Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bankensector schrapt tienduizenden banen

Bankensector schrapt tienduizenden banen

FRANKFURT (ANP) - De langzamer groeiende economie en toenemende digitalisering pakken negatief uit voor voor de werkgelegenheid in de bankensector. Dit jaar kondigden banken aan bijna 78.000 banen te schrappen. Dat is het hoogste aantal in de branche sinds vier jaar, becijferde persbureau Bloomberg.

Europese banken namen daarbij het leeuwendeel, bijna 82 procent, voor hun rekening. Dat heeft ook te maken met de negatieve rente waarmee ze te maken hebben. Om de winstgevendheid te verbeteren, snijden de banken in de personeelskosten.

Volgend jaar verdwijnen er vermoedelijk opnieuw veel banen. Onder meer de Zwitserse bank Julius Bär en de Spaanse bank Banco Bilbao Vizcaya Argentaria (BBVA) hebben volgens ingewijden plannen om het mes in het personeelsbestand te zetten.

Meer uit Financieel

Duits chemieconcern Evonik schrapt 3200 banen

ESSEN (ANP) - Het Duitse energieconcern Evonik is van plan 3200 van de ongeveer 31.000 banen te schrappen. Het bedrijf wil met de ingreep geld vrijspelen voor investeringen in groeimarkten. Tegelijkertijd trekt het bedrijf zich terug uit activiteiten waarin het geen toekomst meer ziet.

14 minuten geleden
IMF opent na herstel betrekkingen kantoor in Venezuela

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) opent volgend jaar een kantoor in Venezuela. Dat heeft topvrouw Kristalina Georgieva van de organisatie voor financiële stabiliteit in de wereld gezegd. Hiermee bevestigt zij de plannen voor een permanente aanwezigheid in Venezuela.

1 uur geleden
Tata Steel onderzoekt oorzaak brand, gevolgen beperkt

IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel doet onderzoek naar de oorzaak van de brand die maandag op het terrein bij IJmuiden woedde, laat een woordvoerder weten. De brand brak maandag aan het einde van de middag uit bij een transportband.

1 uur geleden
EU en Filipijnen willen overgroot deel handelstarieven opheffen

BRUSSEL (ANP) - De EU en de Filipijnen willen de handelstarieven voor 94 procent van de producten die ze van elkaar invoeren opheffen. Dat staat in een voorlopig handelsakkoord op hoofdlijnen dat Eurocommissaris Maroš Šefčovič en Filipijnse handelsminister Maria Cristina Aldeguer-Roque dinsdag hebben aangekondigd.

1 uur geleden
KLM wil dit najaar weer naar Dubai en Riyad vliegen

AMSTELVEEN (ANP) - KLM wil vanaf 25 oktober weer naar Dubai, Riyad en Dammam vliegen. Op dit moment vliegt de Nederlandse luchtvaartmaatschappij niet naar die bestemmingen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten.

1 uur geleden
Techondernemer Nalden, bekend van WeTransfer, naar Prosus

AMSTERDAM (ANP) - Medeoprichter van bestandendeeldienst WeTransfer Nalden gaat aan de slag bij techinvesteerder Prosus. Hij wordt bij de eigenaar van maaltijdbezorger Thuisbezorgd de hoogste leidinggevende voor productontwikkeling.

2 uur geleden
AEX-index verder omhoog na AI-rally op Wall Street

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is dinsdag met winst begonnen. Beleggers trokken zich op aan de flink hogere slotstanden op Wall Street, waar de techgraadmeter Nasdaq een nieuw record bereikte dankzij een herstelrally in de AI-sector. Vorige week stonden de AI-aandelen nog onder druk na waarschuwingen van topbestuurders over de gevaren van de technologie en oproepen om de ontwikkeling te vertragen.

2 uur geleden