Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bankentoezichthouder stuit op verzet in Europees Parlement

Bankentoezichthouder stuit op verzet in Europees Parlement

BRUSSEL (ANP) - De voorgenomen benoeming van Gerry Cross tot nieuwe directeur van de Europese Bankautoriteit (EBA) stuit op verzet in het Europees Parlement. Een krappe meerderheid van de commissie-Economie stemde donderdag tegen de Ier, die nu een directiefunctie vervult bij de centrale bank van Ierland.

Cross was eerder lobbyist voor AFME, de belangenorganisatie van de financiële sector in Europa. De huidige EBA-directeur Adam Farkas wil daar juist per 1 februari aan de slag. Het parlement dreigde vorige week Farkas de komende twee jaar te boycotten als de Hongaar die overstap maakt.

Europarlementariër Paul Tang (PvdA) hekelt dergelijke draaideurpraktijken. Volgens hem komen persoonlijke contacten en voorkennis in handen van de bankenlobby. De Ombudsman van de EU, Emily O’Reilly, heeft een onderzoek geopend naar de overstap van Farkas.

Sterk signaal

"Sterk signaal tegen de macht van de bankenlobby in Brussel", reageerde het groene parlementslid Sven Giegold op de afwijzing van Cross. "Zulke belangenconflicten ondergraven het vertrouwen in EU-autoriteiten."

De in Parijs gevestigde EBA meldde vorige week dat Cross voor vijf jaar wordt benoemd als het EU-parlement groen licht geeft. Het voltallige parlement stemt naar verwachting volgende maand over de kwestie.

Meer uit Financieel

Airbus leverde 793 vliegtuigen af in 2025, meer dan jaar eerder

TOULOUSE (ANP/BLOOMBERG) - De Europese vliegtuigbouwer Airbus heeft vorig jaar wereldwijd 793 verkeersvliegtuigen afgeleverd. Dat zijn er meer dan een jaar eerder, toen het ging om 766 afgeleverde toestellen. Airbus wist zijn in december verlaagde doelstelling voor de levering van 790 vliegtuigen net te overtreffen.

10 minuten geleden
Amsterdams betaalbedrijf Klearly haalt 12 miljoen euro op

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse start-up voor betalingen in de horeca Klearly heeft 12 miljoen euro aan nieuwe investeringen opgehaald. Onder andere de investeringstak van het Amerikaanse betalingsbedrijf PayPal steekt geld in het bedrijf.

29 minuten geleden
Zakenkrant: UBS-baas Sergio Ermotti stapt in 2027 op

ZÜRICH (ANP/RTR) - Sergio Ermotti is van plan in april 2027 af te treden als topman van de Zwitserse bank UBS. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.

29 minuten geleden
Lufthansa schort vluchten naar Teheran langer op

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa schort vluchten naar de Iraanse hoofdstad Teheran langer op, vanwege de grote onrust in het land en de dodelijke demonstraties tegen het Iraanse regime. Lufthansa zegt nu tot zeker 28 januari niet naar Teheran te vliegen.

1 uur geleden
Prijzen bungalowparken drukken inflatie in december

DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven is in december gemiddeld 2,8 procent duurder geworden dan in dezelfde maand een jaar geleden. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van definitieve cijfers, die gelijk zijn aan de eerder gemelde snelle raming. De inflatie daalde daarmee licht vergeleken met de 2,9 procent in november.

1 uur geleden
Hypotheekmarkt bereikt record, positie starters verslechtert

DE MEERN (ANP) - De Nederlandse hypotheekmarkt heeft in 2025 een nieuw record bereikt. Dat komt naar voren uit cijfers van het Hypotheken Data Netwerk (HDN). Het merendeel van alle hypotheekaanvragen loopt via HDN. In 2025 werden ruim 563.500 hypotheekaanvragen via HDN gedaan. Dat is een groei van 16,5 procent ten opzichte van het jaar ervoor.

1 uur geleden
Moederbedrijf FlixBus neemt busaanbieder naar luchthavens over

AMSTERDAM (ANP) - Flix, het moederbedrijf van FlixBus, neemt een Luxemburgse aanbieder van shuttlebussen naar Europese luchthavens over. Flix kondigt dinsdag aan een meerderheidsbelang te nemen in platform Flibco.

2 uur geleden