'Barack en Michelle Obama meest bewonderde mensen ter wereld'
LONDEN (ANP) - Barack en Michelle Obama zijn de meest bewonderde mensen ter wereld. Dat meldt opiniepeiler YouGov na een onderzoek onder 45.000 mensen uit 42 landen. De voormalige Amerikaanse president voert ook de lijst aan van mannen die door Nederlanders het meest worden bewonderd. Koningin Máxima staat bovenaan de Nederlandse lijst met meest bewonderde vrouwen.
Wereldwijd staat Microsoft-oprichter en filantroop Bill Gates bij de mannen, gevolgd door de Chinese leider Xi Jinping. Gates voerde de lijst jarenlang aan en is volgens YouGov mogelijk een plaats gedaald door "speculatie dat hij op enige wijze is betrokken bij de verspreiding van Covid-19".
Barack Obama scoort volgens YouGov vrijwel overal in de wereld beter dan de huidige president Donald Trump, die in zijn eigen land op de tweede plaats staat. Trump staat alleen in Rusland hoger op de lijst dan zijn voorganger. De meeste bewonderde vrouwen zijn na Michelle Obama de actrice Angelina Jolie en de Britse koningin Elizabeth. Vorig jaar stond Oprah Winfrey nog op de tweede plaats.
In Nederland staat koning Willem-Alexander na Obama bovenaan de lijst met meest bewonderde mannen. Daarna volgen premier Mark Rutte, coureur Max Verstappen en de Dalai Lama. Na koningin Máxima staat bij de vrouwen Michelle Obama het hoogst genoteerd, gevolgd door bondskanselier Angela Merkel, Oprah Winfrey en prinses Beatrix.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - Het nucleaire programma van Iran vormt volgens het Iraanse nieuwsagentschap Tasnim geen onderdeel van het memorandum van overeenstemming waar Iran en de VS aan de hand van Pakistan aan werken. Nucleaire onderhandelingen worden gevoerd na aanvaarding van het voorlopige akkoord en de verlenging van het bestand met zestig dagen.
1 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - Bemiddelaar Pakistan ziet "een betekenisvolle vooruitgang" in de onderhandelingen tussen Iran en de VS die zicht biedt op "een positieve en duurzame uitkomst". Dit zei de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Mohammad Ishaq Dar.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De man die zaterdag werd doodgeschoten bij een controlepost bij het Witte Huis, had eerder meerdere aanvaringen met Amerikaanse veiligheidsdiensten en de politie. Dat melden Amerikaanse media, waaronder CNN.
4 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv is in de nacht van zaterdag op zondag bestookt met veel drones en raketten. Volgens de autoriteiten vielen in de regio Kyiv zeker vier doden en zestig gewonden.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Prominente Republikeinen uiten kritiek op de voorwaarden van het mogelijke akkoord dat de Amerikaanse president Donald Trump met Iran onderhandelt om de oorlog te beëindigen. Ze vrezen dat Teheran daardoor zijn machtspositie in de regio behoudt of zelfs versterkt.
7 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iraanse media spreken tegen dat de Straat van Hormuz volledig wordt heropend als onderdeel van het aangekondigde vredesakkoord met de Verenigde Staten. Volgens Al Jazeera noemt staatspersbureau Fars die bewering van de Amerikaanse president Donald Trump "ver van de realiteit".
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Rond het Witte Huis in Washington is een grote politiemacht op de been na meldingen van schoten. Journalisten op het terrein kregen opdracht dekking te zoeken en werden naar de persruimte gebracht. Het Witte Huis is volgens hen op slot gegaan.
9 uur geleden