Barça-voorzitter Bartomeu op de wip
BARCELONA (ANP) - Voor voorzitter Josep Maria Bartomeu, de man die trainer Ronald Koeman deze zomer naar FC Barcelona haalde, dreigt een roemloze aftocht uit Camp Nou. De bekritiseerde preses en zijn medebestuursleden zullen vanuit de achterban met een motie van wantrouwen worden geconfronteerd. Een petitie daartoe leverde ruim 20.000 handtekeningen op en dat is voldoende om een referendum uit te kunnen schrijven. Indien 66,5 procent van de 150.000 clubleden voor de motie stemmen, dienen Bartomeu en co op te stappen.
In maart 2021 staan nieuwe presidentsverkiezingen gepland, maar wat de fanatieke aanhang van Barça betreft moet het huidige bestuur nu al vertrekken. Het gebrek aan financiële daadkracht, de ruzie met sterspeler Lionel Messi en de tegenvallende prestaties in het afgelopen seizoen vormen belangrijke kritiekpunten.
Amper een uur nadat het nieuws over de motie van wantrouwen in Barcelona naar buiten was gekomen, kondigden ex-trainer Quique Setién en drie van zijn assistenten juridische stappen aan tegen de club. Volgens het viertal heeft het bestuur hun ontslag bij Barça financieel nog niet afgewikkeld. Doordat de clubleiding heeft verzaakt de contracten met het kwartet formeel te ontbinden, heeft Koeman nog geen toestemming van de Spaanse voetbalbond om bij officiële duels van FC Barcelona op de bank plaats te nemen.
Meer uit Voetbal
LEIPZIG (ANP) - Trainer Peter Bosz vond zijn ploeg "voetballend de bovenliggende partij" tijdens de met 1-0 verloren uitwedstrijd bij RB Leipzig. "Ik denk dat we over negentig minuten een goede wedstrijd hebben gespeeld", zei de trainer na afloop.
5 uur geledenTILBURG (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink had in het gewonnen WK-kwalificatieduel met Hongarije "qua spel iets meer verwacht" van de voetbalsters van Oranje, maar is alsnog tevreden. "Dat komt door de doelpunten die we in de eerste helft maken en de kansen die we creëren in de tweede helft", zei Veurink na de 3-0-thuiszege tegen de NOS. De zege was na de 8-0-overwinning van vrijdag ruim genoeg voor een plek in de laatste ronde van de WK-kwalificatie.
5 uur geledenLEIPZIG (ANP) - PSV heeft in zijn tweede wedstrijd in de competitiefase van de Champions League een nipte nederlaag geleden bij RB Leipzig. De ploeg van trainer Peter Bosz ging in Duitsland met 1-0 onderuit.
8 uur geledenTILBURG (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben zich geplaatst voor de laatste ronde van de kwalificatie voor het WK van volgend jaar in Brazilië. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink was in Tilburg opnieuw duidelijk te sterk voor Hongarije, al viel de zege met 3-0 een stuk kleiner uit dan de 8-0 van vrijdag in de uitwedstrijd. Over anderhalve maand is Slovenië de laatste tegenstander in de strijd om een WK-ticket.
8 uur geledenGETAFE (ANP) - Dani Carvajal, voormalig aanvoerder van Real Madrid, vervolgt zijn voetbalcarrière bij Getafe. De club uit Spanje meldt op zijn website dat de 34-jarige verdediger heeft getekend tot het einde van dit seizoen.
20 uur geledenZEIST (ANP) - Nigel de Jong blijft directeur topvoetbal van de KNVB. De oud-voetballer heeft zijn verbintenis met vier jaar verlengd. Zijn nieuwe contract gaat op 1 januari, zo meldt de KNVB.
20 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft trainer Henry van der Vegt na acht speelronden per direct ontslagen. Dat meldt de Eredivisieclub op zijn website. PEC staat na een teleurstellende start van het seizoen op de zestiende plaats met 4 punten. Van der Vegt is de eerste trainer in de Eredivisie van dit seizoen van wie het contract voortijdig wordt beëindigd.
20 uur geleden