Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Barack Obama haalt ongewoon hard uit naar Trump op conventie

Barack Obama haalt ongewoon hard uit naar Trump op conventie

MILWAUKEE (ANP) - De Amerikaanse oud-president Barack Obama heeft in zijn toespraak tot de Democratische conventie ongebruikelijk hard uitgehaald naar president Donald Trump. Volgens Obama heeft Trump de 170.000 Amerikanen die aan de gevolgen van de coronapandemie zijn gestorven, in de steek gelaten.

Obama zei ook dat het beleid van Trump miljoenen hun baan heeft gekost en een bedreiging is voor de democratie in binnen- en buitenland. Het is Obama's felste kritiek op zijn opvolger in de drieënhalf jaar dat Trump in het Witte Huis zit.

"Hij heeft geen enkele belangstelling getoond om zich in te spannen, geen interesse in het vinden van compromissen, geen interesse om de enorme macht van zijn ambt te gebruiken om iemand anders dan zichzelf en zijn vrienden te helpen", zei Obama onder meer. "Donald Trump is niet beter geworden in zijn baan omdat hij dat niet kan." Daarmee verkondigde de oud-president ongeveer dezelfde boodschap als zijn echtgenote Michelle, die de conventie eerder deze week toesprak.

De oud-president prees ook zijn oud-vicepresident en presidentskandidaat Joe Biden aan en verwees daarbij ook naar het verlies van de echtgenote en dochter van Biden in 1972, en de dood van zoon Beau in 2015. "Twaalf jaar geleden, toen ik op zoek ging naar een vicepresident, wist ik niet dat ik uiteindelijk een broer zou vinden. Joe en ik komen van verschillende plekken en generaties. Maar wat ik snel ging waarderen is zijn weerbaarheid, die is voortgekomen uit te veel strijd, en zijn empathie, die is voortgekomen uit te veel verdriet."

Meer uit Buitenland

Witte Huis onthult plakkaten voor presidenten met mening Trump

WASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis heeft een nieuwe reeks plakkaten gepresenteerd bij portretten van de presidenten. Op de bordjes wordt duidelijk de mening van de huidige president Donald Trump over zijn voorgangers uiteengezet, schrijft The New York Times.

14 minuten geleden
Boeren blokkeren straten in Brussel voor EU-top

BRUSSEL (ANP) - Honderden en mogelijk duizenden boeren blokkeren met hun tractoren de straten van Brussel, waar donderdag een EU-top begint. Ze protesteren tegen het Europese landbouwbeleid en een mogelijk vrijhandelsakkoord tussen de EU en het Zuid-Amerikaanse handelsblok Mercosur.

31 minuten geleden
Rob Reiner en vrouw overleden door meerdere steekwonden

LOS ANGELES (ANP) - Rob Reiner en zijn vrouw Michele Singer zijn overleden aan de gevolgen van "meerdere steekwonden". Dat melden Amerikaanse media, waaronder CNN, op basis van documenten die de lijkschouwer van Los Angeles heeft vrijgegeven.

44 minuten geleden
VS riskeren woede China met grote wapenverkoop aan Taiwan

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben een pakket wapenleveranties aan Taiwan ter waarde van maximaal 11,15 miljard dollar (zo'n 9,5 miljard euro) goedgekeurd. De stap leidt mogelijk tot een boze reactie uit China. Beijing beschouwt het autonoom bestuurde Taiwan als een afvallige provincie.

2 uur geleden
VK zegt 600 miljoen pond toe aan luchtverdediging Oekraïne

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk heeft 600 miljoen pond (ongeveer 680 miljoen euro) toegezegd aan de luchtverdediging van Oekraïne, om het land de winter door te helpen. Het gaat onder andere om geavanceerde systemen die Shahed-drones van Rusland kunnen neerhalen.

13 uur geleden
Braziliaanse president: nu of nooit voor handelsdeal EU

SÃO PAULO (ANP/AFP) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft gezegd dat zijn land zich terugtrekt uit het project om tot een vrijhandelsakkoord met de Europese Unie te komen als het deze maand niet gereedkomt. De voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen zou eind deze week naar Brazilië gaan om het akkoord te tekenen. Frankrijk en Italië hebben verklaard niet achter het vrijhandelsakkoord te staan en hebben aangedrongen op uitstel.

13 uur geleden
Zelensky naar EU-top in Brussel

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is donderdag in persoon bij de EU-top in Brussel. Op die top wordt gesproken over het gebruik van Russische tegoeden voor een lening aan Oekraïne.

15 uur geleden