Barack Obama wint Emmy voor bijdrage aan Netflixserie
LOS ANGELES (ANP/AFP) - Voormalig Amerikaans president Barack Obama heeft zaterdag een Emmy Award gewonnen voor zijn rol als verteller in de Netflixserie Our Great National Parks. Obama is de tweede Amerikaanse (oud-)president in de geschiedenis die er met de prijs vandoor gaat.
De vijfdelige Netflixserie is geproduceerd door het bedrijf van de oud-president en zijn vrouw Michelle. De Emmy kreeg Obama zaterdagavond (lokale tijd) voor de wijze waarop hij als voice-over vertelde over nationale parken van over de hele wereld. Het Amerikaanse Deadline schrijft dat Obama zelf niet bij de uitreiking aanwezig was, de prijs werd door de bekende dragqueen RuPaul in ontvangst genomen.
Voormalig Amerikaans president Dwight D. Eisenhower ging Obama in 1956 voor, toen hij een Emmy won terwijl hij nog in functie was. Obama won eerder wel twee Grammy Awards. Ook kreeg hij in 2009 de Nobelprijs voor de Vrede.
Meer uit Buitenland
GAZA/BEIROET (ANP/RTR) - In Zuid-Libanon en in Gaza zijn nieuwe doden gemeld na Israëlische aanvallen: vijf burgers in Libanon en vijf politieagenten en een 13-jarige Palestijnse jongen in Gaza.
2 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky betoogt dat zijn land een volwaardig EU-lidmaatschap verdient. Hij deed dat in zijn dagelijkse toespraak, nadat de Duitse bondskanselier Friedrich Merz voor een tijdelijke tussenvorm had gepleit waarin het Oost-Europese land nog geen stemrecht zou krijgen.
2 uur geledenDHAKA (ANP/AFP) - Een mazelenepidemie in Bangladesh heeft tot dusver aan meer dan vijfhonderd kinderen het leven gekost, waarmee het een van de dodelijkste uitbraken in decennia is in het land.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De internationale druk op de ultranationalistische Israëlische minister Itamar Ben-Gvir neemt toe. Na Italië roept ook Frankrijk de EU op om sancties tegen hem uit te vaardigen.
4 uur geledenTEHERAN/DOHA (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse toponderhandelaar Mohammad Bagher Ghalibaf heeft beklemtoond dat Iran als natie rechten heeft en dat die niet worden opgegeven. Hij zei dit in Teheran tegen de Pakistaanse bemiddelaar, legerchef veldmaarschalk Asim Munir. Bagher Ghalibaf zei ook dat Iran veel harder terugslaat dan in maart indien de VS weer aanvallen beginnen. Pakistan bemiddelt tussen de VS en Iran over een vredesakkoord of wapenstilstand.
5 uur geledenNAPELS (ANP/AFP) - Paus Leo heeft een bezoek gebracht aan het gebied rond Napels waar jarenlang (illegale) lozingen van giftig afval hebben plaatsgevonden. De kerkleider veroordeelde deze "dodelijke mix van duistere belangen en onverschilligheid, die het natuurlijke en sociale milieu heeft vergiftigd".
5 uur geledenKAMPALA (ANP/RTR) - Oeganda heeft drie nieuwe ebolabesmettingen bevestigd, waarmee het totaal in dat land voorlopig op vijf gevallen komt.
5 uur geleden