Barça-coach Koeman blijft het oneens met schorsing na commentaar
BARCELONA (ANP) - Coach Ronald Koeman van FC Barcelona heeft nog eens uitgehaald naar de Spaanse voetbalbond die hem een schorsing van twee wedstrijden heeft opgelegd voor denigrerend taalgebruik naar een assistent-scheidsrechter. De coach mag daardoor niet op de bank zitten tijdens de topper tegen Atlético Madrid van zaterdag.
"Ik heb het gevoel dat het iets persoonlijks is, ja", reageerde Koeman op de persconferentie voor de wedstrijd vrijdag. "Als je zegt, 'wat een kerel', is dat niet beledigend en het is dan ook geen reden om iemand voor twee duels te schorsen. Dus ja, ik heb het gevoel dat het dieper gaat."
Barcelona ligt 2 punten achter op Atlético en kan de koploper uit La Liga met een overwinning passeren. Real Madrid, dat tweede staat, heeft evenveel punten als Barcelona en treft zondag nummer 4 Sevilla.
Trouw aan onszelf
Koeman benadrukte dat zijn ploeg de speelwijze niet zal aanpassen tegen de Madrilenen. "Barça is een ploeg die wil aanvallen en daar blijven we trouw aan, trouw aan onszelf, en dat veranderen we niet. We verwachten dat zij ons niet veel ruimte zullen laten als ze de bal niet hebben."
Volgens de coach is de afgelopen week niet anders dan andere weken geweest. "Je hoeft niets anders te doen, want de spelers weten hoe belangrijk deze wedstrijd is. Ik ben ervan overtuigd dat als we vier resterende wedstrijden winnen, we de titel pakken."
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben na twee nederlagen op rij weer gewonnen in de Eredivisie. Thuis versloeg de landskampioen De Graafschap met 4-0. PSV staat nog altijd vierde met nu 10 punten uit zes duels. FC Twente staat eerste met 15 punten uit vijf wedstrijden.
1 uur geledenDEBRECEN (ANP) - Het Ierse nationale voetbalelftal zal zondag 'gewoon' aantreden tegen Israël in de Nations League. Dat maakte de Ierse voetbalbond zaterdag bekend tijdens een uitgestelde persconferentie in Hongarije, waar de Israëlische thuiswedstrijd wordt gespeeld. Er was twijfel ontstaan over het al dan niet plaatsvinden van de in Ierland zeer omstreden wedstrijd, zowel de persconferentie als de training werd zaterdag uitgesteld.
1 uur geledenNYON (ANP) - De UEFA heeft Feyenoord meerdere straffen opgelegd vanwege het gedrag van de supporters in de uitwedstrijd tegen FC Barcelona in de Champions League op 9 september. Dat heeft de Europese voetbalbond bekendgemaakt. Zo krijgt de Rotterdamse club een boete van 25.000 euro vanwege racistisch en/of discriminerend gedrag van de supporters. Ook zijn er boetes voor het gooien van objecten (26.375 euro), spreekkoren (10.000 euro) en schade in het stadion (13.000 euro).
3 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de laatste training voor de uitwedstrijd tegen Servië in de Nations League met 24 spelers afgewerkt. De geblesseerde spits Brian Brobbey en verdediger Lutsharel Geertruida zijn er niet meer bij. Middenvelder Gjivai Zechiël, die vrijdag meedeed in het EK-kwalificatieduel van Jong Oranje tegen Jong Noorwegen (0-0), sluit maandag weer aan bij Oranje.
5 uur geledenİZMIT (ANP) - Kylian Mbappé is deze interlandperiode niet meer inzetbaar voor het Franse nationale elftal, nadat hij vrijdagavond in de wedstrijd tegen Turkije een knieblessure opliep. Dat heeft de Franse nationale voetbalbond (FFF) bevestigd. De sterspeler maakte in de 54e minuut het enige doelpunt van de avond, maar viel kort daarna geblesseerd uit.
7 uur geledenTEGUCIGALPA (ANP) - Het Surinaamse voetbalelftal heeft de eerste wedstrijd onder de nieuwe bondscoach Henk Fraser winnend afgesloten. In de Nations League werd de uitwedstrijd tegen Honduras met 3-2 gewonnen.
8 uur geledenN i e u w bericht, meer citaten en programma na 3e alinea
13 uur geleden