Banken verwachten dat aantal faillissementen 'normaliseert'
AMSTERDAM (ANP) - Grote Nederlandse banken zoals ABN AMRO en Rabobank verwachten dat het aantal faillissementen dit jaar zal normaliseren. Vorig jaar was het aantal bankroeten nog historisch laag. Dat komt vooral door de coronasteunmaatregelen van de overheid.
Vorig jaar daalde het aantal faillissementen met meer dan 40 procent ten opzichte van het jaar ervoor, maakte de Kamer van Koophandel (KVK) eind januari bekend. De KVK analyseert de cijfers zelf niet en doet ook geen voorspellingen voor de toekomst.
Nu de coronamaatregelen en ook de steunmaatregelen steeds verder worden afgebouwd, verwachten de banken dat het aantal faillissementen zal toenemen. Bij ABN AMRO is op de afdeling bijzonder beheer nog geen sprake van grotere drukte. Rabobank ziet een beperkte toename van het aantal klanten voor de afdeling die ondernemers begeleidt die financiële problemen hebben. "Als de overheid de steunmaatregelen zorgvuldig en passend afbouwt, verwachten wij geen stormvloed", zegt een woordvoerder van die bank.
Kredietverzekeraar Atradius denkt dat het aantal faillissementen vanaf het tweede kwartaal van dit jaar zal gaan toenemen. "We denken dat het totaal dit jaar uitkomt rond het niveau van 2020, maar nog iets lager zal zijn dan in 2019", zegt econoom Theo Smid van Atradius. Dat zou bijna een verdubbeling van het aantal faillissementen betekenen ten opzichte van vorig jaar. De kredietverzekeraar verwacht dat sectoren die het tijdens de coronacrisis moeilijk hadden, zoals de horeca en de cultuursector, relatief het hardst getroffen zullen worden.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Kunstmestproducent OCI mag voorlopig niet fuseren met het Egyptische bouwbedrijf Orascom. De ondernemingskamer van het gerechtshof Amsterdam heeft maandag bepaald dat hierover niet mag worden gestemd op de aandeelhoudersvergadering van OCI donderdag.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De ministers van Financiën van de eurolanden dragen de Kroaat Boris Vujčić voor als vicepresident van de ECB. Dat hebben zij maandag tijdens een vergadering in Brussel besloten, melden EU-bronnen. Er waren zes kandidaten om de huidige vicepresident Luis de Guindos op te volgen. Zijn mandaat loopt eind mei af.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De bouwsector in de Europese Unie zal de komende jaren weer groeien, verwacht ING. De bank denkt dat de productie dit jaar met 1,5 procent toeneemt en in 2027 met 2 procent. Voor Nederland voorziet ING kleinere stijgingen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf Czechoslovak Group (CSG) wil nog deze week debuteren op het Damrak. De in Praag gevestigde wapenproducent hoopt volgens bronnen van persbureau Bloomberg donderdag de laatste formaliteiten af te ronden, waarna vrijdag de handel moet beginnen. Dat zou uitzonderlijk snel zijn voor een beursgang van het formaat van CSG.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is maandag flink lager gesloten. Beleggers reageerden geschrokken op de dreiging van de Amerikaanse president Donald Trump om per 1 februari een extra importheffing van 10 procent op te leggen aan landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder Nederland. Ook wil Trump de heffing op 1 juni verhogen naar 25 procent als een deal over Groenland uitblijft.
4 uur geledenDAVOS (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent noemt eventuele tegenheffingen van Europese landen "heel onverstandig". De Duitse vicekanselier Lars Klingbeil pleitte voor tegenmaatregelen als reactie op de aangekondigde 10 procent-heffing van Donald Trump om Groenland.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP) - Duitsland voert weer subsidies in voor de aankoop van elektrische auto's. Het moet de verkoop van de voertuigen aanjagen, na een flinke daling na de afschaffing ervan in 2023. Tot 2029 trekt Berlijn er 3 miljard euro voor uit, goed voor aankoopondersteuning bij 800.000 auto's.
5 uur geleden