Bankroet voor webwinkel Neckermann.com
AMSTERDAM (ANP) - Webwinkel Neckermann.com is bankroet verklaard door de rechtbank in Amsterdam. Volgens curator Seerp Gratama is nog niet met zekerheid te zeggen of gedupeerde klanten nog geld terug kunnen krijgen. Maar hij schat hun kansen niet heel hoog in, want het faillissement was aangevraagd door de Belastingdienst. Bovendien konden er de laatste tijd al geen bestellingen meer worden gedaan bij de webwinkel. Dat is meestal geen goed teken, aldus Gratama.
Een en ander bevestigde de curator na berichtgeving door RTL Z. Het gaat overigens niet om reismerk Neckermann, dat hoorde bij het vorig jaar omgevallen vakantieconcern Thomas Cook. De webshop was vernoemd naar het vroegere postorderbedrijf Neckermann. Deze verkocht een breed assortiment aan producten, van kleding tot speelgoed, levensmiddelen en verf.
In het najaar trok de Consumentenbond al aan de bel vanwege problemen bij het bedrijf. De organisatie kreeg honderden klachten binnen over bijvoorbeeld producten die niet werden geleverd. De eigenaar liet destijds aan media weten dat Neckermann.com in financiële problemen was geraakt door het overlijden van een Aziatische geldschieter.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond en andere Europese consumentenorganisaties hebben een klacht ingediend bij de Europese Commissie tegen energiebedrijven vanwege greenwashing. Volgens de bond blijkt uit onderzoek dat Europese energiebedrijven, zoals Engie en Shell, fossiel gas presenteren als schone of klimaatvriendelijke keuze.
24 minuten geledenDEURNE (ANP) - Ebusco is financieel nog niet uit de gevarenzone, waarschuwt de maker van elektrische bussen voorafgaand aan de algemene aandeelhoudersvergadering van dinsdag. Het bedrijf uit Deurne wijt dit aan problemen met het werkkapitaal, oftewel het geld waarmee de dagelijkse rekeningen moeten worden betaald.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag terughoudend begonnen, na de kleine verliesbeurt een dag eerder. Na de aanvankelijke euforie over het vredesakkoord tussen de Verenigde Staten en Iran wachten beleggers vooral op de details van de deal, die de landen naar verwachting vrijdag ondertekenen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Meer centrale banken dan ooit verwachten dit jaar hun goudreserves te gaan vergroten. Dat blijkt uit onderzoek van goudbrancheorganisatie World Gold Council in samenwerking met onderzoeksbureau YouGov. Mede dankzij die aankopen van bijvoorbeeld de centrale banken van China en India is de goudprijs naar recordniveaus gestegen.
1 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Venezuela heeft een overeenkomst getekend met het Amerikaanse General Electric Vernova om het verouderde energienetwerk te vernieuwen. Dat heeft de interim-president van het land, Delcy Rodríguez, bekendgemaakt.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/AFP) - Anthropic en de Amerikaanse regering hebben vooralsnog geen oplossing gevonden voor hun conflict over Fable 5 en Mythos 5, de twee krachtigste AI-modellen van het techbedrijf. Anthropic haalde die vrijdag offline nadat Washington de toegang tot de systemen voor buitenlanders had beperkt.
2 uur geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Bank of Japan heeft het belangrijkste rentetarief in het land verhoogd naar het hoogste niveau sinds 1995. Met de hogere leenkosten wil de centrale bank de inflatie in het land, die door de hogere energieprijzen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten is gestegen, bestrijden. Ook geeft de Bank of Japan aan dat er meer verhogingen in het verschiet liggen als de omstandigheden dit toelaten.
2 uur geleden