Barça met vijf wijzigingen en zonder Frenkie de Jong
BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong moet dinsdagavond in de thuiswedstrijd van FC Barcelona tegen CD Leganés (aanvang: 22.00 uur) op de bank beginnen. De middenvelder vroeg afgelopen zaterdag bij de hervatting van La Liga uit tegen Real Mallorca (0-4) in de slotfase zelf om een wissel. Hij voelde zich volgens zijn trainer Quique Setién niet topfit meer. De ex-Ajacied deed een dag later echter alweer mee aan de uitlooptraining.
De coach van Barça heeft zijn basisteam op vijf plaatsen gewijzigd. Clément Lenglet, Junior Firpo, Ivan Rakitic, Arthur en Ansu Fati mogen het nu vanaf de aftrap laten zien. Met De Jong zitten ook onder anderen Luis Suárez, hersteld van een knieblessure en tegen Mallorca invaller, Martin Braithwaite en Arturo Vidal op de bank bij de thuisclub. Setién liet eerder al weten dat hij in verband met het drukke programma voor zijn ploeg zijn basisspelers soms wat rust wil gunnen.
Barça heeft als koploper twee punten voorsprong op Real Madrid, dat het donderdag thuis opneemt tegen Valencia.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.
8 uur geledenBASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de eerste van een serie van vier oefenduels voor het WK gewonnen. Oranje rekende af met Noorwegen (2-1) in een wedstrijd waarin beide ploegen niet in de buurt kwamen van hun beste spel in de Johan Cruijff ArenA.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap van komende zomer Noorwegen in een oefenwedstrijd verslagen. In de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam was het elftal van bondscoach Ronald Koeman met 2-1 te sterk.
8 uur geledenBELEK (ANP/RTR) - Het Iraanse nationale voetbalelftal heeft voorafgaand aan een oefenwedstrijd geprotesteerd tegen het bombardement op een Iraanse basisschool op de eerste dag van de oorlog. De spelers hielden tijdens het volkslied, dat ze zichtbaar meezongen, schooltassen vast. Volgens het regime van Iran werden op de eerste dag van de Amerikaanse en Israëlische bombardementen 175 mensen gedood bij de aanval op de school.
14 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente en trainer John van den Brom hebben een akkoord bereikt over een nieuw contract. De 59-jarige coach tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027, meldde de club uit Enschede op de website.
20 uur geleden