Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bankensector schrapt tienduizenden banen

Bankensector schrapt tienduizenden banen

FRANKFURT (ANP) - De langzamer groeiende economie en toenemende digitalisering pakken negatief uit voor voor de werkgelegenheid in de bankensector. Dit jaar kondigden banken aan bijna 78.000 banen te schrappen. Dat is het hoogste aantal in de branche sinds vier jaar, becijferde persbureau Bloomberg.

Europese banken namen daarbij het leeuwendeel, bijna 82 procent, voor hun rekening. Dat heeft ook te maken met de negatieve rente waarmee ze te maken hebben. Om de winstgevendheid te verbeteren, snijden de banken in de personeelskosten.

Volgend jaar verdwijnen er vermoedelijk opnieuw veel banen. Onder meer de Zwitserse bank Julius Bär en de Spaanse bank Banco Bilbao Vizcaya Argentaria (BBVA) hebben volgens ingewijden plannen om het mes in het personeelsbestand te zetten.

Meer uit Financieel

Frankrijk rekent op recordschulden door oplopend tekort

PARIJS (ANP/AFP) - De overheidsschuld van Frankrijk stijgt naar recordhoogte. Doordat de Franse regering er dit jaar niet in slaagt het begrotingstekort in te dammen, groeit ook de schuldenberg.

10 uur geleden
Paramount dicht bij deal met Amerikaanse staten over Warner Bros.

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Media- en entertainmentconcern Paramount Skydance is dicht bij een akkoord met Californië en andere staten die de overname van concurrent Warner Bros. Discovery wilden tegenhouden. Openbaar aanklagers en het bedrijf sluiten mogelijk binnen enkele dagen een overeenkomst, melden meerdere media.

12 uur geleden
Tankstations onaangenaam verrast door Duitse accijnsverlaging

VOORBURG (ANP) - De organisatie voor Nederlandse tankstationhouders Drive reageert onaangenaam verrast op de accijnsverlaging die Duitsland heeft aangekondigd. Door het prijsverschil dreigen pomphouders in de grensregio vanaf oktober weer klanten te verliezen. "We zagen klanten langzamerhand terugkomen, maar dat wordt nu tenietgedaan", zegt Drive-voorzitter Martin van Eijk.

13 uur geleden
Recordprijs diesel op 2,824 euro, stelt voordeelplatform

AMSTERDAM (ANP) - De recordprijs van diesel in Nederland komt uit op 2,824 euro per liter, meldt voordeelplatform UnitedConsumers. Brandstofprijzen stijgen al een tijdlang door de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran, die de export van brandstoffen door Golfstaten ernstig hindert.

16 uur geleden
Ook AI van Google hackte andere bedrijven

MOUNTAIN VIEW (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Ook de AI van Google, Gemini, heeft onbedoeld meerdere andere bedrijven gehackt door inloggegevens te raden. Dat gebeurde in mei, heeft het bedrijf bekendgemaakt.

18 uur geleden
Nike verliest op Wall Street na vertrek voetballer Kylian Mbappé

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag overwegend hoger gesloten. Beleggers beleefden een bewogen handelsweek waarin de Amerikaanse Federal Reserve de rente voor het eerst in drie jaar verhoogde. De rente op tienjarige Amerikaanse staatsobligaties liep ook weer op na een korte daling, door speculatie dat de hoge energiekosten inflatie kunnen aanwakkeren. Dat zou kunnen leiden tot een nieuwe renteverhoging van de Fed.

1 dag geleden
FNV sluit nieuwe acties niet uit na stakingsweek schoonmakers

UTRECHT (ANP) - FNV beraadt zich over nieuwe acties in de schoonmaaksector na de vijf stakingsdagen deze week. De vakbond sluit nieuwe stakingen niet uit, laat een woordvoerder weten. FNV voert actie omdat het de door werkgeversorganisatie Schoonmakend Nederland en vakbond CNV gesloten cao wil openbreken.

1 dag geleden