Barça met vijf wijzigingen en zonder Frenkie de Jong
BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong moet dinsdagavond in de thuiswedstrijd van FC Barcelona tegen CD Leganés (aanvang: 22.00 uur) op de bank beginnen. De middenvelder vroeg afgelopen zaterdag bij de hervatting van La Liga uit tegen Real Mallorca (0-4) in de slotfase zelf om een wissel. Hij voelde zich volgens zijn trainer Quique Setién niet topfit meer. De ex-Ajacied deed een dag later echter alweer mee aan de uitlooptraining.
De coach van Barça heeft zijn basisteam op vijf plaatsen gewijzigd. Clément Lenglet, Junior Firpo, Ivan Rakitic, Arthur en Ansu Fati mogen het nu vanaf de aftrap laten zien. Met De Jong zitten ook onder anderen Luis Suárez, hersteld van een knieblessure en tegen Mallorca invaller, Martin Braithwaite en Arturo Vidal op de bank bij de thuisclub. Setién liet eerder al weten dat hij in verband met het drukke programma voor zijn ploeg zijn basisspelers soms wat rust wil gunnen.
Barça heeft als koploper twee punten voorsprong op Real Madrid, dat het donderdag thuis opneemt tegen Valencia.
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - Armando Obispo begint met PSV aan de uitwedstrijd tegen NEC in de halve finale van de KNVB-beker. De verdediger werd zaterdag ziek na het uitduel met Heracles Almelo, maar is op tijd hersteld.
1 uur geledenGDANSK (ANP) - Lize Kop is de keeper van het Nederlands elftal in het WK-kwalificatieduel in Gdansk met Polen. Bondscoach Arjan Veurink heeft Daphne van Domselaar naast zich op de bank gezet. Het is de eerste kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië.
2 uur geledenMADRID (ANP) - De Braziliaanse aanvaller Rodrygo mist mogelijk het wereldkampioenschap voetbal van komende zomer vanwege een kruisbandblessure. In de thuiswedstrijd van zijn club Real Madrid tegen Getafe (0-1) raakte hij maandagavond na een invalbeurt geblesseerd. Real Madrid meldt dat hij de voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd en een scheur heeft in zijn meniscus. Het herstel daarvan duurt doorgaans minstens negen maanden.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - Leeroy Echteld wil zich met de spelers van AZ revancheren voor de verloren bekerfinale van vorig seizoen. De Alkmaarse club speelt op woensdagavond de halve finale thuis tegen Telstar. Volgens de trainer zijn "focus, discipline en lef" van cruciaal belang.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent vlak voor het WK tegen Algerije. Beide landen treffen elkaar op 3 juni voor de eerste keer in De Kuip, de thuishaven van Algerijns international Anis Hadj Moussa van Feyenoord.
22 uur geledenDUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Oud-international Daryl Janmaat is na zijn voetballoopbaan verslaafd geraakt aan drugs. De 36-jarige voormalige rechtervleugelverdediger vertelt daarover in de documentaire 'Echte mannen huilen niet', die maandagmiddag in première ging in theater Tuschinski in Amsterdam.
1 dag geleden