Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Barça-coach Koeman blijft het oneens met schorsing na commentaar

Barça-coach Koeman blijft het oneens met schorsing na commentaar

BARCELONA (ANP) - Coach Ronald Koeman van FC Barcelona heeft nog eens uitgehaald naar de Spaanse voetbalbond die hem een schorsing van twee wedstrijden heeft opgelegd voor denigrerend taalgebruik naar een assistent-scheidsrechter. De coach mag daardoor niet op de bank zitten tijdens de topper tegen Atlético Madrid van zaterdag.

"Ik heb het gevoel dat het iets persoonlijks is, ja", reageerde Koeman op de persconferentie voor de wedstrijd vrijdag. "Als je zegt, 'wat een kerel', is dat niet beledigend en het is dan ook geen reden om iemand voor twee duels te schorsen. Dus ja, ik heb het gevoel dat het dieper gaat."

Barcelona ligt 2 punten achter op Atlético en kan de koploper uit La Liga met een overwinning passeren. Real Madrid, dat tweede staat, heeft evenveel punten als Barcelona en treft zondag nummer 4 Sevilla.

Trouw aan onszelf

Koeman benadrukte dat zijn ploeg de speelwijze niet zal aanpassen tegen de Madrilenen. "Barça is een ploeg die wil aanvallen en daar blijven we trouw aan, trouw aan onszelf, en dat veranderen we niet. We verwachten dat zij ons niet veel ruimte zullen laten als ze de bal niet hebben."

Volgens de coach is de afgelopen week niet anders dan andere weken geweest. "Je hoeft niets anders te doen, want de spelers weten hoe belangrijk deze wedstrijd is. Ik ben ervan overtuigd dat als we vier resterende wedstrijden winnen, we de titel pakken."

Meer uit Voetbal

Merino noemt neutraliseren Messi in WK-finale 'enorme uitdaging'

NEW JERSEY (ANP/AFP) - Het neutraliseren van Lionel Messi in de finale van het wereldkampioenschap voetbal wordt zondag voor Spanje een "enorme uitdaging". Dat zei middenvelder Mikel Merino vrijdag tijdens een persconferentie.

13 uur geleden
Braziliaan Leonardo voor 20 miljoen euro naar Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft zich versterkt met Marcos Leonardo. De 23-jarige Braziliaanse spits ondertekent een contract voor vijf jaar bij de Amsterdammers. Ajax betaalt de Saudische club Al-Hilal een transfersom van net onder de 20 miljoen euro, meldt Ajax.

13 uur geleden
Deschamps wil periode als bondscoach afsluiten met overwinning

MIAMI (ANP/DPA) - Frankrijk neemt de wedstrijd om de derde plaats op het wereldkampioenschap tegen Engeland serieus. Dat zei Didier Deschamps, die zaterdag in Miami voor het laatst op de bank zit als bondscoach van de Fransen.

14 uur geleden
Trainer Van den Brom denkt dat Hilgers vertrekt bij FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - Verdediger Mees Hilgers keert volgens trainer John van den Brom niet meer terug bij FC Twente. Dat zei hij vrijdag in gesprek met ESPN.

16 uur geleden
Hongaar Szoboszlai tekent nieuw meerjarig contract bij Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft middenvelder Dominik Szoboszlai langer vastgelegd. De 25-jarige Hongaarse international tekende een nieuw meerjarig contract bij de nummer 5 van Engeland van vorig seizoen.

16 uur geleden
Burgemeester Marcouch over Vitesse: fantastische uitspraak

ARNHEM (ANP) - De beslissing van de Hoge Raad op vrijdag waardoor Vitesse de licentie behoudt om betaald voetbal te kunnen spelen, is een "fantastische uitspraak", zegt Ahmed Marcouch, burgemeester van Arnhem. Marcouch noemt het "een mooie beloning voor de supporters en voor de ondernemers die hun nek hebben uitgestoken."

22 uur geleden
Vitesse: vonnis Hoge Raad geeft extra rust na roerige periode

ARNHEM (ANP) - Vitesse is blij met de juridische zege die de club heeft behaald in de slepende kwestie over de proflicentie van de club. De Hoge Raad verwierp vrijdag in cassatie het beroep van de KNVB en oordeelde daarmee dat het gerechtshof in september 2025 een juiste beslissing nam om de licentie van Vitesse niet in te trekken.

22 uur geleden