tot beste coach van een vrouwenteam. De 56-jarige Nederlandse won als bondscoach van de Engelse voetbalsters afgelopen zomer het EK.
19 uur geledenMILAAN (ANP) - Oranje-international Denzel Dumfries heeft dinsdag een operatie ondergaan om zijn linkerenkel te stabiliseren. De verdediger van Internazionale zal de komende weken een revalidatieprogramma volgen. Dat meldt de Italiaanse koploper op de eigen website.
20 uur geleden