Banken winnen op positief gestemd Wall Street
NEW YORK (ANP) - Grote Amerikaanse banken zijn dinsdag hoger geëindigd bij het slot van de beurzen in New York. De voorzitter van de Federal Reserve, Jerome Powell, liet een dag eerder doorschemeren dat de rentes in de Verenigde Staten sneller omhoog moeten om de sterke inflatie te beteugelen, wat financieel dienstverleners helpt bij hun verdienmodel.
Wells Fargo, een grote hypotheekverstrekker in de VS, steeg 4,4 procent. Andere banken als Goldman Sachs, Citi, JPMorgan Chase en Morgan Stanley wonnen tot 2,1 procent.
Powell zei maandag dat de inflatie veel te hoog is en dat rente waarschijnlijk sneller omhoog moet. Daags na een verliesbeurt eindigden de belangrijkste beursgraadmeters weer met winst. De Dow-Jonesindex won 0,7 procent tot 34.807,46 punten. De brede S&P 500 steeg 1,1 procent tot 4.511,61 punten en techbeurs Nasdaq veerde bijna 2 procent op tot 14.108,82 punten.
Relatieve rust op de oliemarkten zorgde ook voor wat meer optimisme. De prijs voor een vat Amerikaanse olie zakte 0,3 procent tot 111,67 dollar per vat. Brentolie werd 0,2 procent minder waard op 115,38 dollar. De aanval van het olierijke Rusland op Oekraïne zorgde eerder voor fikse prijsstijgingen voor olie.
Alibaba
Alibaba maakte een koerssprong van 11 procent. Het concern voert zijn aandeleninkoopprogramma op van 15 miljard dollar naar 25 miljard dollar. Dit is gunstig voor beleggers aangezien de blijvende aandeelhouders na de inkoop een groter deel van het bedrijf bezitten. De winst hoeft dan over minder aandelen te worden verdeeld en de winst per aandeel stijgt daardoor vaak.
Nike steeg 2,2 procent. De fabrikant van sportartikelen heeft in het afgelopen kwartaal meer verkocht, ondanks verstoringen bij de productie in Zuidoost-Azië door uitbraken van het coronavirus en lockdowns. Vooral in Noord-Amerika ging de verkoop flink omhoog.
Boeing
In de nasleep van het vliegtuigongeluk in China bleef de aandacht ook uitgaan naar Boeing (plus 2,8 procent). Luchtvaartmaatschappij China Eastern Airlines houdt voorlopig alle toestellen van het type Boeing 737-800, waarmee de crash plaatsvond, aan de grond.
Tencent Music won bijna 10 procent. De muziektak van het Chinese techconcern Tencent boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. Ook liet het bedrijf weten een tweede beursnotering in Hongkong na te streven.
De euro was 1,1027 dollar waard, tegenover 1,1014 dollar bij het slot van de Europese beurzen.
Meer uit Financieel
SANTA CLARA (ANP) - Chipmaker Nvidia heeft de omzet met bijna driekwart weten op te voeren. Het bedrijf is de belangrijkste leverancier voor chips die nieuwe toepassingen van kunstmatige intelligentie (AI) ondersteunen en profiteert van de forse investeringen die grote techbedrijven doen. De omzetgroei overtrof de verwachtingen op de financiële markten en laat daarmee zien dat de ontwikkeling van AI in volle vaart doorgaat.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten. Beleggers toonden zich overwegend optimistisch in de aanloop naar de kwartaalcijfers van chipbedrijf Nvidia na de slotbel. Die resultaten worden gezien als graadmeter voor de investeringen die grote techbedrijven doen in de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie.
3 uur geledenZAANDAM (ANP) - Winkelconcern Ahold Delhaize wil de maximale bonussen voor topbestuurders fors verhogen, staat in een voorstel voor de aanstaande aandeelhoudersvergadering. De maximale beloning voor topman Frans Muller in het nieuwe beloningsbeleid kan op 12,5 miljoen euro uitkomen. Dat was bij het oude beleid 8,3 miljoen euro.
4 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM schort vanaf zondag 1 maart de vluchten naar Tel Aviv tot nader order op, meldt de luchtvaartmaatschappij. De luchtvaartmaatschappij zegt om "operationele en commerciële" redenen niet meer naar de Israëlische stad te vliegen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een aanzienlijke winst gesloten, geholpen door optimisme over technologiebedrijven. De sterkste stijger in de AEX was informatieleverancier RELX, dat onlangs in waarde daalde door zorgen over de concurrentie van AI-bedrijf Anthropic. Beleggers reageren nu juist enthousiast op het nieuws dat RELX een AI-hulpmiddel van datzelfde Anthropic heeft toegevoegd aan zijn platform voor juridisch onderzoek.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De economische banden tussen de EU en het Verenigd Koninkrijk na de Brexit zijn woensdag weer een stukje aangehaald. Dat gebeurde door de ondertekening van een overeenkomst over mededingingssamenwerking door Eurocommissaris Teresa Ribera (Mededinging) en de Britse minister Peter Kyle (Handel).
8 uur geledenBRUSSEL (ANP/DPA) - De Verenigde Staten zijn van plan zich aan de eerder gesloten handelsdeal met de Europese Unie te houden, verwacht de Europese Commissie. "De VS hebben aangegeven zich te houden aan de huidige overeenkomsten en hun specifieke kenmerken", zei een woordvoerder van het dagelijks EU-bestuur.
8 uur geleden