Barça-trainer Xavi legt schuld uitschakeling bij scheidsrechter
BARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona-trainer Xavi heeft hard uitgehaald naar de arbitrage na de Champions League-uitschakeling tegen Paris Saint-Germain. Volgens de oud-voetballer kwam de 4-1-nederlaag in de terugwedstrijd volledig door scheidsrechter Istvan Kovacs, die verdediger Ronald Araújo na een klein half uur een rode kaart gaf. "Daarna veranderde de wedstrijd compleet. Het is jammer dat het werk van een heel seizoen wordt verpest door zo'n onnodige beslissing", zei Xavi tegen Movistar.
Araújo kreeg zijn rode kaart voor het duwen van de doorgebroken speler Bradley Barcola. Xavi werd na de 2-1 van PSG vroeg in de tweede helft zelf weggestuurd voor aanmerkingen op de leiding. Na afloop van het duel ging de trainer nog eens naar de Roemeen Kovacs toe om zijn onvrede duidelijk te maken. "Ik heb hem gezegd dat zijn optreden een ramp was. Hij was heel slecht", aldus Xavi.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft aanvaller Don-Angelo Konadu verhuurd aan het Belgische Lommel. De huurperiode loopt tot de zomer van 2027. In de overeenkomst van de 20-jarige Nederlander is een optie tot koop opgenomen. Hij heeft nog een contract in Amsterdam tot medio 2028.
10 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de overgang van verdediger Lutsharel Geertruida afgerond. De landskampioen bereikte overeenstemming met RB Leipzig over een huurperiode van één seizoen. In de overeenkomst is een optie tot koop opgenomen.
29 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Michael Carrick van Manchester United is positief gestemd over de voortgang van Matthijs de Ligt na zijn rugblessure. De Oranje-international is nog niet klaar voor de eerste competitiewedstrijd van het seizoen tegen Hull City op zaterdag, maar is wel weer aangesloten bij de training.
1 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay is meteen belangrijk geweest voor zijn Braziliaanse club Corinthians na het tekenen van zijn nieuwe contract eerder deze week. De topscorer aller tijden van Oranje was in de achtste finales van de Copa Libertadores thuis tegen het Argentijnse Rosario Central (1-0) als invaller de aangever bij het beslissende doelpunt.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Anel Ahmedhodžić vertrekt na één jaar alweer bij Feyenoord. De 27-jarige Bosnische centrale verdediger is verkocht aan Burnley FC, meldt de Rotterdamse voetbalclub. Burnley degradeerde in Engeland afgelopen seizoen uit de Premier League.
12 uur geledenPRAIA (ANP/RTR) - De voetbalbond van Kaapverdië heeft Humberto Bettencourt aangesteld als nieuwe bondscoach. De 51-jarige trainer is de vervanger van Bubista, die na het WK aan de slag ging als trainer van de Marokkaanse club Renaissance Berkane.
12 uur geledenSION (ANP) - Ajax is dicht bij een plaats in het hoofdtoernooi van de Conference League. De Amsterdammers maakten in de play-offs na rust een achterstand tegen de Zwitserse club FC Sion ongedaan: 2-4. Volgende week is in de Johan Cruijff ArenA de tweede ontmoeting. De winnaar plaatst zich voor het hoofdtoernooi.
12 uur geleden