Barça-voorzitter Laporta ervan overtuigd dat Messi blijft
SEVILLA (ANP) - FC Barcelona-voorzitter Joan Laporta is ervan overtuigd dat Lionel Messi ook volgend seizoen voor zijn club voetbalt. Dat zei de pas benoemde preses kort na de 4-0-zege van Barça tegen Athletic in de finale van de Copa del Rey. Messi maakte twee van de vier doelpunten.
De Argentijn heeft nog geen uitspraken gedaan over zijn toekomst. Vorig jaar wilde hij per se weg, maar een buitenissige transfersom voorkwam dat. Lang toonde hij zich een ontevreden vedette, maar onder trainer Ronald Koeman is het plezier teruggekeerd, zo lijkt het. "Leo is de beste voetballer ter wereld, hij is nauw met Barcelona verbonden. Hij houdt van deze club", zei Laporta. "Ik ben ervan overtuigd dat hij bij ons wil blijven. We gaan er alles aan doen, binnen de mogelijkheden van de club, om hem langer bij ons te houden. Het is onze grootste wens."
Voor Messi, wiens contract afloopt, is het nu al het dertiende opeenvolgende seizoen waarin hij meer dan dertig doelpunten heeft gemaakt voor Barcelona. "Vandaag was een demonstratie van zijn klasse", vond Laporta.
Messi werd op de website van de club geciteerd. "Het is heel speciaal om de aanvoerder te zijn van een ploeg waarvoor ik al mijn hele leven speel", liet de nummer 10 weten nadat hij zijn 35e hoofdprijs met Barcelona had veroverd. "Het is een moeilijk jaar waarin het heel belangrijk is dat we de Copa del Rey hebben kunnen winnen en nog steeds de titel in La Liga binnen bereik hebben. Dat is heel belangrijk. Het is een jaar van veranderingen, met heel veel jonge spelers. We begonnen het seizoen slecht, verloren veel punten door naïviteit en een gebrek aan ervaring. Maar als ploeg zijn we steeds sterker geworden. Tegen Real Madrid vorige week (2-1-nederlaag) lukte het even niet, maar we blijven jagen op de titel."
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Anel Ahmedhodžić vertrekt na één jaar alweer bij Feyenoord. De 27-jarige Bosnische centrale verdediger is verkocht aan Burnley FC, meldt de Rotterdamse voetbalclub. Burnley degradeerde in Engeland afgelopen seizoen uit de Premier League.
4 uur geledenPRAIA (ANP/RTR) - De voetbalbond van Kaapverdië heeft Humberto Bettencourt aangesteld als nieuwe bondscoach. De 51-jarige trainer is de vervanger van Bubista, die na het WK aan de slag ging als trainer van de Marokkaanse club Renaissance Berkane.
4 uur geledenSION (ANP) - Ajax is dicht bij een plaats in het hoofdtoernooi van de Conference League. De Amsterdammers maakten in de play-offs na rust een achterstand tegen de Zwitserse club FC Sion ongedaan: 2-4. Volgende week is in de Johan Cruijff ArenA de tweede ontmoeting. De winnaar plaatst zich voor het hoofdtoernooi.
4 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft de eerste wedstrijd in de play-offs voor het hoofdtoernooi van de Conference League verloren. In het eigen stadion in Enschede ging de ploeg van coach John van den Brom met 1-0 onderuit tegen Qarabağ FK uit Azerbeidzjan.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott maakt de overstap van AZ naar de Spaanse club Real Betis. Dat meldt de Alkmaarse club donderdagavond.
5 uur geledenSION (ANP) - Marcos Leonardo heeft donderdag in de uitwedstrijd tegen FC Sion in de play-offs van de Conference League een basisplaats bij Ajax. De Braziliaanse spits krijgt de voorkeur boven de Deen Kasper Dolberg, die op de reservebank zit. Dolberg was zondag in het Eredivisieduel met sc Heerenveen (2-2) nog basisspeler.
7 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente begint de thuiswedstrijd tegen het Azerbeidzjaanse Qarabağ FK in de play-offs van de Conference League met dezelfde basisspelers als zondag tegen PEC Zwolle. De Enschedeërs wonnen toen met 3-1.
7 uur geleden