Banken willen soepelere regels voor corona-aanpak
FRANKFURT (ANP) - Europese banken dringen er bij de toezichthouders op aan om de maatregelen die na de financiële crisis ingesteld werden voor geldschieters te versoepelen. Daarmee zouden de kredietverstrekkers de economische impact van het nieuwe coronavirus het hoofd kunnen bieden. Dat staat in een voorstel van de Europese Banken Federatie, een lobbygroep die ongeveer 3500 bedrijven vertegenwoordigt.
De verzoeken variëren van het verlagen van de benodigde kapitaalbuffers tot het versoepelen van regels omtrent slechte leningen. Volgens de banken zijn de maatregelen nodig om de Europese economie door de moeilijke tijd te loodsen, veroorzaakt door het dodelijke virus.
De Bank of England nam woensdag een reeks noodmaatregelen om kredietverstrekkers te helpen, ook om er zeker van te zijn dat het geld blijft stromen. Kenners houden er rekening mee dat de Europese Centrale Bank donderdag dat voorbeeld volgt. Een maatregel die de ECB zou kunnen nemen is onder meer het verbeteren van de voorwaarden voor langlopende leningen aan geldschieters, een instrument dat kan worden gebruikt voor kredietverlening aan kleine en middelgrote ondernemingen.
Vergadering ECB-bestuur
Volgens de Nederlandse Vereniging van Banken (NVB) kijkt de Europese bankensector met belangstelling uit naar de uitkomst van de vergadering van het ECB-bestuur. De Nederlandse bankensector steunt ook de oproep van de ondernemersorganisaties VNO-NCW en MKB Nederland aan de overheid om noodmaatregelen te treffen. Nu het virus zich verder verspreidt, zijn volgens de NVB maatregelen nodig om de nadelige gevolgen voor de groei en werkgelegenheid te beperken.
De banken hebben de afgelopen dagen ook gesprekken gevoerd met het ministerie van Economische Zaken en ondernemersorganisaties om te kijken wat er nog meer gedaan kan worden voor ondernemers die getroffen worden door de economische gevolgen van het virus. Zo wordt onder meer gekeken naar tijdelijke liquiditeitssteun voor in de kern gezonde bedrijven. Banken zullen daardoor op basis van overheidsgaranties over een deel van het krediet meer ruimte hebben om ondernemers te helpen met liquiditeit.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Koerswinsten voor grote techbedrijven hebben voor een record gezorgd op Wall Street. De brede graadmeter S&P 500 eindigde hoger dan ooit in de aanloop naar een topontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. In Trumps kielzog reisden ook topbestuurders van techbedrijven als Nvidia en Tesla mee naar China.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het vullen van de gasopslagen in Nederland loopt moeizaam, waarschuwt Gasunie. In de komende weken is ingrijpen nodig om het vuldoel voor de winter te halen, zei algemeen directeur Jeroen Zanting tijdens een technische briefing van Kamerleden over leveringszekerheid. Door de Iranoorlog zijn de gasprijzen hard gestegen, wat het onaantrekkelijk maakt om nu aardgas in te kopen om op te slaan voor de winter.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse Senaat is akkoord met de benoeming van Kevin Warsh als voorzitter van de Federal Reserve. Hij is daarmee de opvolger van Jerome Powell bij de Amerikaanse centrale bank. Zijn termijn als voorzitter loopt vrijdag af.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Netflix is van plan om vanaf 2027 een abonnement met reclame aan te bieden in Nederland. De streamingdienst biedt deze goedkopere abonnementen al sinds 2022 in verschillende grote landen aan, waaronder de Verenigde Staten, Frankrijk en Duitsland.
4 uur geledenZIRNDORF (ANP) - De fabrikant van speelgoedmerk Playmobil, de Horst Brandstätter Group, blijft fors minder verkopen. Dat blijkt uit de jaarcijfers van het bedrijf. Het bedrijf kampt al enkele jaren met dalende cijfers en schrapte eerder al banen.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse start-up voor kunstmatige intelligentie (AI) Mistral is met Europese banken in gesprek over de inzet van zijn alternatief voor Mythos, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Dat AI-model van het Amerikaanse Anthropic kan razendsnel zwakke punten in de cyberbeveiliging opsporen, wat tot zorgen leidt over de inzet van Mythos door cybercriminelen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX is woensdag met een duidelijke winst de handel uitgegaan. Na een tegenvallende dinsdag was de stemming op het Damrak weer goed. ABN AMRO was daarin de uitblinker. De bank boekte een plus van bijna 9 procent.
7 uur geleden