Banken winnen op positief gestemd Wall Street
NEW YORK (ANP) - Grote Amerikaanse banken zijn dinsdag hoger geëindigd bij het slot van de beurzen in New York. De voorzitter van de Federal Reserve, Jerome Powell, liet een dag eerder doorschemeren dat de rentes in de Verenigde Staten sneller omhoog moeten om de sterke inflatie te beteugelen, wat financieel dienstverleners helpt bij hun verdienmodel.
Wells Fargo, een grote hypotheekverstrekker in de VS, steeg 4,4 procent. Andere banken als Goldman Sachs, Citi, JPMorgan Chase en Morgan Stanley wonnen tot 2,1 procent.
Powell zei maandag dat de inflatie veel te hoog is en dat rente waarschijnlijk sneller omhoog moet. Daags na een verliesbeurt eindigden de belangrijkste beursgraadmeters weer met winst. De Dow-Jonesindex won 0,7 procent tot 34.807,46 punten. De brede S&P 500 steeg 1,1 procent tot 4.511,61 punten en techbeurs Nasdaq veerde bijna 2 procent op tot 14.108,82 punten.
Relatieve rust op de oliemarkten zorgde ook voor wat meer optimisme. De prijs voor een vat Amerikaanse olie zakte 0,3 procent tot 111,67 dollar per vat. Brentolie werd 0,2 procent minder waard op 115,38 dollar. De aanval van het olierijke Rusland op Oekraïne zorgde eerder voor fikse prijsstijgingen voor olie.
Alibaba
Alibaba maakte een koerssprong van 11 procent. Het concern voert zijn aandeleninkoopprogramma op van 15 miljard dollar naar 25 miljard dollar. Dit is gunstig voor beleggers aangezien de blijvende aandeelhouders na de inkoop een groter deel van het bedrijf bezitten. De winst hoeft dan over minder aandelen te worden verdeeld en de winst per aandeel stijgt daardoor vaak.
Nike steeg 2,2 procent. De fabrikant van sportartikelen heeft in het afgelopen kwartaal meer verkocht, ondanks verstoringen bij de productie in Zuidoost-Azië door uitbraken van het coronavirus en lockdowns. Vooral in Noord-Amerika ging de verkoop flink omhoog.
Boeing
In de nasleep van het vliegtuigongeluk in China bleef de aandacht ook uitgaan naar Boeing (plus 2,8 procent). Luchtvaartmaatschappij China Eastern Airlines houdt voorlopig alle toestellen van het type Boeing 737-800, waarmee de crash plaatsvond, aan de grond.
Tencent Music won bijna 10 procent. De muziektak van het Chinese techconcern Tencent boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. Ook liet het bedrijf weten een tweede beursnotering in Hongkong na te streven.
De euro was 1,1027 dollar waard, tegenover 1,1014 dollar bij het slot van de Europese beurzen.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - CNV verwacht dat jaarlijks meer dan 25.000 vrouwen financieel flink moeten inleveren als gevolg van het kabinetsplan het maximumdagloon te verlagen. Dit heeft namelijk als gevolg dat zwangere vrouwen met een midden- of hoog inkomen geen 100 procent, maar 90 of 80 procent van hun loon doorbetaald krijgen tijdens hun zwangerschapsverlof.
5 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP/AFP) - OpenAI heeft een akkoord bereikt met het Amerikaanse defensieministerie voor het gebruik van AI-toepassingen binnen het netwerk met vertrouwelijke informatie. Dat heeft topman Sam Altman bekendgemaakt.
7 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Anthropic stapt naar de rechter om de beslissing van het Pentagon om het AI-bedrijf aan te merken als een risico in de toeleveringsketen. Dat meldt de onderneming vrijdag nadat president Donald Trump alle federale instanties had opgedragen om niet langer met het bedrijf samen te werken.
9 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft AI-bedrijf Anthropic aangemerkt als veiligheidsrisico binnen de toeleveringsketen. Dat betekent dat geen leverancier, aannemer of partner van het Amerikaanse leger meer commerciële activiteiten mag uitvoeren met Anthropic, laat Hegseth weten op X.
11 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Minister van Financiën Eelco Heinen wil het omstreden wetsvoorstel over vermogensrendementsbelasting (box 3) nog voor de zomer in aangepaste vorm door de Tweede Kamer krijgen. Dat zei hij vrijdagavond in Café Kockelmann op NPO 2.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance heeft een definitieve overeenkomst gesloten om branchegenoot Warner Bros. Discovery over te nemen. Bij de deal wordt Warner Bros. gewaardeerd op 110 miljard dollar, zo'n 93,1 miljard euro. Volgens Paramount is de overeenkomst unaniem goedgekeurd door de raden van bestuur van beide bedrijven. Naar verwachting wordt de overname in het derde kwartaal van dit jaar afgerond.
8 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - BMW roept wereldwijd opnieuw honderdduizenden auto's terug vanwege mogelijk brandgevaar. Hierdoor zijn mogelijk 337.374 voertuigen getroffen, werd vrijdag bekend via een publicatie in de database van de Duitse transportautoriteit KBA.
9 uur geleden