
Barack Obama wint Emmy voor bijdrage aan Netflixserie
LOS ANGELES (ANP/AFP) - Voormalig Amerikaans president Barack Obama heeft zaterdag een Emmy Award gewonnen voor zijn rol als verteller in de Netflixserie Our Great National Parks. Obama is de tweede Amerikaanse (oud-)president in de geschiedenis die er met de prijs vandoor gaat.
De vijfdelige Netflixserie is geproduceerd door het bedrijf van de oud-president en zijn vrouw Michelle. De Emmy kreeg Obama zaterdagavond (lokale tijd) voor de wijze waarop hij als voice-over vertelde over nationale parken van over de hele wereld. Het Amerikaanse Deadline schrijft dat Obama zelf niet bij de uitreiking aanwezig was, de prijs werd door de bekende dragqueen RuPaul in ontvangst genomen.
Voormalig Amerikaans president Dwight D. Eisenhower ging Obama in 1956 voor, toen hij een Emmy won terwijl hij nog in functie was. Obama won eerder wel twee Grammy Awards. Ook kreeg hij in 2009 de Nobelprijs voor de Vrede.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland en Oekraïne hebben ieder 146 krijgsgevangenen vrijgelaten. Het Russische ministerie van Defensie heeft dat gemeld.
3 uur geledenSANAA (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht heeft meerdere doelen van de Houthi's aangevallen, waaronder in de Jemenitische hoofdstad Sanaa. De aanvallen zijn volgens de strijdkrachten een reactie op diverse raketbeschietingen en droneaanvallen door de rebellengroepering richting Israël.
4 uur geledenHANOI (ANP/AFP) - In Vietnam worden honderdduizenden mensen in veiligheid gebracht in verband met een naderende tyfoon. Die wordt maandag verwacht aan de oostkust van het Aziatische land.
5 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft koning Willem-Alexander, NAVO-topman Mark Rutte en andere leiders bedankt voor hun felicitaties op de Oekraïense Onafhankelijkheidsdag. De Nederlandse oud-premier Rutte stuurde een videoboodschap, de koning een schriftelijk bericht.
7 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Rusland heeft westerse landen beschuldigd van het tegenwerken van het vredesproces om de oorlog in Oekraïne te beëindigen. "Ze zoeken gewoon een excuus om de onderhandelingen te blokkeren", zei minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov tegen de staatstelevisie.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Westerse leiders staan zondag stil bij de Onafhankelijkheidsdag van Oekraïne. Ze grijpen dat aan om hun steun voor het Oost-Europese land in de strijd tegen Rusland nog eens te benadrukken.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse regering wil hervormingen doorvoeren om asielaanvragen sneller te kunnen afhandelen. Minister van Binnenlandse Zaken Yvette Cooper zei dat momenteel "onacceptabele vertraging" kan optreden als asielzoekers in beroep gaan als hun aanvraag is afgewezen, berichten Britse media als The Sunday Times en de BBC.
11 uur geleden