Barça-speler Yamal wint prijs voor grootste voetbaltalent
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona-aanvaller Lamine Yamal heeft de Golden Boy Award gekregen, de prestigieuze prijs voor talentvolste voetballer op de Europese velden. De speler van de Catalaanse club is daarmee de opvolger van de Engelse middenvelder Jude Bellingham die de prijs vorig jaar kreeg, meldt initiatiefnemer Tuttosport.
Met 17 jaar en 4 maanden is Yamal de jongste winnaar. Hij kreeg 488 van de beschikbare 500 punten.
Yamal beleefde in seizoen 2023-2024 zijn doorbraak bij FC Barcelona en maakte zijn debuut in de Champions League. Met het Spaanse elftal won hij de Europese titel.
De winnaar van de Golden Boy Award wordt gekozen door vijftig journalisten van Europese dagbladen. De prijs werd eerder gewonnen door spelers als Lionel Messi, Kylian Mbappé, Rafael van der Vaart en Matthijs de Ligt.
Meer uit Voetbal
DUBAI (ANP/DPA) - Cristiano Ronaldo heeft zijn ambitie om de grens van duizend doelpunten in zijn voetbalcarrière te bereiken opnieuw bevestigd. "Jullie weten wat mijn doel is. Ik wil titels winnen en ik wil op minimaal duizend doelpunten uitkomen. Ik ga dat aantal zeker halen als ik geen blessures oploop," zei de 40-jarige Portugees tijdens de Globe Soccer Awards-ceremonie in Dubai. Ronaldo, die zaterdag twee keer scoorde voor zijn club Al-Nassr, heeft momenteel 956 doelpunten gemaakt in alle competities.
2 uur geledenBERGAMO (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A weer in handen genomen. Het elftal van trainer Cristian Chivu won bij Atalanta: 0-1.
14 uur geledenRABAT (ANP) - Algerije heeft zich met een 1-0-overwinning op Burkina Faso geplaatst voor de achtste finales van de Afrika Cup. Feyenoorder Anis Hadj Moussa maakt deel uit van de selectie van het Noord-Afrikaanse land, maar bleef zondagavond net als Ramiz Zerrouki van FC Twente op de bank.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en Jordi Cruijff hebben mondeling overeenstemming bereikt over de functie van technisch directeur. Dat meldt Ajax in een persbericht. Er moeten volgens de Amsterdamse club nog een aantal stappen worden genomen om tot een definitieve aanstelling te komen. Het doel van de huidige nummer 3 van de Eredivisie is dat Cruijff begin februari kan beginnen.
17 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Sunderland is er in de Premier League niet in geslaagd de vijfde plaats in handen te nemen. Het elftal van trainer Régis Le Bris speelde voor eigen publiek gelijk tegen Leeds United: 1-1.
20 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft dankzij een 3-0-zege op Hellas Verona in ieder geval voor even de koppositie in de Italiaanse Serie A veroverd. Milan heeft 35 punten uit zestien duels. Stadgenoot Internazionale staat derde met 33 punten, maar gaat later op zondag nog op bezoek bij Atalanta en neemt bij winst de eerste plaats weer over.
22 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-coach Arne Slot denkt dat Florian Wirtz na zijn doelpunt tegen Wolverhampton (2-1) vooral opluchting heeft gevoeld. De Duitse middenvelder werd afgelopen zomer voor 115 miljoen euro overgenomen van Bayer Leverkusen, maar had in meer dan twintig duels voor zijn nieuwe club nog niet gescoord.
1 dag geleden