Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Barcelona: 7,3 miljoen euro was voor advies, niet voor omkoping

Barcelona: 7,3 miljoen euro was voor advies, niet voor omkoping

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft het bedrijf van een voormalige official van de Spaanse scheidsrechterscommissie miljoenen euro's betaald voor advies en niet om daar sportief voordeel uit te halen, aldus voorzitter Joan Laporta. De clubbaas ontkende maandag op een persconferentie alle beschuldigingen en sprak van een "publiekelijke lynch" om de reputatie van Barcelona te beschadigen. Laporta haalde hard uit naar voorzitter Javier Tebas van La Liga, naar de Europese bond UEFA en ook naar concurrent Real Madrid.

Het Openbaar Ministerie klaagde Barcelona vorige maand aan voor betalingen aan een bedrijf dat in handen was van José Maria Enriquez Negreira, de voormalige vicevoorzitter van de Spaanse scheidsrechterscommissie. Tussen 2001 en 2018 maakte Barcelona 7,3 miljoen euro over naar dat bedrijf.

Justitie onderzoekt of sprake was van omkoping en of Barcelona op zo'n manier invloed wilde uitoefenen op scheidsrechterlijke beslissingen. Real Madrid sloot zich als 'gedupeerde partij' ook aan bij de zogeheten Negreira-zaak. De UEFA liet al snel na de officiële aanklacht weten de zaak ook te gaan onderzoeken.

Lastercampagne

Laporta ontkende de beschuldigingen de afgelopen weken al regelmatig en presenteerde maandag de uitkomsten van een intern onderzoek. "Ik ben er volledig van overtuigd dat Barcelona nooit de intentie heeft gehad om hier enig sportief voordeel uit te halen", zei de voorzitter over de betalingen. Volgens hem ging het puur om het verkrijgen van "adviezen over technische arbitragezaken", zonder verder in details te treden. Volgens Laporta is zoiets heel gebruikelijk en doen "alle grote clubs" dat.

Barcelona zou volgens Laporta minstens 621 rapporten en 43 cd's met informatie hebben gekregen van het bedrijf van Negreira. "En daar zijn keurig facturen van, goedgekeurd door accountants en de belastingdienst. We zijn altijd heel transparant."

Volgens Laporta grijpen onder meer Real Madrid en de organisatie van La Liga deze zaak aan om 'zijn' club te beschadigen, juist nu Barcelona in Spanje weer afkoerst op de landstitel. "Barcelona is altijd het toonbeeld van fair play, zowel op als naast het veld. Alle prijzen die we de afgelopen decennia hebben gewonnen, zijn te danken aan het talent en de inzet van onze spelers, trainers en medewerkers. Maar dit is geen toeval, deze lastercampagne is bedoeld om ons te destabiliseren, juist nu we weer uit een dal komen."

Meer uit Voetbal

Messi nieuwe eigenaar Catalaanse vijfdeklasser Cornellà

BARCELONA (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi is de nieuwe eigenaar van de UE Cornellà, een club uit Catalonië die uitkomt op het vijfde Spaanse niveau. De club uit een buitenstad van Barcelona verspreidde het nieuws op zijn website.

1 uur geleden
AZ zonder Goes, Mijnans, Smit en Parrott tegen Sjachtar

ALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld houdt donderdag in de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League nagenoeg alle belangrijke spelers buiten zijn elftal. Verdediger Wouter Goes, middenvelders Sven Mijnans en Kees Smit en spits Troy Parrott zitten op de reservebank of blijven, in het geval van Goes, zelfs helemaal buiten de selectie.

1 uur geleden
Ajax verliest in oefenduel van FC Twente

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een 1-0-nederlaag geleden in een oefenwedstrijd tegen FC Twente. Op sportcomplex De Toekomst bleven de doelpunten lang uit. Na ruim 80 minuten maakte Bjorn Titulaer namens de bezoekers het enige doelpunt van de wedstrijd.

2 uur geleden
Middenvelder Proper klom met NEC van eerste divisie naar de top

NIJMEGEN (ANP) - NEC is van ver gekomen. Dat zei middenvelder Dirk Proper (24) donderdag in het Goffertstadion tegen het ANP in aanloop naar de bekerfinale van zondag tegen AZ. "Ik moet zeggen dat het wel echt heel hard is gegaan", zei Proper, die zes seizoenen geleden zijn debuut maakte voor NEC in de eerste divisie.

3 uur geleden
Liverpool bevestigt scheur in achillespees Ekitike, spits mist WK

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot moet het de rest van het seizoen stellen zonder Hugo Ekitike. De 23-jarige spits heeft dinsdag zijn achillespees gescheurd tijdens het Champions League-duel met Paris Saint-Germain, zo bevestigt zijn club donderdag. De Franse international mist hierdoor het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

6 uur geleden
Kort geding NAC Breda over duel met Go Ahead Eagles op 28 april

UTRECHT (ANP) - Het kort geding van NAC Breda tegen de KNVB over de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles vindt plaats op 28 april. Om 09.00 uur is de zitting in de rechtbank Midden-Nederland in Utrecht, meldt de rechtbank.

7 uur geleden
Trainer en spelers Real Madrid hekelen rode kaart Camavinga

MÜNCHEN (ANP/AFP) - Real Madrid-trainer Álvaro Arbeloa vindt dat de scheidsrechter met de beslissing om Eduardo Camavinga van het veld te sturen de wedstrijd tegen Bayern München verpest heeft. Real Madrid verloor met tien man uiteindelijk met 4-3 en werd uitgeschakeld in de kwartfinales van de Champions League.

10 uur geleden