Barça-speler Yamal wint prijs voor grootste voetbaltalent
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona-aanvaller Lamine Yamal heeft de Golden Boy Award gekregen, de prestigieuze prijs voor talentvolste voetballer op de Europese velden. De speler van de Catalaanse club is daarmee de opvolger van de Engelse middenvelder Jude Bellingham die de prijs vorig jaar kreeg, meldt initiatiefnemer Tuttosport.
Met 17 jaar en 4 maanden is Yamal de jongste winnaar. Hij kreeg 488 van de beschikbare 500 punten.
Yamal beleefde in seizoen 2023-2024 zijn doorbraak bij FC Barcelona en maakte zijn debuut in de Champions League. Met het Spaanse elftal won hij de Europese titel.
De winnaar van de Golden Boy Award wordt gekozen door vijftig journalisten van Europese dagbladen. De prijs werd eerder gewonnen door spelers als Lionel Messi, Kylian Mbappé, Rafael van der Vaart en Matthijs de Ligt.
Meer uit Voetbal
SUNDERLAND (ANP) - Liverpool heeft woensdagavond met 1-0 gewonnen van Sunderland. Virgil van Dijk maakte het enige doelpunt van de wedstrijd. Het elftal van Arne Slot staat op de zesde plaats in de Premier League. Sunderland is elfde.
7 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Ron Jans kan opgelucht ademhalen. De coach van FC Utrecht zag zijn elftal na een reeks van tien competitieduels zonder overwinning met 3-1 winnen bij NEC. FC Utrecht steeg naar de tiende plaats. NEC blijft derde met 1 punt achterstand op Feyenoord.
7 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De UEFA heeft een akkoord met Real Madrid bereikt over de beëindiging van de juridische strijd over de Europese Super League. Dat hebben de UEFA en de Spaanse voetbalclub woensdag bekendgemaakt.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Interim-trainer Fred Grim maakt waarschijnlijk het seizoen af bij Ajax. "Dat is voor mijn komst min of meer zo afgesproken", zei de nieuwe technisch directeur Jordi Cruijff tijdens een gesprek met de pers.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil Ajax weer een winnaarsmentaliteit geven. "Het gaat niet goed, anders hadden ze me waarschijnlijk niet gevraagd", zei hij. "Als ik uiteindelijk faal in de Johan Cruijff ArenA, dan zou dat geen goed verhaal zijn."
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft Luca Dahl Tomasson langer vastgelegd. De 17-jarige Deense jeugdinternational en zoon van oud-Feyenoorder Jon Dahl Tomasson tekende een nieuw contract tot de zomer van 2028.
18 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft de Deense trainer Thomas Frank ontslagen. Het ontslag volgt een dag na de 2-1-thuisnederlaag tegen Newcastle United. De ploeg van de Nederlandse internationals Micky van de Ven en Xavi Simons staat zestiende in de Premier League.
18 uur geleden