Banken winnen op positief gestemd Wall Street
NEW YORK (ANP) - Grote Amerikaanse banken zijn dinsdag hoger geëindigd bij het slot van de beurzen in New York. De voorzitter van de Federal Reserve, Jerome Powell, liet een dag eerder doorschemeren dat de rentes in de Verenigde Staten sneller omhoog moeten om de sterke inflatie te beteugelen, wat financieel dienstverleners helpt bij hun verdienmodel.
Wells Fargo, een grote hypotheekverstrekker in de VS, steeg 4,4 procent. Andere banken als Goldman Sachs, Citi, JPMorgan Chase en Morgan Stanley wonnen tot 2,1 procent.
Powell zei maandag dat de inflatie veel te hoog is en dat rente waarschijnlijk sneller omhoog moet. Daags na een verliesbeurt eindigden de belangrijkste beursgraadmeters weer met winst. De Dow-Jonesindex won 0,7 procent tot 34.807,46 punten. De brede S&P 500 steeg 1,1 procent tot 4.511,61 punten en techbeurs Nasdaq veerde bijna 2 procent op tot 14.108,82 punten.
Relatieve rust op de oliemarkten zorgde ook voor wat meer optimisme. De prijs voor een vat Amerikaanse olie zakte 0,3 procent tot 111,67 dollar per vat. Brentolie werd 0,2 procent minder waard op 115,38 dollar. De aanval van het olierijke Rusland op Oekraïne zorgde eerder voor fikse prijsstijgingen voor olie.
Alibaba
Alibaba maakte een koerssprong van 11 procent. Het concern voert zijn aandeleninkoopprogramma op van 15 miljard dollar naar 25 miljard dollar. Dit is gunstig voor beleggers aangezien de blijvende aandeelhouders na de inkoop een groter deel van het bedrijf bezitten. De winst hoeft dan over minder aandelen te worden verdeeld en de winst per aandeel stijgt daardoor vaak.
Nike steeg 2,2 procent. De fabrikant van sportartikelen heeft in het afgelopen kwartaal meer verkocht, ondanks verstoringen bij de productie in Zuidoost-Azië door uitbraken van het coronavirus en lockdowns. Vooral in Noord-Amerika ging de verkoop flink omhoog.
Boeing
In de nasleep van het vliegtuigongeluk in China bleef de aandacht ook uitgaan naar Boeing (plus 2,8 procent). Luchtvaartmaatschappij China Eastern Airlines houdt voorlopig alle toestellen van het type Boeing 737-800, waarmee de crash plaatsvond, aan de grond.
Tencent Music won bijna 10 procent. De muziektak van het Chinese techconcern Tencent boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. Ook liet het bedrijf weten een tweede beursnotering in Hongkong na te streven.
De euro was 1,1027 dollar waard, tegenover 1,1014 dollar bij het slot van de Europese beurzen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO verlaagt de groeiraming voor de doe-het-zelfbranche door de verslechterde economische omstandigheden door de Iranoorlog. Door de hogere inflatie en rente en het lagere consumentenvertrouwen verwacht de bank nu een volumegroei in 2026 van 2 procent. Eerder werd gerekend op een groei van 3 procent.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren in afwachting van meer duidelijkheid over gesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran. Het staakt-het-vuren zou in eerste instantie dinsdagnacht aflopen, maar kort na het slot van de beurshandel kondigde president Donald Trump een verlenging van het bestand aan.
4 uur geledenKEULEN (ANP) - Het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa schrapt tot oktober 20.000 korteafstandsvluchten om brandstof te besparen. Volgens het luchtvaartconcern is de prijs van vliegtuigbrandstof verdubbeld sinds het uitbreken van de Iranoorlog.
4 uur geledenCUPERTINO (ANP) - Vertrekkend Apple-topman Tim Cook heeft gezegd dat hij gezond is en van plan is om nog lange tijd als uitvoerend voorzitter aan te blijven bij de iPhonemaker. Die opmerkingen maakte Cook, die vanaf september de leiding over het bedrijf overdraagt aan de hardwarebaas John Ternus, tijdens een bijeenkomst met het Apple-personeel, meldt persbureau Bloomberg.
6 uur geledenALMERE (ANP) - Chiptoeleverancier ASM International (ASMI) verwacht in de tweede helft van dit jaar een hogere omzet dan in de eerste helft van 2026, maakte het concern dinsdag bekend.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs sloot dinsdag met een klein verlies, te midden van de spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Beleggers bleven terughoudend in afwachting van de ontwikkelingen rond de Iranoorlog.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - Kevin Warsh heeft dinsdag tijdens een hoorzitting beloofd de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank te beschermen. De door Donald Trump voorgedragen kandidaat voor het voorzitterschap van de Federal Reserve benadrukte daarnaast zijn eigen onafhankelijkheid.
9 uur geleden