Barça-coach Koeman blijft het oneens met schorsing na commentaar
BARCELONA (ANP) - Coach Ronald Koeman van FC Barcelona heeft nog eens uitgehaald naar de Spaanse voetbalbond die hem een schorsing van twee wedstrijden heeft opgelegd voor denigrerend taalgebruik naar een assistent-scheidsrechter. De coach mag daardoor niet op de bank zitten tijdens de topper tegen Atlético Madrid van zaterdag.
"Ik heb het gevoel dat het iets persoonlijks is, ja", reageerde Koeman op de persconferentie voor de wedstrijd vrijdag. "Als je zegt, 'wat een kerel', is dat niet beledigend en het is dan ook geen reden om iemand voor twee duels te schorsen. Dus ja, ik heb het gevoel dat het dieper gaat."
Barcelona ligt 2 punten achter op Atlético en kan de koploper uit La Liga met een overwinning passeren. Real Madrid, dat tweede staat, heeft evenveel punten als Barcelona en treft zondag nummer 4 Sevilla.
Trouw aan onszelf
Koeman benadrukte dat zijn ploeg de speelwijze niet zal aanpassen tegen de Madrilenen. "Barça is een ploeg die wil aanvallen en daar blijven we trouw aan, trouw aan onszelf, en dat veranderen we niet. We verwachten dat zij ons niet veel ruimte zullen laten als ze de bal niet hebben."
Volgens de coach is de afgelopen week niet anders dan andere weken geweest. "Je hoeft niets anders te doen, want de spelers weten hoe belangrijk deze wedstrijd is. Ik ben ervan overtuigd dat als we vier resterende wedstrijden winnen, we de titel pakken."
Meer uit Voetbal
NYON (ANP) - Stéphanie Frappart treedt toe tot de scheidsrechterscommissie van de Europese voetbalbond UEFA. Dat heeft de organisatie donderdag bekendgemaakt. De Française staat hoog aangeschreven binnen de UEFA en werd bekend als de eerste vrouwelijke scheidsrechter in zowel de Champions League als op het WK in het mannenvoetbal.
1 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - De kans lijkt groot dat de wedstrijd tussen het Nederlands elftal en Tunesië vertraging oploopt door het voorspelde noodweer in Kansas City. Meteorologen voorspellen onweer, zware regenval en storm in de kleinste speelstad van het WK en vrezen dat het duel niet op tijd begint of onderbroken wordt. De laatste groepswedstrijd van Oranje begint om 01.00 uur in de nacht van donderdag op vrijdag (Nederlandse tijd).
1 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Gastland Mexico gaat als groepswinnaar naar de zestiende finales van het WK voetbal. Het elftal van bondscoach Javier Aguirre versloeg Tsjechië in het Mexico City Stadium overtuigend met 3-0. Linksback Mateo Chávez van AZ maakte het eerste doelpunt voor 'El Tri'.
10 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Guillermo Ochoa heeft bij zijn zesde deelname aan het wereldkampioenschap voetbal speeltijd gekregen. De 40-jarige Mexicaanse doelman werd woensdag (plaatselijke tijd) in de derde en laatste groepswedstrijd tegen Tsjechië door bondscoach Javier Aguirre in de 78e minuut als invaller in het veld gebracht. Mexico leidde op dat moment met 2-0 en was na twee duels al zeker van een plaats in de knock-outfase. Aguirre kon Ochoa daarom dat bijzondere moment gunnen.
10 uur geledenATLANTA (ANP) - De Marokkaanse internationals moeten geloven dat ze als eerste Afrikaanse land de wereldtitel kunnen winnen. Dat zei bondscoach Mohamed Ouahbi nadat hij zich met zijn elftal voor de zestiende finales had geplaatst. Daarin is mogelijk het Nederlands elftal de tegenstander.
10 uur geledenSEATTLE (ANP) - Gianni Infantino heeft nogmaals herhaald dat er vrijdag in Seattle geen officiële Pride Match op het WK voetbal plaatsvindt. De FIFA-voorzitter wil hiermee de verwarring wegnemen, die volgens de wereldvoetbalfederatie is ontstaan rondom de wedstrijd tussen Egypte en Iran. "Er vindt vrijdag een WK-duel plaats in Seattle en op dezelfde dag worden er door andere organisaties verschillende evenementen gehouden. De twee zijn niet met elkaar verbonden", aldus een woordvoerder van de FIFA tegen het ANP.
10 uur geledenMIAMI (ANP) - Bondscoach Carlo Ancelotti van Brazilië heeft niet echt een voorkeur voor een tegenstander in de zestiende finales van het WK. "Nederland heeft meer ervaring dan Japan, dat de laatste jaren echter ook veel goede resultaten heeft geboekt. Zweden heeft veel potentie", zei de Italiaan na een zege op Schotland in Miami (3-0).
10 uur geleden