Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Banken willen soepelere regels voor corona-aanpak

Banken willen soepelere regels voor corona-aanpak

FRANKFURT (ANP) - Europese banken dringen er bij de toezichthouders op aan om de maatregelen die na de financiële crisis ingesteld werden voor geldschieters te versoepelen. Daarmee zouden de kredietverstrekkers de economische impact van het nieuwe coronavirus het hoofd kunnen bieden. Dat staat in een voorstel van de Europese Banken Federatie, een lobbygroep die ongeveer 3500 bedrijven vertegenwoordigt.

De verzoeken variëren van het verlagen van de benodigde kapitaalbuffers tot het versoepelen van regels omtrent slechte leningen. Volgens de banken zijn de maatregelen nodig om de Europese economie door de moeilijke tijd te loodsen, veroorzaakt door het dodelijke virus.

De Bank of England nam woensdag een reeks noodmaatregelen om kredietverstrekkers te helpen, ook om er zeker van te zijn dat het geld blijft stromen. Kenners houden er rekening mee dat de Europese Centrale Bank donderdag dat voorbeeld volgt. Een maatregel die de ECB zou kunnen nemen is onder meer het verbeteren van de voorwaarden voor langlopende leningen aan geldschieters, een instrument dat kan worden gebruikt voor kredietverlening aan kleine en middelgrote ondernemingen.

Vergadering ECB-bestuur

Volgens de Nederlandse Vereniging van Banken (NVB) kijkt de Europese bankensector met belangstelling uit naar de uitkomst van de vergadering van het ECB-bestuur. De Nederlandse bankensector steunt ook de oproep van de ondernemersorganisaties VNO-NCW en MKB Nederland aan de overheid om noodmaatregelen te treffen. Nu het virus zich verder verspreidt, zijn volgens de NVB maatregelen nodig om de nadelige gevolgen voor de groei en werkgelegenheid te beperken.

De banken hebben de afgelopen dagen ook gesprekken gevoerd met het ministerie van Economische Zaken en ondernemersorganisaties om te kijken wat er nog meer gedaan kan worden voor ondernemers die getroffen worden door de economische gevolgen van het virus. Zo wordt onder meer gekeken naar tijdelijke liquiditeitssteun voor in de kern gezonde bedrijven. Banken zullen daardoor op basis van overheidsgaranties over een deel van het krediet meer ruimte hebben om ondernemers te helpen met liquiditeit.

Meer uit Financieel

Macron wil dat EU antidwanginstrument gebruikt tegen heffingen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse president Emmanuel Macron gaat de Europese Unie vragen om het krachtige "antidwanginstrument" in te zetten als de Verenigde Staten tarieven opleggen vanwege het conflict over Groenland. Dat heeft zijn team zondag gemeld.

4 uur geleden
Italiaanse premier Meloni noemt dreigende heffingen 'een fout'

SEOUL (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft de extra importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump wil opleggen aan een aantal Europese landen "een fout" genoemd. Ze voegde eraan toe dat ze Trump over haar mening had verteld.

4 uur geleden
Duitse brancheclub roept EC op maatregelen te nemen na heffing VS

BERLIJN (ANP/RTR) - Een grote Duitse brancheorganisatie voor machine- en fabrieksbouw heeft de Europese Commissie opgeroepen maatregelen te nemen tegen het plan van Donald Trump. De Amerikaanse president wil extra importheffingen opleggen aan een aantal Europese landen vanwege het conflict over Groenland.

6 uur geleden
Democraten willen heffingen Trump met wetsvoorstel blokkeren

WASHINGTON (ANP) - Democraten in de Amerikaanse Senaat willen met een wetsvoorstel voorkomen dat de door president Donald Trump aangekondigde importheffingen voor acht Europese landen worden ingevoerd. Dat zegt de Democratische fractievoorzitter in de Senaat Chuck Schumer.

13 uur geleden
Nederlandse technologische industrie verontrust over heffingen

ZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie FME is verontrust over de nieuwe heffingen die de Verenigde Staten Nederland en zeven andere Europese landen wil opleggen. Dat zegt voorzitter Theo Henrar in reactie op de aankondiging van president Donald Trump.

18 uur geleden
EU-buitenlandchef: Rusland en China profiteren van heffingen VS

BRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten spelen met de aangekondigde heffingen voor Europese landen vooral China en Rusland in de kaart, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Volgens haar dreigen zowel de VS als Europa hierdoor armer te worden en hebben alleen hun tegenstanders daar baat bij.

18 uur geleden
EU-ambassadeurs zondag bijeen voor overleg over heffingen VS

BRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van alle lidstaten van de Europese Unie komen zondag samen om te praten over de nieuwe Amerikaanse heffingen, meldt voorzitter Cyprus. Een aantal getroffen landen zei eerder al dat ze met een gezamenlijke Europese reactie wilden komen op de tarieven.

19 uur geleden