'Banken VS moeten meer geld in kas houden voor klimaatrisico's'
WASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse banken zouden door centralebankenkoepel Federal Reserve gedwongen moeten worden om meer geld in kas te houden. Daarmee kunnen ze zich indekken tegen potentiële verliezen als gevolg van klimaatverandering. Ook zou het geld gebruikt kunnen worden voor de bestrijding ervan. Daarvoor pleit de belangrijke progressieve denktank, Center for American Progress in een rapport.
In het document stelt de denktank dat de Fed snel met een aantal voorzorgsmaatregelen kan komen. Dan gaat het bijvoorbeeld om het instellen van een kapitaalopslag die gekoppeld is aan de hoeveelheid vervuiling die banken rechtstreeks financieren. Ook zouden strenge stresstests moeten worden ingesteld voor grote banken, waarbij ook naar klimaatrisico's wordt gekeken.
Dergelijke ingrepen stuiten naar verwachting op hevig verzet van de banken zelf. Daarbij is de Fed met zijn benadering van klimaatkwesties wat voorzichtiger dan de Democraten van president Joe Biden. In de tijd van de Republikeinse president Donald Trump liepen de Verenigde Staten, en daarmee ook de Fed, achter op andere landen wat betreft klimaatbeleid.
Meer personeel
De Fed heeft de laatste tijd wel zijn inspanningen op dit gebied opgevoerd. Zo is er meer personeel ingezet dat specifiek onderzoekt hoe klimaatverandering de economie en het financiële systeem kan beïnvloeden. Maar de Fed voert nog geen nieuw beleid in reactie op klimaatverandering. Dit kan de toezichthouder zich volgens het rapport niet veroorloven.
President Joe Biden wil klimaatverandering op alle fronten aanpakken. Met de publicatie van het rapport zal de vraag rijzen in hoeverre beleidsmakers als de Fed mogen gaan bij het bewaken van de klimaatdoelstellingen.
Meer uit Financieel
BUNNIK (ANP) - Autodealers zijn het nieuwe jaar slecht begonnen, met een flinke daling van de nieuwverkopen in januari. Volgens de brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging rolden vorige maand maar 28.347 nieuwe auto's de Nederlandse showrooms uit, ruim 13 procent minder dan in januari vorig jaar. Het aantal volledig elektrische auto's kelderde zelfs met 35,4 procent.
59 minuten geledenJAKARTA (ANP/BLOOMBERG) - Indonesië staat de in opspraak geraakte chatbot Grok weer toe nadat het bedrijf van eigenaar Elon Musk heeft gezegd maatregelen te nemen om misbruik van de dienst tegen te gaan. Eerder werd de chatbot, die AI-naaktbeelden van vrouwen en kinderen genereert, verboden in Indonesië.
1 uur geledenDETROIT (ANP) - De Amerikaanse autofabrikant Ford heeft gesprekken gevoerd met zijn Chinese concurrent Xiaomi over het oprichten van een joint venture voor de productie van elektrische auto's in de Verenigde Staten. Dat meldt de Financial Times op basis van bronnen die bekend zijn met de zaak.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM hervat maandag en dinsdag het vliegverkeer naar de Israëlische hoofdstad Tel Aviv, maakte de luchtvaartmaatschappij bekend. Daarnaast worden vanaf zondag tot en met vrijdag de vluchten naar Dubai hervat, met een aangepast vliegschema.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - India gaat olie uit Venezuela kopen, in plaats van uit Iran. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump zaterdag. "We hebben die deal al gesloten, het concept van de deal," zei Trump tegen verslaggevers aan boord van de Air Force One onderweg naar Florida vanuit Washington.
4 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Frankrijk verlaagt de toegestane drempel voor cereulide in babyvoeding. De stap volgt op terugroepacties in meer dan zestig landen, waaronder Nederland, van babyvoeding om de mogelijke aanwezigheid van deze giftige stof, die braken en diarree kan veroorzaken.
21 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - OnlyFans is in gesprek met een investeringsmaatschappij over de verkoop van een meerderheidsbelang. Dit melden ingewijden aan verschillende media, waaronder The Wall Street Journal (WSJ) en persbureau Reuters. Daarbij wordt het Britse videoplatform, dat vooral bekendstaat om pornografische inhoud, gewaardeerd op zo'n 5,5 miljard dollar (ongeveer 4,6 miljard euro), inclusief schulden.
23 uur geleden