Barbie-maker gaat meer zwarte vrouwen eren
EL SEGUNDO (ANP) - Barbie-maker Mattel wil meer zwarte vrouwen eren. Het bedrijf belooft dat meer dan de helft van de speciale edities van de poppen, zogeheten Barbie Role Models, zwarte en andere niet-witte vrouwen zullen voorstellen. Het afgelopen jaar was dat al het geval toen onder meer zangeres Ella Fitzgerald en burgerrechtenactiviste Rosa Parks werden geëerd met een pop.
Mattel zegt dat uit onderzoek blijkt dat meisjes vanaf de leeftijd van 5 jaar al niet meer geloven dat ze alles kunnen worden. Voor zwarte meisjes geldt dat nog sterker. Het bedrijf zegt daarom nog meer zijn best te willen doen om dat 'droomgat' te helpen dichten.
Een op de vijf Barbie-poppen die Mattel maakt is zwart en het bedrijf wil dat die diversiteit ook in alle winkels die Barbies verkopen te zien is. Daarnaast krijgen zwarte medewerkers bij Mattel een grotere stem en is het bedrijf van plan om een betere afspiegeling van de diversiteit in de maatschappij te worden. Ook krijgen zwarte Barbie-poppen een prominentere rol in de reclames van het merk.
Meer uit Financieel
ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn verwacht dat vanaf aankomende woensdag alle boodschappen weer bezorgd kunnen worden. De capaciteit is, na een cybersecurityincident van ongeveer twee weken geleden, nog niet terug op het oude niveau. Die ligt momenteel op een derde van normaal.
33 minuten geledenPRIMORSK (ANP/RTR/AFP) - De eerste Russische diesel uit het akkoord tussen presidenten Vladimir Poetin en Donald Trump is onderweg naar de Verenigde Staten. De bijna 300.000 vaten werden donderdag in de Russische havenstad Primorsk op een middelgrote tanker geladen en zijn vrijdag onderweg naar New York, blijkt uit gegevens van databureaus Kpler en LSEG. De verwachting is dat de olie op 7 november in de VS aankomt.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De signalen van mogelijk misbruik van de kwetsbaarheden in programmeertaal PHP komen niet uit Nederland. Het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) ontving die signalen uit zijn internationale netwerk en onderzoekt die nu. Volgens een woordvoerder zijn er in Nederland zelf nog geen incidenten gemeld.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Heineken heeft Britse pubs opgeroepen om in te spelen op de populariteit van afslankmedicijnen, omdat ze anders te veel klandizie en omzet zullen mislopen. In een presentatie die is ingezien door persbureau Reuters erkent de brouwer dat de medicijnen een risico vormen voor de bierverkoop in de horeca.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/AFP) - De economische bedrijvigheid in de eurozone is in oktober sterker afgezwakt dan verwacht. Volgens marktonderzoeker S&P Global komt dit door een stijging van de kosten van bedrijven door de hogere energieprijzen als gevolg van de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. Een hernieuwde krimp van de economische activiteit in Frankrijk door de politieke onrust in de op een na grootste economie van het eurogebied, drukte ook op de bedrijvigheid.
3 uur geledenZAANDAM (ANP) - Albert Heijn bezorgt vrijdag voor het eerst in bijna twee weken weer boodschappen bij mensen thuis. De capaciteit is nog niet terug op het oude niveau. De supermarktketen kan nu een derde van de normale hoeveelheid leveringen aan, laat een woordvoerster weten.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Signify behoorde vrijdag tot de grote winnaars op de Amsterdamse beurs. Het verlichtingsbedrijf zag de omzet dalen in het derde kwartaal. De winst nam echter toe door een teruggave van de ongeldig verklaarde Amerikaanse importheffingen. Ook scherpte het bedrijf de jaarverwachtingen aan. Het aandeel werd bijna 8 procent hoger gezet en was daarmee de sterkste stijger in de MidKap.
5 uur geleden