Barça-voorzitter Laporta ervan overtuigd dat Messi blijft
SEVILLA (ANP) - FC Barcelona-voorzitter Joan Laporta is ervan overtuigd dat Lionel Messi ook volgend seizoen voor zijn club voetbalt. Dat zei de pas benoemde preses kort na de 4-0-zege van Barça tegen Athletic in de finale van de Copa del Rey. Messi maakte twee van de vier doelpunten.
De Argentijn heeft nog geen uitspraken gedaan over zijn toekomst. Vorig jaar wilde hij per se weg, maar een buitenissige transfersom voorkwam dat. Lang toonde hij zich een ontevreden vedette, maar onder trainer Ronald Koeman is het plezier teruggekeerd, zo lijkt het. "Leo is de beste voetballer ter wereld, hij is nauw met Barcelona verbonden. Hij houdt van deze club", zei Laporta. "Ik ben ervan overtuigd dat hij bij ons wil blijven. We gaan er alles aan doen, binnen de mogelijkheden van de club, om hem langer bij ons te houden. Het is onze grootste wens."
Voor Messi, wiens contract afloopt, is het nu al het dertiende opeenvolgende seizoen waarin hij meer dan dertig doelpunten heeft gemaakt voor Barcelona. "Vandaag was een demonstratie van zijn klasse", vond Laporta.
Messi werd op de website van de club geciteerd. "Het is heel speciaal om de aanvoerder te zijn van een ploeg waarvoor ik al mijn hele leven speel", liet de nummer 10 weten nadat hij zijn 35e hoofdprijs met Barcelona had veroverd. "Het is een moeilijk jaar waarin het heel belangrijk is dat we de Copa del Rey hebben kunnen winnen en nog steeds de titel in La Liga binnen bereik hebben. Dat is heel belangrijk. Het is een jaar van veranderingen, met heel veel jonge spelers. We begonnen het seizoen slecht, verloren veel punten door naïviteit en een gebrek aan ervaring. Maar als ploeg zijn we steeds sterker geworden. Tegen Real Madrid vorige week (2-1-nederlaag) lukte het even niet, maar we blijven jagen op de titel."
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft in de Spaanse competitie de aansluiting bij koploper FC Barcelona behouden met een eenvoudige 4-1-zege op Rayo Vallecano. Sterspeler Kylian Mbappé scoorde twee keer, waarvan de eerste uit een strafschop. Álvaro Carreras en Jude Bellingham maakten de andere twee doelpunten.
3 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Arsenal heeft zijn perfecte seizoensstart in de Premier League voortgezet met een uitzege van 2-0 op Sunderland. De landskampioen is na vier duels koploper met de maximale 12 punten.
3 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur heeft na zes Eredivisieduels de eerste zege te pakken. De club uit Leeuwarden won in eigen huis met 3-0 van een zwak spelend NEC. Ilyes Hamache was de grote man bij Cambuur; hij maakte de eerste twee treffers.
3 uur geledenSITTARD (ANP) - Trainer Míchel Sánchez vindt dat Ajax zich in de Eredivisie tegen Fortuna Sittard goed heeft hersteld van de verloren topper tegen PSV van vorig weekend (1-3). Dat zei de 50-jarige Spanjaard tegen ESPN na een ruime overwinning in Sittard (1-5).
4 uur geledenSITTARD (ANP) - Ajax heeft op bezoek bij Fortuna Sittard de derde uitoverwinning van het seizoen geboekt. De ploeg van trainer Míchel Sánchez won met 5-1 dankzij treffers van Julian Brandt, Davy Klaassen, Kasper Dolberg, Youri Baas en Thilo Kehrer, die zijn basisdebuut maakte voor de club uit Amsterdam. Invaller Anthony Descotte was trefzeker voor de thuisploeg.
5 uur geledenDEVENTER (ANP) - FC Groningen heeft op bezoek bij Go Ahead Eagles in de Eredivisie met 1-1 gelijkgespeeld. De ploeg van trainer Dick Lukkien kwam via een treffer van Brynjólfur Willumsson tegen de verhouding in op voorsprong, maar kon in de tweede helft de gelijkmaker van Søren Tengstedt namens Go Ahead niet voorkomen.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Hull City blijft indruk maken in de Premier League. De gepromoveerde club hield het thuisspelende Chelsea op 2-2 en is dit seizoen nog ongeslagen. Hull City staat met 8 punten uit vier wedstrijden derde, achter Manchester City en Arsenal.
8 uur geleden