
Barça legt twee talenten vast voor komend seizoen
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft nu al twee versterkingen voor volgend seizoen vastgelegd. De Spaanse kampioen bereikte een akkoord met Sporting Braga over de transfer van vleugelspits Francisco Trincão. De 20-jarige Portugees komt in de zomer voor ruim 30 miljoen euro naar Camp Nou. Verdedigende middenvelder Matheus Fernandes komt in juli over van Palmeiras, dat voor de 21-jarige Braziliaan een afkoopsom van maximaal 10 miljoen euro ontvangt.
De linksbenige Trincão gaat een contract voor vijf jaar tekenen bij de club van onder anderen Frenkie de Jong en Lionel Messi. Zijn afkoopsom in zijn contract bij Barcelona is vastgesteld op 500 miljoen euro.
Fernandes kwam met zijn nieuwe club eveneens een 5-jarig contract overeen. Zijn verkoopclausule bedraagt 300 miljoen euro.
Barcelona deed de afgelopen dagen vergeefse pogingen om nu al een nieuwe aanvaller binnen te halen, als vervanger van Luis Suárez die door een knieblessure maanden is uitgeschakeld.
Meer uit Voetbal
ZAGREB (ANP) - Voormalig Kroatisch voetbalinternational Nikola Pokrivac is door een verkeersongeluk om het leven gekomen. Dat meldt de Kroatische voetbalbond, die spreekt over een "groot verlies voor onze voetbalgemeenschap". Pokrivac kwam tussen 2008 en 2010 vijftien keer uit voor de nationale voetbalploeg van zijn land. Hij werd 39 jaar.
1 uur geledenWAREGEM (ANP/Belga) - Zulte Waregem is kampioen geworden op het tweede niveau in België en keert na twee jaar terug in de hoogste klasse van het Belgische voetbal. De ploeg versloeg in een rechtstreeks duel om de titel RWDM met 2-1.
11 uur geledenHELMOND (ANP) - SC Cambuur heeft verzuimd de derde plaats in de Keuken Kampioen Divisie over te nemen. De ploeg van coach Henk de Jong kwam bij Helmond Sport niet verder dan 1-1.
12 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse blijft het oneens met de licentiecommissie. De club tekent beroep aan tegen de straf van 3 punten aftrek die het vorige week kreeg.
16 uur geledenZEIST (ANP) - AZ-trainer Maarten Martens probeert zich in aanloop naar de bekerfinale af te sluiten voor de negatieve en pessimistische geluiden. Veel Alkmaarse supporters geloven er na een slechte reeks niet in dat hun club maandag Go Ahead Eagles verslaat. AZ won in de Eredivisie eind februari voor het laatst en behaalde de laatste zes duels maar 3 punten.
17 uur geledenZEIST (ANP) - Go Ahead Eagles-trainer Paul Simonis is er blij mee dat zijn elftal eind maart een uitwedstrijd tegen Feyenoord speelde. Hij denkt dat zijn jonge elftal daardoor maandag tijdens de bekerfinale wat minder druk ervaart van het spelen in De Kuip.
18 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht voelt zich klaar voor de thuiswedstrijd van zondag tegen Ajax. "We hebben een aardig buffer geslagen met de nummer 5 van de ranglijst" , zei trainer Ron Jans. " Nu moeten we maar kijken of er meer in het vat zit."
18 uur geleden