Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bankgouverneur België: energiecrisis kost eurozone 300 miljard

Bankgouverneur België: energiecrisis kost eurozone 300 miljard

BRUSSEL (BELGA/ANP) - De forse stijging van de energieprijzen kost de economie van de eurozone zo'n 300 miljard euro. Dat komt neer op 2,5 procent van het bruto binnenlands product. Dat zei Pierre Wunsch, gouverneur van de Belgische centrale bank in de Belgische krant De Tijd. Wunsch wees daarbij op een niet-gepubliceerde studie van de Europese Centrale Bank (ECB), waarvan hij ook bestuurder is.

De energiecrisis kost België volgens de bankbestuurder zo'n 10 miljard euro. Hij zegt zich daarbij schrap te zetten voor hevig schommelende energieprijzen en bijbehorende inflatie. Wunsch legt in het artikel de link met de transitie naar duurzame energie de komende decennia. "De energieschok van nu heeft evenveel impact als die van de energietransitie, met het verschil dat die laatste over 30 jaar wordt uitgespreid in plaats van over drie maanden', aldus Wunsch.

De Russische inval in buurland Oekraïne joeg de gas- en olieprijzen donderdag de hoogte in. Op vrijdag was er wel sprake van een daling, maar de energieprijzen blijven op een hoog niveau.

Meer uit Financieel

Aantal stakingen daalt verder, maar ze duren langer

DEN HAAG (ANP) - Het aantal stakingen op het werk is in 2025 verder afgenomen. Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) telde 23 stakingen, 13 minder dan in 2024. Na de piek van 52 stakingen in 2023, onder meer door de hoge inflatie, komt het aantal nu weer uit op het gemiddelde niveau van deze eeuw.

1 uur geleden
Aantal mensen met minimumloonbaan licht gedaald in 2025

DEN HAAG (ANP) - Het aantal mensen van 15 jaar en ouder met een baan tegen minimumloon is in 2025 licht afgenomen ten opzichte van een jaar eerder. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) ging het om 610.000 mensen, ongeveer 6000 minder dan in 2024. Dit komt neer op 6,7 procent van alle werknemers.

1 uur geleden
Rotterdamse ondernemer Van der Vorm (67) overleden

ROTTERDAM (ANP) - Voormalig topman van investeringsmaatschappij HAL Martijn van der Vorm is op 67-jarige leeftijd overleden. Dat heeft het bedrijf dinsdag bekendgemaakt. Van der Vorm was 21 jaar voorzitter van de raad van bestuur en tot mei 2025 voorzitter van de raad van commissarissen.

8 uur geleden
Meer omzet en winst voor Eindhovense chipfabrikant NXP

EINDHOVEN (ANP) - De Eindhovense chipfabrikant NXP Semiconductors, met een beursnotering in New York, heeft in het eerste kwartaal van dit jaar de opbrengsten zien stijgen. Ook de winst nam toe, werd dinsdag bekend.

8 uur geleden
Zorgen over OpenAI en duurdere olie duwen Wall Street in het rood

NEW YORK (ANP) - Beleggers in New York verzilverden dinsdag een deel van hun winsten, na de recordstanden op de koersenborden vorige week. Het sentiment werd gedrukt door stijgende olieprijzen en een zorgwekkend bericht over AI-bedrijf OpenAI.

9 uur geleden
Verliezen Chinese Longi Green groeien door overschot zonnepanelen

XIAN (ANP/BLOOMBERG) - De verliezen bij het Chinese Longi Green Energy Technology, de grootste producent van zonnepanelen ter wereld, zijn afgelopen kwartaal flink opgelopen. Dat komt vooral doordat fabrikanten meer produceren dan er vraag is.

10 uur geleden
VS beperkt leveringen chipapparatuur aan China, zeggen bronnen

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Handel heeft vorige week meerdere chipapparatuurbedrijven opgedragen om bepaalde leveringen aan de grote Chinese chipmaker Hua Hong stop te zetten. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Reuters.

12 uur geleden