Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Banken willen meer investeren in defensie, maar weten niet hoe

Banken willen meer investeren in defensie, maar weten niet hoe

UTRECHT (ANP) - Nederlandse banken willen graag meer geld investeren in wapens en ander defensiematerieel, maar weten nog niet hoe. "De discussie is gekanteld nu de dreiging ineens in onze eigen achtertuin is", zegt Vincent Maagdenberg, risico-directeur bij Rabobank, tegen het ANP. "Wij willen een rol spelen in die financiering, maar dan moeten we wel zekerheden krijgen dat de defensie-attributen niet in verkeerde handen terechtkomen. Want anders heb je precies bereikt wat je niet zou willen."

Maagdenberg ziet vanuit zijn rol als veiligheidsvoorzitter bij de Nederlandse Vereniging van Banken (NVB) dat branchegenoten precies hetzelfde in de discussie staan. "Bij banken en ook pensioenfondsen is die financiering van defensie de afgelopen decennia naar nagenoeg nul gebracht, ook omdat er allerlei druk vanuit maatschappelijke organisaties is om erbij weg te blijven. Die discussie is nu gekanteld, maar we zijn ons nog steeds bewust van alle druk. Aan al die hobbels moeten we nu een mouw passen."

Maarten Schurink, de hoogste ambtenaar van het ministerie van Defensie, stelde de banken tijdens een symposium over weerbaarheid in Utrecht voor om het zogeheten ABDO-keurmerk van de Militaire Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (MIVD) aan te houden als leidraad.

Maagdenberg: "Dat is een mogelijkheid, alleen dat zullen we verder moeten bestuderen. We hebben meerdere wetten waar we aan moeten voldoen, bijvoorbeeld ook rond het financiële toezicht, en het wil niet zeggen dat dat allemaal in elkaar past."

Meer uit Financieel

Miljoenenboetes voor DPG en Mediahuis in Belgische fraudezaak

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Mediaconcerns DPG Media en Mediahuis hebben in België miljoenenboetes gekregen voor de vervalsing van de aanbestedingsprocedure voor een krantenconcessie. De Belgische concerns, die ook veel Nederlandse media bezitten, moeten respectievelijk 3,8 miljoen en 7,8 miljoen euro betalen van de Belgische Mededingingsautoriteit.

7 minuten geleden
Turkije arresteert zestien personen in OnlyFans-onderzoek

ANKARA (ANP/RTR) - Turkije heeft zestien mensen gearresteerd en bezittingen ter waarde van ongeveer 300 miljoen lira (5,8 miljoen euro) in beslag genomen in een onderzoek naar vermeende witwaspraktijken die verband houden met content die op het OnlyFans-platform werd gedeeld. Dat meldt het Turkse Openbaar Ministerie vrijdag.

21 minuten geleden
Schiphol houdt tarieven voor maatschappijen komende jaren gelijk

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol houdt de havengelden de komende jaren op het huidige niveau. Gemiddeld liggen de tarieven die luchtvaartmaatschappijen betalen voor gebruik van het vliegveld nu op 60 euro per passagier. "Daar blijven we op tot en met 2030", zei financieel topman Robert Carsouw tijdens een persconferentie na de jaarresultaten.

1 uur geleden
Brussel akkoord met grote deal van bedrijf achter Taylor Swift

BRUSSEL (ANP) - De overname van het Amerikaanse platenlabel Downtown door muziekconcern Universal Music Group (UMG) heeft goedkeuring gekregen van de Europese Commissie. Toezichthouders in Brussel verlangen wel dat UMG, het platenbedrijf achter sterren als Taylor Swift en Harry Styles, het artiestenroyaltyplatform Curve van Downtown afstoot. Het concern, met hoofdkantoor in Hilversum, heeft daarmee ingestemd.

1 uur geleden
Nestlé voert productie op om tekort babyvoeding te voorkomen

VEVEY (ANP/BLOOMBERG) - Nestlé voert de productie van babyvoeding op om een ​​tekort te voorkomen na een grote terugroepactie. De Zwitserse voedingsmiddelenfabrikant en concurrenten als Danone en Groupe Lactalis hebben de afgelopen tijd grote partijen babyvoeding teruggeroepen door de mogelijke aanwezigheid van cereulide, een giftige stof die braken en diarree kan veroorzaken.

1 uur geleden
Tarief gebruik stroomnet straks afhankelijk van moment van de dag

DEN HAAG (ANP) - Huishoudens gaan over een paar jaar relatief meer betalen voor gebruik van het stroomnet op drukkere momenten van de dag. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft vrijdag aangekondigd later dit jaar een nieuwe nettariefstructuur vast te stellen waarbij het tarief afhankelijk wordt van het moment op de dag. De maatregel gaat op zijn vroegst in 2028 in.

2 uur geleden
Schiphol-topman: sneeuwweek geen goed voorbeeld van kwaliteit

SCHIPHOL (ANP) - De start van dit jaar was volgens Schiphol "geen goed voorbeeld van hoe wij kwaliteit willen leveren aan reizigers". Dat zei topman Pieter van Oord vrijdag in een toelichting op de jaarresultaten van de luchthaven. Hij verwees naar de dagenlange verstoringen door het winterweer begin januari, waardoor veel vluchten werden geschrapt en honderdduizenden passagiers werden getroffen.

2 uur geleden