Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Barça positief over toekomst ondanks 451 miljoen verlies

Barça positief over toekomst ondanks 451 miljoen verlies

BARCELONA (ANP/AFP) - Joan Laporta, de voorzitter van de Spaanse voetbalclub FC Barcelona, denkt dat zijn club binnen nu en twee jaar weer een sluitende begroting kan hebben. Laporta maakte maandag bekend dat de club afgelopen seizoen een verlies leed van 451 miljoen euro.

Hij onthulde ook dat de totale schuld van de club 1,35 miljard euro bedraagt. Volgens Laporta ligt de schuld daarvoor grotendeels bij zijn voorganger Josep Bartomeu.

"De economische en financiële situatie van de club is zorgwekkend en dramatisch" zei Laporta die desondanks positief naar de toekomst keek. "Ik ga ervan uit dat de club over een paar jaar weer gezond zal zijn."

Lionel Messi

De club is volgens de voorzitter druk doende om een aantal investeerders binnen te halen om de inkomsten van Studio Barcelona te verhogen. Dat is het bedrijfsonderdeel van de audiovisuele media-activiteiten van de club. Hij noemde daarbij geen bedragen.

De financiële problemen dwongen de club vorige week afscheid te nemen van clubicoon Lionel Messi, die transfervrij naar Paris Saint Germain vertrok en daarmee voor enige verlichting in het salarisbudget zorgde. Volgens Laporta vormde de post salarissen afgelopen seizoen eenzelfde grootte als 103 procent van de totale inkomsten van de club. De overkoepelende organisatie achter La Liga heeft voor iedere club een salarisplafond bepaald op basis van de begroting. Voor Barcelona betekent dat dat dit seizoen fors bezuinigd moet worden.

Memphis Depay

Laporta ging ook nog even in op het afscheid van Messi. Hij zei dat hij de presentatie van de Argentijn bij Paris Saint-Germain met gemengde gevoelens had bekeken. "Ik had graag gezien dat hij bij Barça was gebleven, maar we hebben de juiste beslissing genomen. Ik wens hem het beste en wil hem graag gelukkig zien. Hij verdient het. Van nu af aan is hij echter een opponent."

Aanwinst Memphis Depay kon zondag debuteren voor FC Barcelona dankzij de acceptatie van een salariskorting door verdediger Gerard Piqué. Barcelona creëerde zo ruimte in de salarispost waarna het naast Depay ook Eric García heeft kunnen registreren bij de overkoepelende organisatie achter La Liga.

Met de 4-2-zege op Real Sociedad van afgelopen zondag had de ploeg volgens Laporta "een echte Barça-reactie" gegeven. "Alle spelers waren meer dan ooit gemotiveerd. De wedstrijd van zondag liet ook zien dat Barcelona-fans hongerig naar voetbal zijn en een team willen zien dat strijdt en goed speelt."

Meer uit Voetbal

Portugal wint in Oslo van Noorwegen in Nations League

OSLO (ANP) - Portugal heeft een uitwedstrijd tegen Noorwegen in de Nations League gewonnen. In het Ullevaal Stadion in Oslo werd het 2-1 voor de bezoekers. Na twee wedstrijden gaat Portugal met 6 punten aan de leiding in Groep A4. Noorwegen en Denemarken volgen op 3 punten.

13 uur geleden
Ierland wint van Israël in veelbesproken Nations League-duel

DEBRECEN (ANP) - Het Ierse nationale voetbalelftal heeft Israël zondagavond met 3-0 verslagen in een vooraf veelbesproken duel in de Nations League. De 'thuiswedstrijd' van Israël werd gespeeld in het Hongaarse Debrecen. Vanuit Ierland werden er geen kaartjes verkocht voor het uitvak. Een dag voor de wedstrijd besloot de Ierse doelman Gavin Bazunu zich terug te trekken uit het elftal.

13 uur geleden
Grieken verslaan Duitsland en gaan aan kop in groep van Oranje

AUGSBURG (ANP) - Griekenland heeft zondagavond voor een verrassing gezorgd door Duitsland te verslaan in een uitwedstrijd in de Nations League. In Augsburg werd het 1-0 voor de bezoekers. Het was voor Griekenland de eerste overwinning ooit op Duitsland. Na twee wedstrijden gaat Griekenland met 6 punten aan de leiding in de groep van het Nederlands elftal, dat 4 punten heeft.

13 uur geleden
Oranje schrapt training van maandag in Zeist

BELGRADO (ANP) - Het Nederlands elftal begint pas dinsdag aan de voorbereiding op de uitwedstrijd tegen Griekenland in de Nations League. De training van maandag komt te vervallen, meldt de KNVB.

13 uur geleden
Meerdink spreekt van 'jongensdroom' na hoofdrol bij basisdebuut

BELGRADO (ANP) - Mexx Meerdink moest zijn sterke optreden tijdens zijn basisdebuut voor het Nederlands elftal zondagavond in Belgrado nog even op zich in laten werken. De spits van AZ nam in de met 2-1 gewonnen Nations League-wedstrijd beide doelpunten van Oranje voor zijn rekening.

15 uur geleden
Meerdink helpt Oranje bij basisdebuut met twee treffers aan zege

BELGRADO (ANP) - Mexx Meerdink heeft het Nederlands elftal in zijn eerste wedstrijd als basisspeler aan een overwinning op Servië in de Nations League geholpen. De 23-jarige spits van AZ maakte in Belgrado beide doelpunten voor Oranje: 1-2. Het betekende de eerste zege onder leiding van bondscoach Xavi Hernández, die donderdag debuteerde met een gelijkspel tegen Duitsland (1-1).

16 uur geleden
Meerdink maakt in tweede interland eerste treffers voor Oranje

BELGRADO (ANP) - Mexx Meerdink heeft in zijn tweede interland zijn eerste doelpunten voor het Nederlands elftal gemaakt. De 23-jarige AZ-spits deed dat uit tegen Servië in de Nations League.

16 uur geleden