Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bankmedewerkers geven gastlessen in de klas, ook bij het mbo

Bankmedewerkers geven gastlessen in de klas, ook bij het mbo

DEN HAAG (ANP) - Medewerkers van banken geven tijdens de Week van het geld komende dagen weer tal van gastlessen op scholen. Nieuw dit keer is dat de banken met hun lesprogramma's ook jongeren in het voortgezet onderwijs en het mbo willen bereiken.

"Helaas worstelen steeds meer jongvolwassenen met problematische schulden. Tijdig het gesprek voeren over geld is dus superbelangrijk", zegt voorzitter Medy van der Laan van de Nederlandse Vereniging van Banken (NVB).

Voor de middelbare scholen en het mbo hebben de banken speciaal lesmateriaal ontwikkeld. Daarin leren de scholieren onder meer wat een geldezel is. Dat is iemand die zijn rekening door criminelen laat gebruiken voor bijvoorbeeld het witwassen van geld. De banken waarschuwen dat dit strafbaar is.

Het aanspreken van de nieuwe doelgroep is een proef. Tijdens de Week van het geld zijn er op een mbo-school in Emmeloord ook twee try-outs van nieuwe gastlessen. Later willen een aantal directieleden van de banken ook nog op enkele mbo-scholen langsgaan om in gesprek te gaan met de leerlingen.

Aan de groepen 6, 7 en 8 van de basisschool zullen dit jaar ongeveer 1500 lessen worden gegeven. Ook dat gebeurt niet allemaal deze week. Net als vorig jaar worden de lessen uitgesmeerd over een wat langere periode. Ook kunnen de scholen zelf kiezen of ze een onlineles willen of dat bankmedewerkers in de klas langskomen.

De Week van het geld is een initiatief van platform Wijzer in geldzaken, waarvan koningin Máxima erevoorzitter is. Zij opent de elfde editie van het evenement, waarbij ook financieel toezichthouders en verzekeraars betrokken zijn, maandagochtend in de Kunsthal in Rotterdam.

Behalve de gastlessen van de banken worden er nog veel meer activiteiten georganiseerd voor het stimuleren van financiële vaardigheden van kinderen en jongeren. Zo gaan twee klassen uit Bunnik in de FC Utrecht-spelersbus op bezoek bij verzekeraar ASR. Ook is er een speciaal begrotingsspel gemaakt waarin scholieren de rol van minister van Financiën op zich kunnen nemen.

Meer uit Financieel

Besi, ASMI en ASML flink hoger op Damrak na sterke cijfers TSMC

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gingen de chipbedrijven Besi, ASMI en ASML donderdag flink omhoog. Beleggers reageerden op de resultaten van de grote Taiwanese chipfabrikant TSMC. De belangrijke afnemer van machines van ASML boekte in het afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. Eerder maakte TSMC, dat onder meer chips maakt voor Apple en Nvidia, al sterke verkoopcijfers bekend dankzij de aanhoudende grote vraag naar chips voor toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie. Ook gaf TSMC een sterke verwachting af voor het huidige kwartaal. Besi, ASMI en ASML stegen tot 5 procent.

58 minuten geleden
Fastned minder optimistisch na tragere groei elektrisch wagenpark

AMSTERDAM (ANP) - De uitbater van laadstations voor elektrische auto's Fastned is minder optimistisch geworden over de groei dit jaar. Het aantal elektrische auto's op de weg neemt minder snel toe dan eerder verwacht. Ook kost het meer tijd om nieuwe laadstations te openen.

1 uur geleden
Aandacht voor chipbedrijven op Damrak na cijfers TSMC

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht donderdag onder meer uit naar de chipbedrijven ASML, Besi en ASMI. De grote Taiwanese chipfabrikant TSMC, een belangrijke klant van de machines van ASML, boekte in het afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. TSMC, dat onder meer chips maakt voor Apple en Nvidia, maakte eerder al sterke verkoopcijfers over de afgelopen drie maanden bekend dankzij de aanhoudende sterke vraag naar chips voor toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie. Ook gaf TSMC een sterke verwachting af voor het huidige kwartaal.

1 uur geleden
ACM: huishoudens met minder snel internet zijn duurder uit

DEN HAAG (ANP) - Huishoudens die voor lage internetsnelheden betalen, zijn gemiddeld duurder uit dan huishoudens met sneller internet. Dat constateert de Autoriteit Consument & Markt (ACM), die daarom extra onderzoek doet naar de marktwerking en de prijzen bij internetabonnementen met lage snelheden.

2 uur geleden
Huurders hebben opnieuw minder keus uit nog krapper huuraanbod

ROTTERDAM (ANP) - Huurders konden afgelopen kwartaal opnieuw uit minder huurwoningen kiezen dan een jaar eerder. In het vierde kwartaal van vorig jaar kwamen 12.274 huizen in de vrije sector vrij voor een nieuwe huurder, ruim 40 procent minder dan in het laatste kwartaal van 2023, meldt Pararius. Daarmee is het aanbod op de huurmarkt volgens het woningplatform nog krapper geworden. Ook zijn de huurprijzen verder gestegen.

3 uur geleden
Werkloosheid blijft opnieuw onveranderd op 3,7 procent

DEN HAAG (ANP) - De werkloosheid in Nederland is in december onveranderd gebleven ten opzichte van een maand eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Afgelopen maand zat 3,7 procent van de beroepsbevolking zonder betaald werk, evenveel als in de voorgaande vier maanden. Het aantal WW-uitkeringen nam vorige maand wel af. Dat kwam vooral door minder uitkeringen in de bouw en bij uitzendbedrijven.

3 uur geleden
NBC: regering-Biden wil TikTok ook na verbod toegankelijk houden

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering onderzoekt hoe TikTok beschikbaar kan blijven in de Verenigde Staten, ook als zondag een verbod op de video-app van kracht wordt. Dat meldt NBC op basis van een ingewijde. De regering "verkent mogelijkheden" om TikTok in de lucht te houden, zegt de bron tegen de zender.

4 uur geleden