Barça-voorzitter Laporta ervan overtuigd dat Messi blijft
SEVILLA (ANP) - FC Barcelona-voorzitter Joan Laporta is ervan overtuigd dat Lionel Messi ook volgend seizoen voor zijn club voetbalt. Dat zei de pas benoemde preses kort na de 4-0-zege van Barça tegen Athletic in de finale van de Copa del Rey. Messi maakte twee van de vier doelpunten.
De Argentijn heeft nog geen uitspraken gedaan over zijn toekomst. Vorig jaar wilde hij per se weg, maar een buitenissige transfersom voorkwam dat. Lang toonde hij zich een ontevreden vedette, maar onder trainer Ronald Koeman is het plezier teruggekeerd, zo lijkt het. "Leo is de beste voetballer ter wereld, hij is nauw met Barcelona verbonden. Hij houdt van deze club", zei Laporta. "Ik ben ervan overtuigd dat hij bij ons wil blijven. We gaan er alles aan doen, binnen de mogelijkheden van de club, om hem langer bij ons te houden. Het is onze grootste wens."
Voor Messi, wiens contract afloopt, is het nu al het dertiende opeenvolgende seizoen waarin hij meer dan dertig doelpunten heeft gemaakt voor Barcelona. "Vandaag was een demonstratie van zijn klasse", vond Laporta.
Messi werd op de website van de club geciteerd. "Het is heel speciaal om de aanvoerder te zijn van een ploeg waarvoor ik al mijn hele leven speel", liet de nummer 10 weten nadat hij zijn 35e hoofdprijs met Barcelona had veroverd. "Het is een moeilijk jaar waarin het heel belangrijk is dat we de Copa del Rey hebben kunnen winnen en nog steeds de titel in La Liga binnen bereik hebben. Dat is heel belangrijk. Het is een jaar van veranderingen, met heel veel jonge spelers. We begonnen het seizoen slecht, verloren veel punten door naïviteit en een gebrek aan ervaring. Maar als ploeg zijn we steeds sterker geworden. Tegen Real Madrid vorige week (2-1-nederlaag) lukte het even niet, maar we blijven jagen op de titel."
Meer uit Voetbal
LEEUWARDEN/UTRECHT (ANP) - Supporterscollectief Nederland is teleurgesteld over de nieuwe maatregelen om vuurwerkgeweld bij voetbalwedstrijden tegen te gaan. Dat laat het samenwerkingsverband van Nederlandse supportersverenigingen zaterdag weten aan het ANP.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft voor het eerst dit Eredivisieseizoen puntenverlies geleden. In de zesde speelronde eindigde de thuiswedstrijd tegen het gepromoveerde Willem II in 1-1. AZ blijft voorlopig koploper in de competitie met 16 punten. Willem II heeft zijn tweede punt van het seizoen gepakt.
16 uur geledenZÜRICH (ANP/AFP) - De locatie van de finale van het wereldkampioenschap voetbal in 2030 wordt pas op een later moment bepaald. Dat zegt de FIFA vrijdag in een reactie op de woorden van de voorzitter van de Marokkaanse voetbalbond, Fouzi Lekjaa.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voetbalwedstrijden worden meteen definitief gestaakt als er vuurwerk naar het veld of andere tribunes wordt gegooid of geschoten. Het competitiebestuur heeft dat in het protocol opgenomen, meldt het ministerie van Justitie en Veiligheid na een overleg met onder meer de KNVB en de politie.
23 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft 47 fans een stadionverbod opgelegd. Het gaat om supporters die zich op 23 augustus misdroegen bij de uitwedstrijd tegen SC Cambuur. Zeven supporters van Cambuur raakten gewond toen uit het vak van Feyenoord veel vuurwerk werd afgestoken.
1 dag geledenISTANBUL (ANP/RTR) - Het is onduidelijk of Oranje-international Nathan Aké bij Fenerbahçe nog een hoofdtrainer heeft. Ismail Kartal, coach van de Turkse voetbalclub, kondigde na het Champions League-duel met AS Roma (1-1) donderdagavond zijn ontslag aan. Clubvoorzitter Aziz Yildirim sprak het nieuws over zijn vertrek echter tegen.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Sergio Padt keert terug naar de Eredivisie. De 36-jarige doelman die eerder deze week zijn contract bij het Bulgaarse Ludogorets liet ontbinden, heeft bij FC Utrecht een contract getekend tot medio 2028.
1 dag geleden