Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Banken willen meer investeren in defensie, maar weten niet hoe

Banken willen meer investeren in defensie, maar weten niet hoe

UTRECHT (ANP) - Nederlandse banken willen graag meer geld investeren in wapens en ander defensiematerieel, maar weten nog niet hoe. "De discussie is gekanteld nu de dreiging ineens in onze eigen achtertuin is", zegt Vincent Maagdenberg, risico-directeur bij Rabobank, tegen het ANP. "Wij willen een rol spelen in die financiering, maar dan moeten we wel zekerheden krijgen dat de defensie-attributen niet in verkeerde handen terechtkomen. Want anders heb je precies bereikt wat je niet zou willen."

Maagdenberg ziet vanuit zijn rol als veiligheidsvoorzitter bij de Nederlandse Vereniging van Banken (NVB) dat branchegenoten precies hetzelfde in de discussie staan. "Bij banken en ook pensioenfondsen is die financiering van defensie de afgelopen decennia naar nagenoeg nul gebracht, ook omdat er allerlei druk vanuit maatschappelijke organisaties is om erbij weg te blijven. Die discussie is nu gekanteld, maar we zijn ons nog steeds bewust van alle druk. Aan al die hobbels moeten we nu een mouw passen."

Maarten Schurink, de hoogste ambtenaar van het ministerie van Defensie, stelde de banken tijdens een symposium over weerbaarheid in Utrecht voor om het zogeheten ABDO-keurmerk van de Militaire Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (MIVD) aan te houden als leidraad.

Maagdenberg: "Dat is een mogelijkheid, alleen dat zullen we verder moeten bestuderen. We hebben meerdere wetten waar we aan moeten voldoen, bijvoorbeeld ook rond het financiƫle toezicht, en het wil niet zeggen dat dat allemaal in elkaar past."

Meer uit Financieel

Topman Adobe stapt na 18 jaar op als bestuursvoorzitter

SAN JOSE (ANP/BLOOMBERG) - De topman van Adobe stapt op bij het softwareconcern. Topman Shantanu Narayen is achttien jaar de bestuursvoorzitter van Adobe en blijft aan totdat een opvolger is gevonden, meldt het bedrijf bij het bekendmaken van zijn kwartaalresultaten.

5 uur geleden
Forse verliezen op Wall Street na verklaring nieuwe leider Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met flinke minnen gesloten. Beleggers reageerden op ontwikkelingen rond de Iranoorlog en de verder stijgende olieprijzen. Het sluiten van de Straat van Hormuz en de Iraanse aanvallen op schepen hebben geleid tot zorgen over verstoringen in de aanvoer.

7 uur geleden
Marine VS begeleidt tankers door Straat van Hormuz, zegt minister

LONDEN (ANP) - De Amerikaanse marine zal olietankers door de Straat van Hormuz begeleiden. Dit heeft de Amerikaanse minister van Financiƫn Scott Bessent donderdag gezegd tijdens een interview met Sky News. "Ik geloof dat zodra het militair mogelijk is, de Amerikaanse marine, mogelijk samen met een internationale coalitie, schepen zal begeleiden."

8 uur geleden
Bloomberg: VS willen scheepvaartwet opschorten om prijsstijgingen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering wil een scheepvaartwet opschorten om de stijgende olie- en benzineprijzen te dempen. Dat melden ingewijden tegen persbureau Bloomberg. Door de Iranoorlog en de vrijwel afgesloten Straat van Hormuz zijn de prijzen flink gestegen en de Amerikaanse president Donald Trump overweegt verschillende opties om de stijgingen tegen te gaan.

8 uur geleden
TotalEnergies produceert 15 procent minder door Iranoorlog

PARIJS (ANP) - TotalEnergies verwacht 15 procent minder te produceren door de Iranoorlog. Het Franse olie- en gasconcern heeft in Qatar, Irak en voor de kust van de Verenigde Arabische Emiraten de productieactiviteiten gestaakt of is dat van plan.

11 uur geleden
Kopgroep met Nederland wil snelle invoering digitale euro

BRUSSEL (ANP) - Een kopgroep van zes EU-lidstaten, waaronder Nederland, heeft een reeks voorstellen gedaan die moeten bijdragen aan de versterking van de concurrentiekracht van de EU. Een daarvan is de snelle invoering van de digitale euro.

11 uur geleden
VEH wil dat ACM onduidelijke vaste energiecontracten aanpakt

UTRECHT (ANP) - De grootste belangenvereniging voor huiseigenaren wil dat de Autoriteit Consument & Markt optreedt tegen aanbieders van vaste contracten die in de kleine lettertjes schrijven dat de prijzen tussentijds toch omhoog kunnen. Volgens de Vereniging Eigen Huis (VEH) kunnen consumenten hierdoor contracten niet goed vergelijken in hun zoektocht naar een energieleverancier.

11 uur geleden