
Barack Obama haalt ongewoon hard uit naar Trump op conventie
MILWAUKEE (ANP) - De Amerikaanse oud-president Barack Obama heeft in zijn toespraak tot de Democratische conventie ongebruikelijk hard uitgehaald naar president Donald Trump. Volgens Obama heeft Trump de 170.000 Amerikanen die aan de gevolgen van de coronapandemie zijn gestorven, in de steek gelaten.
Obama zei ook dat het beleid van Trump miljoenen hun baan heeft gekost en een bedreiging is voor de democratie in binnen- en buitenland. Het is Obama's felste kritiek op zijn opvolger in de drieënhalf jaar dat Trump in het Witte Huis zit.
"Hij heeft geen enkele belangstelling getoond om zich in te spannen, geen interesse in het vinden van compromissen, geen interesse om de enorme macht van zijn ambt te gebruiken om iemand anders dan zichzelf en zijn vrienden te helpen", zei Obama onder meer. "Donald Trump is niet beter geworden in zijn baan omdat hij dat niet kan." Daarmee verkondigde de oud-president ongeveer dezelfde boodschap als zijn echtgenote Michelle, die de conventie eerder deze week toesprak.
De oud-president prees ook zijn oud-vicepresident en presidentskandidaat Joe Biden aan en verwees daarbij ook naar het verlies van de echtgenote en dochter van Biden in 1972, en de dood van zoon Beau in 2015. "Twaalf jaar geleden, toen ik op zoek ging naar een vicepresident, wist ik niet dat ik uiteindelijk een broer zou vinden. Joe en ik komen van verschillende plekken en generaties. Maar wat ik snel ging waarderen is zijn weerbaarheid, die is voortgekomen uit te veel strijd, en zijn empathie, die is voortgekomen uit te veel verdriet."
Meer uit Buitenland
WARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse veiligheidsdienst SOP heeft een drone "geneutraliseerd" die boven gevoelige overheidsgebouwen zoals het presidentieel paleis vloog, meldt de Poolse premier Donald Tusk op X. Er zijn twee Belarussen gearresteerd vanwege de drone.
14 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Washington Post-columnist Karen Attiah is ontslagen vanwege socialmediaberichten die ze schreef na de moord op Charlie Kirk, zo schrijft ze maandag zelf op platform Substack. Haar werkgever noemde berichten over politiek geweld die ze op Bluesky plaatste na de dood van Kirk "onacceptabel". Ze zou de veiligheid van haar collega's in gevaar brengen.
17 minuten geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro heeft gezegd zijn land koste wat kost te beschermen tegen wat hij "agressie" van de Verenigde Staten noemt.
25 minuten geledenDOHA (ANP/AFP) - De Arabische en islamitische leiders die zijn verzameld voor een top in Qatar hebben alle landen opgeroepen om hun relatie met Israël te herzien. Volgens hen zouden landen "alle mogelijke juridische en effectieve maatregelen moeten nemen om te voorkomen dat Israël doorgaat met zijn acties tegen het Palestijnse volk", staat in de slotverklaring van de top.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident J.D. Vance heeft vanuit het Witte Huis The Charlie Kirk Show gepresenteerd, de podcast van de doodgeschoten politieke activist die ook online te zien is. Vance noemde Kirk zijn "goede vriend" en benadrukte hoeveel hij aan hem te danken had.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse luchtmacht gaat "in de komende dagen" defensiemissies uitvoeren in het Poolse luchtruim, meldt het Britse ministerie van Defensie. De operaties in het kader van de zogenoemde East Sentry-missie van de NAVO zullen onder meer gericht zijn op het neerhalen van drones.
2 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - De Spaanse regering heeft een contract ter waarde van bijna 700 miljoen euro voor door Israël ontworpen raketwerpers geannuleerd, staat in een overheidsdocument dat is ingezien door persbureau AFP.
2 uur geleden