Barça-voorzitter Bartomeu op de wip
BARCELONA (ANP) - Voor voorzitter Josep Maria Bartomeu, de man die trainer Ronald Koeman deze zomer naar FC Barcelona haalde, dreigt een roemloze aftocht uit Camp Nou. De bekritiseerde preses en zijn medebestuursleden zullen vanuit de achterban met een motie van wantrouwen worden geconfronteerd. Een petitie daartoe leverde ruim 20.000 handtekeningen op en dat is voldoende om een referendum uit te kunnen schrijven. Indien 66,5 procent van de 150.000 clubleden voor de motie stemmen, dienen Bartomeu en co op te stappen.
In maart 2021 staan nieuwe presidentsverkiezingen gepland, maar wat de fanatieke aanhang van Barça betreft moet het huidige bestuur nu al vertrekken. Het gebrek aan financiële daadkracht, de ruzie met sterspeler Lionel Messi en de tegenvallende prestaties in het afgelopen seizoen vormen belangrijke kritiekpunten.
Amper een uur nadat het nieuws over de motie van wantrouwen in Barcelona naar buiten was gekomen, kondigden ex-trainer Quique Setién en drie van zijn assistenten juridische stappen aan tegen de club. Volgens het viertal heeft het bestuur hun ontslag bij Barça financieel nog niet afgewikkeld. Doordat de clubleiding heeft verzaakt de contracten met het kwartet formeel te ontbinden, heeft Koeman nog geen toestemming van de Spaanse voetbalbond om bij officiële duels van FC Barcelona op de bank plaats te nemen.
Meer uit Voetbal
LEEUWARDEN (ANP) - Bij het Eredivisieduel tussen SC Cambuur en FC Twente is zondag geen uitpubliek welkom na het vuurwerkgeweld van Feyenoord-fans in Leeuwarden. Daarbij vielen afgelopen zondag zeven gewonden.
52 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Supportersgroep Rotterdam Radicals van Feyenoord vindt dat het vuurwerkgeweld tijdens het uitduel met SC Cambuur zondag wel meeviel. "Mensen op het thuisvak inhaleren wat rook, horen wat knalletjes. Een enkeling zal inderdaad een stukje vuurwerk tegen zich aan hebben gekregen. Ga je niet dood van hoor", schrijft het onderdeel van de harde kern op sociale media. Bij de grootschalige vuurwerkactie raakten zeven toeschouwers van Cambuur gewond.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea heeft in de eerste speelronde van de Premier League gewonnen bij Fulham. In de West-Londense derby in Craven Cottage werd het 3-2 voor de bezoekers. Door de overwinning staat Chelsea na één speelronde zesde in de Engelse competitie.
15 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft maandagavond drie keer gescoord in de openingswedstrijd van zijn club AS Roma in de Italiaanse competitie. Mede dankzij de doelpunten van de Oranje-international won Roma thuis met 4-0 van Fiorentina en gaat de club na één speelronde aan de leiding in de Serie A.
15 uur geledenBOLOGNA (ANP) - De Nederlanders Kenneth Taylor, Danilho Doekhi en Tijjani Noslin zijn maandagavond met Lazio goed begonnen aan de Italiaanse competitie. Bij Bologna wonnen ze met hun club uit Rome met 1-0.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Excelsior heeft zich versterkt met de IJslandse linksbuiten Ágúst Orri Thorsteinsson. Dat heeft de Rotterdamse club maandagavond bekendgemaakt. De 21-jarige voetballer komt over van Breidablik, de huidige nummer 4 van de IJslandse competitie. Hij heeft in Rotterdam getekend tot de zomer van 2029.
18 uur geledenBODØ (ANP) - NEC is zonder de zieke Turkse vleugelspeler Emre Mor afgereisd naar Noorwegen voor de ontmoeting met Bodø/Glimt in de play-offs voor de Champions League. Dat meldt de club maandag op de eigen site. Dinsdag moet NEC boven de poolcirkel proberen een 3-1-achterstand uit de heenwedstrijd te compenseren.
18 uur geleden