
Banken winnaars op Wall Street na plan versoepeling kapitaalregel
NEW YORK (ANP) - Grote Amerikaanse banken behoorden woensdag tot de winnaars op Wall Street na aankondiging van een plan voor versoepeling van een belangrijke kapitaalregel. De algehele stemming op Wall Street was daarnaast terughoudend. Beleggers deden het rustig aan na de sterke koerswinsten op dinsdag die volgden op de wapenstilstand tussen Israël en Iran.
De Federal Reserve kwam met een conceptvoorstel om een belangrijke kapitaalregel te versoepelen waarvan grote banken zeggen dat deze hun vermogen beperkt om meer staatsobligaties aan te houden en als tussenpersoon op te treden in de markt. "Het voorstel zal helpen de weerbaarheid van de Amerikaanse staatsobligatiemarkt te vergroten", zei Fed-bestuurder Michelle Bowman.
De betreffende regel is van toepassing op de grootste Amerikaanse banken zoals Bank of America, JPMorgan Chase en Goldman Sachs. Hun aandelen werden door beleggers tot meer dan 1 procent hoger gezet.
In de bankenwereld was meer nieuws. Zo heeft toezichthouder FHFA opgeroepen om cryptomunten te beschouwen als vermogensbestanddeel bij risicobeoordelingen van hypotheken voor eengezinswoningen. Deze stap zou de deur kunnen openen voor Amerikaanse huizenkopers om hun crypto-investeringen te gebruiken bij het aanvragen van een hypotheek.
De Dow-Jonesindex zakte 0,3 procent naar 42.982,43 punten. De brede S&P 500-index sloot vlak op 6092,16 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg 0,3 procent tot 19.973,55 punten.
Chipconcern Nvidia won daarbij ruim 4 procent. Op de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering benadrukte topman Jensen Huang dat de vraag naar chips voor toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) groot blijft en waarschijnlijk alleen maar gaat toenemen.
Op geopolitiek vlak zei president Donald Trump dat de Verenigde Staten volgende week een ontmoeting met Iran hebben, maar hij twijfelde aan de noodzaak van een diplomatieke overeenkomst over het nucleaire programma van het land. Daarbij verwees hij naar de schade die Amerikaanse bombardementen aan belangrijke locaties hadden toegebracht.
Beleggers hielden ook de tweede dag van Fed-voorzitter Jerome Powells getuigenis voor het Congres nauwlettend in de gaten, nadat de Fed vorige week de rente ongewijzigd liet. Powell zei dat de Amerikaanse centrale bank nog steeds moeite heeft om de impact van tarieven op consumentenprijzen te bepalen. Hij merkte ook op dat de VS de sterkste economie ter wereld hebben en dat het verstandig is om in tijden van onzekerheid langzaam te handelen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn donderdag lager gesloten. Beleggers lijken bang dat Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell met de boodschap kan komen dat de rente in de VS binnenkort toch niet omlaag gaat. Daarnaast drukten tegenvallende kwartaalresultaten van winkelconcern Walmart het sentiment.
1 uur geledenPANAMA (ANP/RTR) - De Panamese president José Raúl Mulino heeft felle kritiek geuit op berichten over een mogelijke rechtszaak tegen bananengigant Chiquita. Het concern ontsloeg eerder al zijn lokale dagarbeiders vanwege een staking. Mulino heeft zijn zinnen echter gezet op onderhandelingen over een terugkeer van het bedrijf naar zijn land.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Reisorganisatie Sunweb schrapt jongerenreismerk GOGO. "Na meer dan drie decennia vol legendarische feestvakanties, prachtige bestemmingen en onvergetelijke herinneringen, stopt GOGO na de zomer van 2025 met haar activiteiten", laat de onderneming weten in een persverklaring.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn donderdag gemengd de handel uitgegaan. De financiële markten verwerkten onder meer de formele bekrachtiging van de handelsdeal tussen de Verenigde Staten en de Europese Unie. Beleggers keken daarnaast vooral uit naar het jaarlijkse symposium van de Federal Reserve, dat vanaf donderdag in Jackson Hole wordt gehouden. Dit alles zorgde voor een enigszins terughoudende stemming.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie wil mogelijk een onderzoek instellen naar Fed-bestuurder Lisa Cook. Een hoge ambtenaar heeft Fed-voorzitter Jerome Powell hierover donderdag per brief geïnformeerd en hem aangemoedigd Cook uit het Fed-bestuur te verwijderen.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Europese autofabrikanten als Volkswagen en Renault zijn verheugd over de bevestiging dat de Verenigde Staten hun heffingen op de import van Europese auto's verlagen van 27,5 naar 15 procent. "Deze bevestiging is een positieve stap die meer zekerheid biedt voor onze industrie", laat Sigrid de Vries, directeur-generaal van de Europese autobrancheorganisatie ACEA, weten.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Met de formele bekrachtiging donderdag van het handelsakkoord tussen de Europese Unie en de Verenigde Staten is er in elk geval meer duidelijkheid voor ondernemers, stellen ondernemersorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland.
6 uur geleden