Barça-coach Koeman blijft het oneens met schorsing na commentaar
BARCELONA (ANP) - Coach Ronald Koeman van FC Barcelona heeft nog eens uitgehaald naar de Spaanse voetbalbond die hem een schorsing van twee wedstrijden heeft opgelegd voor denigrerend taalgebruik naar een assistent-scheidsrechter. De coach mag daardoor niet op de bank zitten tijdens de topper tegen Atlético Madrid van zaterdag.
"Ik heb het gevoel dat het iets persoonlijks is, ja", reageerde Koeman op de persconferentie voor de wedstrijd vrijdag. "Als je zegt, 'wat een kerel', is dat niet beledigend en het is dan ook geen reden om iemand voor twee duels te schorsen. Dus ja, ik heb het gevoel dat het dieper gaat."
Barcelona ligt 2 punten achter op Atlético en kan de koploper uit La Liga met een overwinning passeren. Real Madrid, dat tweede staat, heeft evenveel punten als Barcelona en treft zondag nummer 4 Sevilla.
Trouw aan onszelf
Koeman benadrukte dat zijn ploeg de speelwijze niet zal aanpassen tegen de Madrilenen. "Barça is een ploeg die wil aanvallen en daar blijven we trouw aan, trouw aan onszelf, en dat veranderen we niet. We verwachten dat zij ons niet veel ruimte zullen laten als ze de bal niet hebben."
Volgens de coach is de afgelopen week niet anders dan andere weken geweest. "Je hoeft niets anders te doen, want de spelers weten hoe belangrijk deze wedstrijd is. Ik ben ervan overtuigd dat als we vier resterende wedstrijden winnen, we de titel pakken."
Meer uit Voetbal
LYON (ANP) - Voetbalsters Veerle Buurman en Wieke Kaptein hebben met Chelsea in de Champions League gelijkgespeeld bij OL Lyonnes. Het duel in Lyon eindigde in 0-0. Bij de Franse topclub speelden international Damaris Egurrola en voormalig Ajax-speelster Lily Yohannes.
4 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP) - Vedette Cristiano Ronaldo heeft het trainingskamp van het Portugese elftal verlaten een dag voor de Nations League-wedstrijd tegen Denemarken. De 41-jarige voetballer heeft dat gedaan na uitspraken van bondscoach Jorge Jesus op de persconferentie, die eerder zei dat er niets aan de hand was.
6 uur geledenTHESSALONIKI (ANP) - Crysencio Summerville kreeg na het voorbije wereldkampioenschap voetbal met het Nederlands elftal aanbiedingen van meerdere clubs, ook uit Europa. Dat zei de rechtsbuiten woensdag in Thessaloniki, waar hij zich met Oranje voorbereidt op de Nations League-ontmoeting met Griekenland van donderdag.
6 uur geledenTHESSALONIKI (ANP) - Virgil van Dijk gaat donderdag bij het Nederlands elftal in geval van nood rechts centraal in de verdediging spelen. De 35-jarige aanvoerder doet dat liever niet, maar heeft in een gesprek met Xavi Hernández aangegeven daartoe wel bereid te zijn. Dat gaf de Spaanse bondscoach woensdag aan tijdens een persconferentie in Thessaloniki. Oranje speelt donderdag voor de Nations League tegen Griekenland.
6 uur geledenROME (ANP) - Voetbalsters Esmee Brugts en Renee van Asten hebben met FC Barcelona in de Champions League een ruime overwinning geboekt tegen AS Roma. In Rome won de Spaanse titelhouder met 6-0.
6 uur geledenTHESSALONIKI (ANP) - Bondscoach Xavi Hernández baalt van de vele blessures bij het Nederlands elftal. "We zijn niet echt gelukkig, het is vooral pure pech", zei de Spanjaard op een persconferentie in Thessaloniki, waar Oranje het donderdag in de Nations League opneemt tegen Griekenland.
6 uur geledenOSLO (ANP) - De voetbalsters van Feyenoord en PSV hebben in navolging van Ajax het hoofdtoernooi van de Europa Cup bereikt. Feyenoord verloor met 2-1 bij het Noorse Vålerenga, maar had de eerste wedstrijd in Rotterdam met 4-1 gewonnen. PSV verdedigde met succes een 1-0-voorsprong bij Fortuna Hjørring. Het duel in Denemarken eindigde in 0-0.
7 uur geleden