Bankensector blij met investeringsplannen kabinet
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Banken (NVB) is blij dat het kabinet steunmaatregelen voortzet en plannen maakt om volgend jaar extra te investeren. De banken zijn dan ook positief over de oprichting van het Nationaal Groeifonds, dat de komende vijf jaar 20 miljard euro beschikbaar stelt voor onder andere kennisontwikkeling, fysieke infrastructuur en onderzoek, ontwikkeling en innovatie.
"We moeten ons uit de crisis investeren. Juist voor grootschalige, innovatieve projecten is de overheid hard nodig om een steun in de rug te geven", zegt NVB-voorzitter Chris Buijink. Daarbij biedt de coronacrisis een kans tot verdere versnelling van verduurzaming van de economie, vindt de NVB.
Tegelijkertijd is de vereniging teleurgesteld over het niet doorgaan van de verlaging van de vennootschapsbelasting voor grotere bedrijven. "Temeer omdat zij nauwelijks baat lijken te hebben bij de compensatie die het kabinet bedrijven daarvoor biedt", stelt Buijink. "Het is jammer dat de lasten die het kabinet banken oplegt, onverminderd hoog blijven. (...) Mede door het doorzetten van de kredietverlening bij hogere risico’s is het onvermijdelijk dat banken daarbij verliezen zullen lijden en de winstgevendheid onder druk zal staan."
De winstbelastingen voor grote bedrijven werden niet, zoals eerder aangekondigd, verlaagd van 25 naar 21,7 procent, maar blijven even hoog. Voor kleinere bedrijven is de winstbelasting wel verlaagd. De zelfstandigenaftrek, een belastingvoordeel voor kleine ondernemers waaronder ook zzp'ers, wordt sneller afgebouwd dan eerder gedacht. Het kabinet wil zo het fiscale verschil tussen zelfstandigen en mensen in loondienst verkleinen.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Centrummanagement Utrecht (CMU) heeft contact opgenomen met ondernemers in het getroffen gebied in het centrum van Utrecht. Daar vond donderdagmiddag een grote explosie plaats die bij veel winkels en restaurants in de omgeving voor flinke schade heeft gezorgd.
3 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De brandweer in Utrecht is inmiddels dicht bij het getroffen pand van de explosie geweest. Dat bestaat uit meerdere woonlagen en is ingestort. Ook de panden daarnaast aan de Visscherssteeg zijn deels bezweken, meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio.
13 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Voor inwoners van Utrecht die niet terug naar huis kunnen door de grote explosie en brand in het centrum, heeft de gemeente opvang geregeld "voor zolang als dat nodig is". Burgemeester Sharon Dijksma zei donderdagavond tegen RTV Utrecht dat momenteel aan tientallen mensen onderdak wordt geboden in hotel Karel V.
25 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil zeer tegen de zin van het demissionaire kabinet een bezuiniging van 141 miljoen euro terugdraaien op de begroting van staatssecretaris Aukje de Vries (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingshulp, VVD). Dat bleek donderdag tijdens de behandeling van de begroting.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Veiligheidsregio Utrecht bekijkt momenteel wanneer mensen hun auto kunnen ophalen bij de parkeergarage aan de Utrechtse Springweg, vlakbij de Visscherssteeg waar donderdag een grote explosie plaatsvond. De veiligheidsregio zegt een plan op te stellen en later met meer informatie te komen.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het lukt de brandweer in Utrecht "redelijk" om bij de brandhaard te komen in het pand waar donderdagmiddag een explosie was. Een woordvoerder van de veiligheidsregio laat weten dat gebouwen instabiel zijn en scheuren hebben en dat daarom de brand van buitenaf wordt bestreden. Er zijn meerdere panden ingestort.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Door de explosie in het centrum van Utrecht zijn meerdere panden ingestort, meldt Veiligheidsregio Utrecht donderdagavond in een update. Vier gewonden zijn overgebracht naar het calamiteitenhospitaal van het UMC Utrecht. In de omgeving is veel schade.
1 uur geleden