Barça komt tegen stadgenoot Espanyol niet verder dan gelijkspel
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona is er in de Spaanse voetbalcompetitie niet in geslaagd de thuiswedstrijd tegen stadgenoot Espanyol te winnen. In Camp Nou kwam Barça niet verder dan 1-1.
Ondanks het gelijkspel namen de Catalanen de koppositie weer over van Real Madrid. De concurrent won vrijdag met 2-0 van Real Valladolid. Zowel FC Barcelona als Real heeft nu 38 punten, maar Barça heeft een beter doelsaldo.
Verdediger Marcos Alonso zette de thuisploeg in de 7e minuut op voorsprong met een kopbal, maar het vroege doelpunt bleek geen opmaat voor een eenvoudige middag. Barcelona miste kansen en zag Espanyol ruim een kwartier voor tijd op gelijke hoogte komen. Joselu benutte een penalty, die hij had gekregen nadat Alonso op zijn voet had getrapt.
In het laatste kwartier gebeurde er van alles. Scheidsrechter Antonio Mateu Lahoz, die op het WK in Qatar de leiding had bij Nederland - Argentinië, deelde drie rode kaarten uit. Jordi Alba kreeg twee keer geel namens Barcelona, Vinícius kreeg twee prenten namens Espanyol. Leandro Cabrera werd ook nog met een directe rode kaart weggestuurd wegens een trap tegen het hoofd van Robert Lewandowski, maar de weifelende Lahoz kwam na het bekijken van de beelden terug op zijn besluit.
In de bijna 11 minuten extra tijd wist Barcelona puntenverlies niet meer te voorkomen.
Meer uit Voetbal
BERGAMO (ANP) - Italië heeft de eerste succesvolle stap naar deelname aan het WK voetbal gezet door in de halve finale van de play-offs met 2-0 te winnen van Noord-Ierland.
2 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft overtuigend de finale van de play-offs voor deelname aan het WK bereikt. De ploeg van bondscoach Brian Riemer won in Kopenhagen met 4-0 van Noord-Macedonië. Alle goals vielen in de tweede helft.
2 uur geledenISTANBUL (ANP) - Turkije maakt nog altijd kans op deelname aan het WK voetbal. In de halve finale van de play-offs, die werd gespeeld in het stadion van Besiktas in Istanbul, waren de Turken met 1-0 te sterk voor Roemenië.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Donyell Malen leeft in topvorm toe naar zijn vijftigste interland voor het Nederlands elftal. "Ik ben best trots op dat aantal", vertelde hij in de aanloop naar het oefenduel van vrijdag met Noorwegen. "Het zou mooi zijn als ik pas halverwege ben."
7 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman maakt zich zorgen over de fysieke gesteldheid van Memphis Depay. De spits mist door een dijbeenblessure de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. Hij begon ook niet fit aan het laatste WK in Qatar en het EK in Duitsland.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een 30-jarige Amsterdammer en een 17-jarige jongen uit Veldhoven aangehouden vanwege betrokkenheid bij het vuurwerkincident tijdens het Eredivisieduel tussen Ajax en FC Groningen. Zij worden verdacht van dwang, openlijke geweldpleging en huisvredebreuk, meldt de politie donderdag.
10 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De competitiewedstrijd tussen RC Lens en Paris Saint-Germain is uitgesteld van 11 april naar 13 mei. De Franse voetbalbond voldoet daarmee aan het verzoek van Paris Saint-Germain, dat op 8 en 14 april in de kwartfinale van de Champions League tegen Liverpool voetbalt en zich nu optimaal kan voorbereiden op die duels.
11 uur geleden