Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Banken trekken de kar op Europese beurzen

Banken trekken de kar op Europese beurzen

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen lieten vrijdag kleine winsten zien na een wispelturig begin van de handel. Vooral de banken waren in trek, mede dankzij fusienieuws in de Spaanse bankensector. Beleggers verwerkten verder de zware koersverliezen onder de Amerikaanse technologiebedrijven. Daarnaast werd nog gewacht op het belangrijke Amerikaanse banenrapport, dat later op de dag naar buiten komt.

De AEX-index op Beursplein 5 boekte rond het middaguur een plusje van 0,2 procent op 550,57 punten. De MidKap won 0,6 procent tot 807,20 punten. De beursgraadmeters in Parijs, Londen en Frankfurt stegen tot 0,8 procent.

De banken ABN AMRO en ING stonden bovenaan in de AEX met winsten van 2,8 procent. De Spaanse banken deden het nog beter. Caixabank en Bankia stegen 13 procent en 26 procent in Madrid. De twee grote Spaanse banken voeren gesprekken over een mogelijke samensmelting. Concurrenten Santander en BBVA wonnen tot 3 procent. In Parijs klommen de Franse banken BNP Paribas en Crédit Agricole rond 3 procent.

Adyen

Betaalbedrijf Adyen klom 2,2 procent dankzij een koopadvies van analisten van HSBC. Telecomconcern KPN sloot de rij met een verlies van 2 procent. Chipmachinemaker ASML en biotechnoloog Galapagos volgden met minnen van rond 1,5 procent.

Just Eat Takeaway won 0,6 procent. Het maaltijdbestelbedrijf heeft alle goedkeuringen gekregen van de toezichthouders voor de overname van de Amerikaanse branchegenoot Grubhub. Met de deal, die volledig in aandelen wordt afgehandeld, is 7,3 miljard dollar gemoeid.

GrandVision

GrandVision verloor 1,7 procent. Brillenreus EssilorLuxottica (plus 0,2 procent) wil nog altijd inzage in bedrijfsgevoelige informatie van Pearle en Eyewish-moeder GrandVision en diens eigenaar HAL (plus 0,4 procent). De Frans-Italiaanse onderneming gaat in beroep tegen de beslissing van de rechter in Rotterdam. Die vond het eerder niet noodzakelijk dat EssilorLuxottica, die aan een overname van GrandVision werkt, inzage kreeg.

Op de lokale markt steeg Marel 2,1 procent. De IJslandse maker van vlees- en visverwerkende machines neemt de Duitse snijspecialist Treif Maschinenbau over. In Dublin klom Ryanair 3 procent. De budgetmaatschappij haalde zo'n 400 miljoen euro op met de uitgifte van aandelen om aan zijn schuldverplichtingen te voldoen.

De euro noteerde op 1,1847 dollar tegen 1,1827 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,4 procent duurder op 41,54 dollar. Brentolie klom 0,3 procent in prijs tot 44,19 dollar per vat.

Meer uit Financieel

AEX sluit hoger na onzekerheid over handelsbeleid VS

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is dinsdag licht hoger de handelsdag uitgegaan. Beleggers bleven het wel voorzichtig aandoen na de onzekerheid rond het handelsbeleid van Donald Trump. Het Amerikaanse Hooggerechtshof zette een streep door veel van de importheffingen van de president en hij kondigde daarop nieuwe wereldwijde heffingen aan.

3 minuten geleden
Warner Bros. ontvangt nieuw overnamevoorstel van Paramount

NEW YORK (ANP/AFP) - Entertainment- en mediaconcern Warner Bros. Discovery heeft een herzien overnamevoorstel van Paramount Skydance ontvangen. Warner Bros. zegt het nieuwe bod te bekijken, maar de raad van bestuur liet weten de overnameovereenkomst met Netflix te blijven steunen. Details over het nieuwe voorstel zijn niet bekendgemaakt.

1 uur geleden
EU-handelschef: regering-Trump wil zich aan handelsdeal houden

BRUSSEL (ANP/RTR) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump wil zich aan de handelsdeal met de EU houden, ondanks de nieuwe importtarieven. Dat stelt Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) dinsdag tijdens een hoorzitting in het Europees Parlement.

1 uur geleden
Meer bezoekers voor MOTORbeurs in Utrecht

UTRECHT (ANP) - De MOTORbeurs in Utrecht heeft dit jaar 97.000 bezoekers getrokken. Dat is 7 procent meer dan vorig jaar, laat de organisatie na het evenement weten.

1 uur geleden
Chipmaker AMD fors hoger op Wall Street na megadeal met Meta

NEW YORK (ANP) - Advanced Micro Devices (AMD) behoorde dinsdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. Beleggers reageerden enthousiast op een megadeal van de chipmaker met Meta Platforms. Het moederbedrijf van Facebook en Instagram koopt voor miljarden dollars aan AMD-chips en computers die zijn ontworpen voor kunstmatige intelligentie (AI). Als onderdeel van de overeenkomst ontvangt Meta ook het recht om in stappen 160 miljoen AMD-aandelen te kopen. Het aandeel AMD steeg 7 procent.

2 uur geleden
VNO-NCW en MKB-Nederland: schulden te vaak kwijtgescholden

DEN HAAG (ANP) - VNO-NCW en MKB-Nederland constateren dat mensen steeds vaker niets van hun schulden hoeven terug te betalen. Daar zijn ondernemers "de dupe van", stellen de ondernemersorganisaties. Ze waarschuwen de Tweede Kamer dat dit de nieuwe norm dreigt te worden. Brancheorganisatie voor schuldhulpverlening NVVK is verbaasd over de oproep.

2 uur geleden
14 miljoen pond boete voor Reddit om niet naleven leeftijdsregels

MANCHESTER (ANP/REUTERS) - Het sociale medium Reddit krijgt een boete van ruim 14 miljoen pond van de Britse privacytoezichthouder Information Commissioner's Office (ICO). Omgerekend gaat het om ongeveer 16 miljoen euro. Het Amerikaanse discussieplatform heeft de leeftijd van gebruikers niet goed gecontroleerd, waardoor kinderen onder de 13 jaar toegang kregen tot schadelijke berichten.

3 uur geleden