Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Banken willen meer investeren in defensie, maar weten niet hoe

Banken willen meer investeren in defensie, maar weten niet hoe

UTRECHT (ANP) - Nederlandse banken willen graag meer geld investeren in wapens en ander defensiematerieel, maar weten nog niet hoe. "De discussie is gekanteld nu de dreiging ineens in onze eigen achtertuin is", zegt Vincent Maagdenberg, risico-directeur bij Rabobank, tegen het ANP. "Wij willen een rol spelen in die financiering, maar dan moeten we wel zekerheden krijgen dat de defensie-attributen niet in verkeerde handen terechtkomen. Want anders heb je precies bereikt wat je niet zou willen."

Maagdenberg ziet vanuit zijn rol als veiligheidsvoorzitter bij de Nederlandse Vereniging van Banken (NVB) dat branchegenoten precies hetzelfde in de discussie staan. "Bij banken en ook pensioenfondsen is die financiering van defensie de afgelopen decennia naar nagenoeg nul gebracht, ook omdat er allerlei druk vanuit maatschappelijke organisaties is om erbij weg te blijven. Die discussie is nu gekanteld, maar we zijn ons nog steeds bewust van alle druk. Aan al die hobbels moeten we nu een mouw passen."

Maarten Schurink, de hoogste ambtenaar van het ministerie van Defensie, stelde de banken tijdens een symposium over weerbaarheid in Utrecht voor om het zogeheten ABDO-keurmerk van de Militaire Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (MIVD) aan te houden als leidraad.

Maagdenberg: "Dat is een mogelijkheid, alleen dat zullen we verder moeten bestuderen. We hebben meerdere wetten waar we aan moeten voldoen, bijvoorbeeld ook rond het financiële toezicht, en het wil niet zeggen dat dat allemaal in elkaar past."

Meer uit Financieel

Hoop op succes vredesgesprekken zorgt voor record op Wall Street

NEW YORK (ANP) - Optimisme over een mogelijke vredesdeal tussen Iran en de Verenigde Staten heeft voor een nieuw record gezorgd op de aandelenbeurzen in New York. Ondanks Amerikaanse aanvallen op Iraanse doelen overheerste het idee dat gesprekken tussen de strijdende partijen de goede kant op gaan. Vooral chipbedrijven wonnen aan waarde, waarbij Micron toetrad tot de club van bedrijven die meer dan 1 biljoen dollar waard zijn.

23 minuten geleden
Parlement Oekraïne stemt niet in met belangrijke belastingingreep

KYIV (ANP/RTR) - Een belangrijke belastingmaatregel in Oekraïne heeft niet de benodigde steun in het parlement behaald. Er was geen meerderheid voor een wetsvoorstel dat moest regelen dat pakketjes uit het buitenland ook worden belast met btw. De invoering van de belasting was een van de voorwaarden die het Internationaal Monetair Fonds (IMF) stelde voor de miljardenfinanciering voor het door oorlog geteisterde land.

1 uur geleden
Ferrari verliest op beurs na onthulling elektrisch model

AMSTERDAM (ANP) - Sportwagenfabrikant Ferrari heeft met de presentatie van zijn eerste volledig elektrische model weinig lof geoogst onder beleggers. Analisten en influencers op sociale media reageerden overwegend negatief op de onthulling van het ontwerp voor de Ferrari Luce, waarna aandelen van het bedrijf in Milaan ruim 8 procent lager sloten.

4 uur geleden
KLM stelt vluchten naar Dubai en Saudi-Arabië opnieuw langer uit

AMSTELVEEN (ANP) - KLM vliegt voor een langere periode niet naar Dubai en Saudi-Arabië vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Naar Dubai wordt tot en met 2 augustus niet gevlogen. Dat was eerder 28 juni.

4 uur geleden
Zeeman weg uit Portugal en Oostenrijk, sluit tientallen winkels

ALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Textielsuper Zeeman vertrekt uit Portugal en Oostenrijk en sluit dit jaar 51 winkels in Frankrijk, Spanje en Duitsland. Dit maakt deel uit van ingrepen die het winkelbestand van de Nederlandse budgetketen moeten "rationaliseren", schrijft het bedrijf in zijn jaarverslag.

4 uur geleden
Wall Street verder omhoog na lang weekend in VS

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen dinsdag verder omhoog na het lange weekend in de Verenigde Staten. Beleggers op Wall Street bleven optimistisch over een naderend einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. Zo zei de Amerikaanse president Donald Trump afgelopen weekend dat er grotendeels overeenstemming is over een vredesakkoord met Iran.

7 uur geleden
Toezichthouders: Iranoorlog zet financiële stabiliteit onder druk

AMSTERDAM (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten zet de financiële stabiliteit in Nederland verder onder druk. De Autoriteit Financiële Markten (AFM) en het Centraal Planbureau (CPB) waarschuwen dinsdag in rapporten voor toenemende risico's, terwijl De Nederlandsche Bank (DNB) bedreigingen signaleert door de aanhoudende geopolitieke en economische turbulentie in combinatie met de opmars van AI.

7 uur geleden