Bankgebouwen aangevallen op vierde dag rellen Spanje
MADRID (ANP/RTR) - Bij de vierde dag van rellen in Spanje hebben demonstranten geprobeerd om bankgebouwen in brand te zetten in Barcelona en Girona. Ook hebben actievoerders in Barcelona blokkades opgeworpen en die in brand gestoken.
In Barcelona heeft de politie op meerdere plekken ingegrepen om de rellen te stoppen. Een aantal straten is geblokkeerd om de relschoppers tegen te houden.
In Spanje gaan sinds dinsdag honderden mensen de straat op om te demonstreren voor de vrijlating van de rapper Pablo Hasél. Hasél werd dinsdag opgepakt nadat hij in 2018 was veroordeeld tot negen maanden cel vanwege majesteitsschennis en verheerlijking van geweld en terrorisme in zijn teksten. Hij weigerde de gevangenis in te gaan en had zich verschanst in de universiteit van zijn geboorteplaats Lleida in de provincie Lerida. De demonstranten noemen zijn arrestatie een inperking van de vrijheid van meningsuiting in Spanje.
De Spaanse premier Pedro Sánchez vindt niet dat de vrijheid van meningsuiting in gevaar komt. Hij veroordeelt de rellen. "De vrijheid van meningsuiting wordt beschermd door onze democratie. Mensen zijn vrij om alles te zeggen wat ze willen, maar geweld wordt niet beschermd door de democratie." Hij beloofde wel de vrijheid van meningsuiting "uit te breiden".
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben tot nu toe 25 miljard dollar uitgegeven aan de oorlog tegen Iran. Dat meldde de financieel controleur van het Amerikaanse ministerie van Defensie. De VS hebben sinds het uitbreken van de oorlog grote hoeveelheden munitie en raketten gebruikt voor aanvallen op Iran.
1 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Een steekpartij waarbij twee gewonden vielen in de Londense wijk Golders Green is officieel aangemerkt als een terroristisch incident, meldt de politie. Die zegt te onderzoeken of de aanval specifiek gericht was op de Joodse gemeenschap in de wijk.
2 uur geledenTUMBLER RIDGE (ANP/RTR) - Familieleden van slachtoffers van een dodelijke schietpartij in Canada in februari hebben een rechtszaak aangespannen tegen OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT. Het bedrijf zou de schutter acht maanden voor de aanslag als dreiging hebben aangemerkt, maar daarna niet de politie hebben gewaarschuwd.
2 uur geledenBAMAKO (ANP/AFP) - Het Malinese regime zal "vroeg of laat" vallen, zegt een woordvoerder van het Azawad Liberation Front (FLA). De separatisten eisen dat de Russische troepen die het leger steunen direct vertrekken.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De man die eerder op woensdag in de Londense wijk Golders Green instak op omstanders, wordt verdacht van poging tot moord. Dat meldt de Metropolitan Police. Twee gewonden zijn met steekwonden overgebracht naar het ziekenhuis. Zij verkeren in stabiele toestand, maar volgens de BBC zou hun toestand wel ernstig zijn. Ook naar toegesnelde agenten werd uitgehaald met het mes; zij raakten niet gewond.
4 uur geledenVERDEN (ANP/AFP/DPA) - Het Duitse Openbaar Ministerie heeft vijftien jaar cel geëist tegen oud-lid van de Rote Armee Fraktion (RAF) Daniela Klette. De zaak gaat over overvallen die ze vanaf 1999 zou hebben gepleegd met twee anderen, terwijl ze op de vlucht was.
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Twee Joodse mannen zijn neergestoken in Golders Green, een wijk in Londen met een relatief hoog aantal Joodse inwoners, meldt de BBC. Een man werd gearresteerd, aldus de lokale tak van de Joodse civiele beveiligingsorganisatie Shomrim op X. De Britse publieke omroep zegt dat de twee slachtoffers er slecht aan toe zijn.
5 uur geleden