Barcelona besluit Spaanse competitie met ruime zege
ALAVÉS (ANP) - FC Barcelona heeft de Spaanse voetbalcompetitie afgesloten met een ruime uitzege op Deportivo Alavés (0-5). Lionel Messi scoorde tweemaal. Ansu Fati, Luis Suárez en Nélson Semedo troffen eveneens doel.
De zege leverde Barcelona weinig op. Real Madrid verzekerde zich donderdag al van de 34e landstitel. Het elftal van bekritiseerde trainer Quique Setién weet al weken dat het niet meer als derde kan eindigen. De ruime overwinning biedt Barcelona wellicht enig perspectief voor de Champions League die volgend maand wordt beslist.
Messi nam zijn ploeg bij de hand in Alavés. De Argentijn was donderdag ongekend kritisch nadat Real Madrid de landstitel had veiliggesteld. "We zijn een zwakke ploeg die verslagen kan worden door genoeg intensiteit en enthousiasme", mopperde hij.
Gretige indruk
Hoewel er niets meer op het spel stond, maakte Barcelona een gretige indruk na de uitlatingen van de grote vedette uit Argentinië. De nummer 2 van de eindklassering in La Liga werd ook nauwelijks gehinderd door Alavés, dat wel heel veel ruimte weg gaf.
De van een kuitblessure herstelde Frenkie de Jong mocht na een uur invallen bij Barcelona. Hij leverde de bijdrage aan de 0-5 van Messi.
Meer uit Voetbal
RIYAD (ANP) - Georginio Wijnaldum heeft met een doelpunt bijgedragen aan een uitzege van Al-Ettifaq op Al-Riyad. De 35-jarige middenvelder maakte in de 95e minuut het tweede doelpunt voor zijn ploeg uit Saudi-Arabië (0-2).
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola van Manchester City hoeft zich voorlopig geen zorgen te maken over het gewicht van Erling Haaland. De Noorse topscorer heeft op X laten weten dat hij klaar is voor het uitduel van zaterdag met Nottingham Forest. Hij laat op een foto een weegschaal zien met de tekst: All Good.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran gaat er alles aan doen om te voorkomen dat de WK-wedstrijd tegen Egypte in Seattle door de lokale gemeenschap wordt uitgeroepen tot Pride Match, ter ere van de lhbtqi+-beweging. "We hebben absoluut geen interesse om een WK-wedstrijd in regenboogkleuren te spelen", benadrukt voorzitter Mehdi Taj van de Iraanse voetbalbond aan staatsmedia.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot staat met Liverpool voor een emotionele wedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers. Hij neemt het zaterdag namelijk op tegen de oude club van Diogo Jota, die afgelopen zomer overleed bij een verkeersongeval.
6 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - John Robertson is op 72-jarige leeftijd overleden. De voormalige buitenspeler speelde een hoofdrol in de successen van Nottingham Forest onder trainer Brian Clough.
6 uur geledenRABAT (ANP/BELGA) - Het organisatiecomité van de Afrika Cup heeft een maatregel genomen om de vaak matig gevulde stadions in Marokko voller te krijgen. Bij bepaalde wedstrijden mogen fans zo'n twintig minuten na de aftrap gratis naar binnen. De duels van gastland Marokko zijn wel uitverkocht, daar geldt de maatregel niet voor.
14 uur geledenISTANBUL (ANP) - Voorzitter Sadettin Saran van de Turkse voetbalclub Fenerbahçe is aangehouden in een lopend drugsonderzoek in Istanbul. Volgens het Turkse Openbaar Ministerie is er "aanvullend bewijs" gevonden dat erop duidt dat Saran drugs heeft verhandeld en gebruikt.
1 dag geleden