Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Barça-voorzitter Bartomeu op de wip

Barça-voorzitter Bartomeu op de wip

BARCELONA (ANP) - Voor voorzitter Josep Maria Bartomeu, de man die trainer Ronald Koeman deze zomer naar FC Barcelona haalde, dreigt een roemloze aftocht uit Camp Nou. De bekritiseerde preses en zijn medebestuursleden zullen vanuit de achterban met een motie van wantrouwen worden geconfronteerd. Een petitie daartoe leverde ruim 20.000 handtekeningen op en dat is voldoende om een referendum uit te kunnen schrijven. Indien 66,5 procent van de 150.000 clubleden voor de motie stemmen, dienen Bartomeu en co op te stappen.

In maart 2021 staan nieuwe presidentsverkiezingen gepland, maar wat de fanatieke aanhang van Barça betreft moet het huidige bestuur nu al vertrekken. Het gebrek aan financiële daadkracht, de ruzie met sterspeler Lionel Messi en de tegenvallende prestaties in het afgelopen seizoen vormen belangrijke kritiekpunten.

Amper een uur nadat het nieuws over de motie van wantrouwen in Barcelona naar buiten was gekomen, kondigden ex-trainer Quique Setién en drie van zijn assistenten juridische stappen aan tegen de club. Volgens het viertal heeft het bestuur hun ontslag bij Barça financieel nog niet afgewikkeld. Doordat de clubleiding heeft verzaakt de contracten met het kwartet formeel te ontbinden, heeft Koeman nog geen toestemming van de Spaanse voetbalbond om bij officiële duels van FC Barcelona op de bank plaats te nemen.

Meer uit Voetbal

Supporters Utrecht mogen naar uitwedstrijd, maar alleen per bus

UTRECHT (ANP) - Supporters van FC Utrecht zijn zondag welkom bij de uitwedstrijd tegen Excelsior in Rotterdam, maar ze mogen alleen met een supportersbus naar de wedstrijd reizen. Eerder mochten ze ook zelf met de auto naar Rotterdam rijden, maar die autocombi is geschrapt, laat FC Utrecht weten.

4 minuten geleden
Liverpool verslaat Atlético Madrid bij start Champions League

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de eerste wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League afgesloten met een zege op Atlético Madrid. Op Anfield wonnen de Engelsen van trainer Andoni Iraola met 2-1.

8 uur geleden
PSG begint Champions League met ruime zege op Slovan Bratislava

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain is het hoofdtoernooi van de Champions League begonnen met een ruime zege op Slovan Bratislava. De titelhouder uit Parijs won in eigen huis met 6-1.

8 uur geleden
Van Bronckhorst: FC Barcelona is nu beste ploeg van de wereld

BARCELONA (ANP) - Voor trainer Giovanni van Bronckhorst komt de forse nederlaag van Feyenoord tegen FC Barcelona (5-1) in de Champions League niet helemaal als een verrassing. "Ik denk dat we net tegen de beste ploeg van dit moment in de wereld hebben gespeeld", zei hij op een persconferentie vlak na de wedstrijd.

9 uur geleden
Valente baalt van tegentreffers, maar geniet ook van FC Barcelona

BARCELONA (ANP) - Luciano Valente wilde na de kansloze nederlaag van Feyenoord tegen FC Barcelona (5-1) vooral vasthouden aan een aantal positieve punten. "We hebben ook lef getoond", zei de aanvoerder van de club uit Rotterdam. "Als het even kon, probeerden we te voetballen. Ik ga natuurlijk niet de polonaise lopen na vijf tegentreffers. Maar het was wel een bijzondere avond voor me. Ik baal enorm, maar ik heb ook genoten. Dit Barcelona is een fantastisch elftal. Ze scoren wel vaker vijf keer."

10 uur geleden
Demirović leidt VfB Stuttgart naar zege op Viking FK

STUTTGART (ANP) - Aan de hand van Ermedin Demirović heeft VfB Stuttgart de eerste wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League gewonnen. In de Zuid-Duitse stad werd het Noorse Viking FK met 3-1 verslagen.

10 uur geleden
Twente boekt tegen Telstar derde competitiezege

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft tegen Telstar de derde zege van het seizoen in de Eredivisie geboekt. De ploeg van coach John van den Brom won in Enschede met 1-0 door een treffer van Sondre Ørjasæter.

11 uur geleden