'Barack en Michelle Obama meest bewonderde mensen ter wereld'
LONDEN (ANP) - Barack en Michelle Obama zijn de meest bewonderde mensen ter wereld. Dat meldt opiniepeiler YouGov na een onderzoek onder 45.000 mensen uit 42 landen. De voormalige Amerikaanse president voert ook de lijst aan van mannen die door Nederlanders het meest worden bewonderd. Koningin Máxima staat bovenaan de Nederlandse lijst met meest bewonderde vrouwen.
Wereldwijd staat Microsoft-oprichter en filantroop Bill Gates bij de mannen, gevolgd door de Chinese leider Xi Jinping. Gates voerde de lijst jarenlang aan en is volgens YouGov mogelijk een plaats gedaald door "speculatie dat hij op enige wijze is betrokken bij de verspreiding van Covid-19".
Barack Obama scoort volgens YouGov vrijwel overal in de wereld beter dan de huidige president Donald Trump, die in zijn eigen land op de tweede plaats staat. Trump staat alleen in Rusland hoger op de lijst dan zijn voorganger. De meeste bewonderde vrouwen zijn na Michelle Obama de actrice Angelina Jolie en de Britse koningin Elizabeth. Vorig jaar stond Oprah Winfrey nog op de tweede plaats.
In Nederland staat koning Willem-Alexander na Obama bovenaan de lijst met meest bewonderde mannen. Daarna volgen premier Mark Rutte, coureur Max Verstappen en de Dalai Lama. Na koningin Máxima staat bij de vrouwen Michelle Obama het hoogst genoteerd, gevolgd door bondskanselier Angela Merkel, Oprah Winfrey en prinses Beatrix.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - De president van het Louvre, Laurence des Cars, is opgestapt. Ze heeft haar ontslag aangeboden en de Franse president Emmanuel Macron heeft dat geaccepteerd. Een reden voor het vertrek noemt het presidentieel paleis niet, maar daartoe werd wel opgeroepen naar aanleiding van de geruchtmakende juwelenroof uit het Parijse museum in oktober.
8 minuten geledenBRATISLAVA (ANP/AFP) - Slowakije verwacht donderdag weer Russische olie te ontvangen via de Droezjba-oliepijplijn. Die aanvoerlijn via Belarus en Oekraïne naar onder meer Slowakije, Hongarije en Tsjechië raakte in januari beschadigd, waarna de olielevering werd gestaakt. Zowel Oekraïne als Rusland legt de verantwoordelijkheid voor die aanval bij de ander.
30 minuten geledenKYIV (ANP) - Oekraïne krijgt hoe dan ook een lening van 90 miljard euro van de EU, zei voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie. De lening is eind december door 27 EU-regeringsleiders goedgekeurd. "Zij hebben hun woord gegeven. Dit woord kan niet worden gebroken", benadrukte Von der Leyen dinsdag op een persconferentie in Kyiv. "We hebben verschillende opties en die zullen we gebruiken", zei de politica zonder andere opties te noemen.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïne verwerpt de Russische aantijging dat het land met hulp van het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk kernwapens of onderdelen daarvoor probeert te verkrijgen. Eerder beweerde de Russische buitenlandse inlichtingendienst dat die landen Kyiv zouden willen voorzien van kernwapens. Volgens Kremlinadviseur Joeri Oesjakov heeft dat gevolgen voor de Russische positie in de vredesonderhandelingen met Oekraïne.
1 uur geledenLONDEN/PARIJS (ANP) - De bondgenoten die Oekraïne willen blijven beschermen tegen Rusland hebben bij de vierde herdenking van de Russische invasie van 2022 hun vastberadenheid nog eens onderstreept. Ze blijven erbij dat ze Oekraïne militaire en andere hulp blijven bieden en veiligheidsgaranties voor na een eventueel bestand, zeggen de drie grote Europese landen die de 'Coalitie van Bereidwilligen' aanvoeren.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Hongarije het EU-stemrecht ontnemen is een besluit dat de regeringsleiders van de EU moeten nemen, niet de Europese Commissie. Dat zei Eurocommissaris Michael McGrath (Rechtsstaat) na persvragen over de blokkades van Hongarije voor een EU-lening van 90 miljard euro aan Oekraïne en het 20e sanctiepakket tegen Rusland. De Europese Commissie, het gros van de lidstaten en het Europees Parlement zijn daar laaiend over.
2 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zal zich "zeker" kandideren voor presidentsverkiezingen in zijn land als de oorlog tegen Rusland tegen die tijd nog aan de gang is. Dat zegt het staatshoofd in een interview met Tagesschau.
2 uur geleden