Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Banken stijgen op Aziatische beurzen na overname SVB

Banken stijgen op Aziatische beurzen na overname SVB

TOKIO (ANP) - De Aziatische aandelenbeurzen lieten dinsdag overwegend winsten zien. Vooral de banken in de regio veerden op na de koerswinsten van de Europese en Amerikaanse banksectoren. De zorgen over de financiële stabiliteit in de sector namen af door de overname van de omgevallen Silicon Valley Bank (SVB) door zijn Amerikaanse branchegenoot First Citizens Bank. Ook een koersherstel van Deutsche Bank, die eerder nog het volgende slachtoffer dreigde te worden van de onrust in de sector, zorgde voor opluchting.

De grote Japanse banken Sumitomo Mitsui Financial Group, Mitsubishi UFJ Financial Group en Mizuho Financial Group dikten tot meer dan 2 procent aan. De Nikkei in Tokio noteerde desondanks 0,2 procent in de min. De Japanse techinvesteerder SoftBank en elektronicafabrikant Sony verloren dik 2 procent en ruim 1 procent in navolging van de koersverliezen in de Amerikaanse techsector.

In Hongkong wonnen de Britse banken HSBC en Standard Chartered 1,6 procent en 2 procent. De Hang Seng-index klom 0,7 procent. Het Chinese internet- en gamebedrijf Tencent toonde herstel na de recente koersdruk en steeg 4 procent. Webwinkelconcern Alibaba verloor 1,6 procent. Volgens mediaberichten is medeoprichter en miljardair Jack Ma teruggekeerd naar China na een jaar van afwezigheid. Ma was grotendeels uit het openbare leven verdwenen na aanvaringen met de Chinese autoriteiten en verbleef het afgelopen jaar naar verluidt in Japan.

Hyundai

De beurs in Shanghai won 0,1 procent. De All Ordinaries in Sydney steeg 1 procent onder aanvoering van de Australische banken. Macquarie Group, Westpac, National Australia Bank en Commonwealth Bank of Australia kregen er tot 1,8 procent bij. De Zuid-Koreaanse banken Shinhan Financial Group, KB Financial Group en Woori Financial Group wonnen tot 8 procent. De Kospi in Seoul stond 0,6 procent in de plus.

Autofabrikant Hyundai daalde 0,1 procent en dochterbedrijf Kia won 0,7 procent. Verschillende Amerikaanse steden stappen naar de rechter wegens een groot aantal diefstallen van modellen van de twee Zuid-Koreaanse automerken. Sinds op TikTok filmpjes zijn verschenen hoe auto's gemaakt tussen 2015 en 2019 kunnen worden gehackt zijn er in de Verenigde Staten bijna twee keer zo vaak Hyundai- en Kia-voertuigen gestolen vergeleken met andere automerken.

Meer uit Financieel

Cyprus komt met steunmaatregelen om oorlog Midden-Oosten

NICOSIA (ANP/DPA/AFP) - De regering van Cyprus komt met een steunpakket van in totaal 200 miljoen euro voor huishoudens, boeren en de toeristische sector vanwege de impact van de oorlog in het Midden-Oosten. Het gaat onder meer om tijdelijke verlagingen van de btw op levensmiddelen en stroom, een verlaging van de brandstofaccijns en subsidies aan boeren en hotels.

1 uur geleden
Schiphol kijkt naar zelf uitvoeren hulp passagiers met beperking

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol kijkt of het de hulp aan passagiers met een beperking zelf gaat uitvoeren, in plaats van die hulp uit te besteden aan andere bedrijven. Dat meldt een woordvoerster van de luchthaven donderdag, na kritiek van vakbond FNV.

1 uur geleden
Storing Odido lag aan probleem met koelsysteem in datacenter

DEN HAAG (ANP) - De diensten van Odido komen weer op gang na een storing bij de telecomprovider. Een woordvoerder meldt dat een deel van de mobiele diensten tijdelijk niet beschikbaar was door "een probleem met het koelsysteem in een datacenter".

1 uur geleden
Adviseur EU-hof steunt eerdere vernietiging KLM-coronasteun

LUXEMBURG (ANP) - De miljardensteun die de Nederlandse staat tijdens de coronapandemie aan KLM verleende, staat opnieuw juridisch ter discussie. Een belangrijke adviseur van het Europees Hof van Justitie adviseert een eerdere vernietiging van de Europese goedkeuring voor de steun door de op een na hoogste EU-rechter in stand te laten.

1 uur geleden
Polen verlaagt de accijns en btw op brandstof om prijsstijgingen

WARSCHAU (ANP/RTR) - Polen heeft besloten om de brandstofprijzen aan banden te leggen om de effecten van de oorlog in het Midden-Oosten te verzachten. Premier Donald Tusk kondigde donderdag aan dat de btw op brandstof van 23 procent naar 8 procent gaat. Ook heeft de regering besloten om de accijns terug te brengen tot een minimum.

1 uur geleden
Wall Street overwegend lager na onzekerheid onderhandelingen Iran

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn donderdag overwegend lager geopend, na de koerswinsten een dag eerder. Tegenstrijdige berichten over de vredesonderhandelingen in het Midden-Oosten zorgden voor terughoudendheid bij beleggers. Volgens de Amerikaanse president Donald Trump is Iran wanhopig op zoek naar een akkoord om de gevechten te beëindigen. Hij sprak daarmee de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken tegen. Die zei dat Teheran geen intentie had om gesprekken te voeren met de VS om het conflict te beëindigen.

1 uur geleden
Toezichtsraad Meta noemt alternatief voor feitenchecks risicovol

MENLO PARK (ANP) - Een onafhankelijke toezichtsraad van socialemediaconcern Meta heeft grote zorgen over de vervanging van factchecks in andere landen dan de Verenigde Staten. Topman Mark Zuckerberg kondigde vorig jaar aan dat hij feitenchecks door experts op de Amerikaanse markt wil vervangen door een systeem waarbij gebruikers van Facebook en Instagram zelf commentaar kunnen leveren op posts met valse informatie. Een uitbreiding naar andere delen van de wereld kan mensen in gevaar brengen, waarschuwt de Oversight Board.

3 uur geleden