Barça-trainer Xavi legt schuld uitschakeling bij scheidsrechter
BARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona-trainer Xavi heeft hard uitgehaald naar de arbitrage na de Champions League-uitschakeling tegen Paris Saint-Germain. Volgens de oud-voetballer kwam de 4-1-nederlaag in de terugwedstrijd volledig door scheidsrechter Istvan Kovacs, die verdediger Ronald Araújo na een klein half uur een rode kaart gaf. "Daarna veranderde de wedstrijd compleet. Het is jammer dat het werk van een heel seizoen wordt verpest door zo'n onnodige beslissing", zei Xavi tegen Movistar.
Araújo kreeg zijn rode kaart voor het duwen van de doorgebroken speler Bradley Barcola. Xavi werd na de 2-1 van PSG vroeg in de tweede helft zelf weggestuurd voor aanmerkingen op de leiding. Na afloop van het duel ging de trainer nog eens naar de Roemeen Kovacs toe om zijn onvrede duidelijk te maken. "Ik heb hem gezegd dat zijn optreden een ramp was. Hij was heel slecht", aldus Xavi.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Ismael Saibari heeft Marokko in aanloop naar het WK voetbal op weg geholpen naar een ruime zege in een oefenduel met Madagaskar. De middenvelder van PSV, die onlangs werd gekozen tot beste speler van de Eredivisie in het afgelopen seizoen, tekende voor de eerste twee doelpunten bij de 4-0-overwinning in Rabat.
2 uur geledenRIJEKA (ANP/BELGA) - België heeft in aanloop naar het WK voetbal een oefenwedstrijd tegen Kroatië gewonnen. De ploeg van bondscoach Rudi Garcia was in het Kroatische Rijeka met 2-0 te sterk.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe hoofdtrainer Míchel afgerond. De 50-jarige Spanjaard, voluit Miguel Ángel Sánchez Muñoz, heeft een contract voor twee seizoenen getekend, tot en met 30 juni 2028. Míchel komt over van Girona, waar hij vorige week al zijn vertrek aankondigde na de degradatie van afgelopen maand.
4 uur geledenLA LÍNEA DE LA CONCEPCIÓN (ANP/AFP) - De burgemeester van La Línea de la Concepción in Spanje heeft het oefenduel tussen de voetbalploegen van de Democratische Republiek Congo en Chili verboden vanwege gezondheidsrisico's in verband met de ebola-uitbraak in het Afrikaanse land. Het duel stond op 9 juni op het programma in de plaats in de provincie Cádiz.
4 uur geledenOSLO (ANP/RTR) - De Noorse voetbalbond (NFF) heeft zich formeel aangesloten bij een officiële klacht tegen voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA wegens schending van de regels voor politieke neutraliteit. Dat verklaarde voorzitter Lise Klaveness van de NFF tijdens een persconferentie.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Fulham neemt deze zomer afscheid van trainer Marco Silva. De 48-jarige Portugees was sinds 2021 de eindverantwoordelijke bij de club uit Londen.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich voor de vijfde keer geplaatst voor de halve finales van Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld versloeg in Parijs de Spanjaard Rafael Jódar met 7-6 (3) 6-1 6-3. Hij speelt tegen de winnaar van de partij tussen de Braziliaan João Fonseca en de Tsjech Jakub Menšík om een plaats in de finale.
6 uur geleden