Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Banken onder druk op Wall Street na koersval Deutsche Bank

Banken onder druk op Wall Street na koersval Deutsche Bank

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse banken stonden vrijdag onder druk op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers bleven bezorgd over de stabiliteit van de financiële sector na de eerdere problemen bij Amerikaanse banken en de redding van de noodlijdende Zwitserse bank Credit Suisse. Hoewel de rust in de bankensector de afgelopen dagen leek te zijn teruggekeerd, laaide de onrust weer op door een koersval van Deutsche Bank en stevige verliezen in de hele Europese bankensector.

Sinds het omvallen van de Amerikaanse banken Silicon Valley Bank en Signature Bank ligt de hele bankensector onder het vergrootglas. Dit keer lijkt Deutsche Bank onder vuur te worden genomen. De grootste bank van Duitsland kelderde op de beurs in Frankfurt ruim 10 procent. De koersval volgde op een sterke stijging van de kosten voor het verzekeren van de schulden van Deutsche Bank tegen wanbetaling. Obligatiehouders kunnen hun leningen namelijk verzekeren via zogeheten kredietverzuimswaps (CDS) tegen het risico dat een bank zijn obligaties niet kan terugbetalen.

2,1 procent

De grote Amerikaanse banken JPMorgan Chase, Wells Fargo en Bank of America verloren tot 2,1 procent. De kleinere regionale banken First Republic Bank, PacWest Bancorp en Western Alliance Bancorp zakten tot 4,5 procent.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,7 procent lager op 31.897 punten. De brede S&P 500 verloor 0,8 procent tot 3919 punten. Techbeurs Nasdaq daalde ook 0,8 procent tot 11.700 punten.

Microsoft

Microsoft daalde 0,8 procent. De Britse mededingingswaakhond CMA heeft zijn standpunt over de geplande overname van gamesbedrijf Activision Blizzard door Xbox-maker Microsoft wat versoepeld. De CMA denkt nu dat de overname niet tot een grote beperking van de concurrentie in de Britse markt voor computerspellen leidt. Wel doen de Britten nog onderzoek naar de impact van de overname op de markt voor games die via de cloud worden gespeeld.

Block zakte 3,5 procent. Het mobiele betalingsplatform kelderde een dag eerder bijna 15 procent. Dat kwam doordat investeringsfonds Hindenburg Research het bedrijf beschuldigde van misleiding van beleggers door het verstrekken van onder meer onjuiste gegevens over het aantal gebruikers. Block is het voormalige Square, dat mede werd opgericht door Jack Dorsey, de medeoprichter en oud-topman van Twitter. Block noemde de beschuldigingen van Hindenburg "feitelijk onjuist en misleidend".

Daling van olieprijzen

De oliebedrijven gingen omlaag in navolging van de flinke daling van de olieprijzen. ExxonMobil, Occidental Petroleum en Marathon Oil verloren tot 2,6 procent. Een vat Amerikaanse olie zakte 2,5 procent in prijs tot 68,24 dollar. Brentolie werd 2,3 procent goedkoper op 74,15 dollar per vat.

De euro verloor ruim 1 procent aan waarde ten opzichte van de dollar. De Europese munt was 1,0761 dollar waard, tegen 1,0889 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

Frankrijk biedt boeren renteloze leningen aan na hete zomer

PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk stelt renteloze leningen ter waarde van 2 miljard euro beschikbaar aan boeren. Dat meldt het Franse ministerie van Landbouw. Franse boeren zagen gewassen en weilanden afgelopen zomer verwoest worden door hittegolven, droogte en branden.

6 minuten geleden
Energiebedrijven waken voor betaalbaarheid voorstel nettarieven

DEN HAAG (ANP) - Energiebedrijven begrijpen het voorstel van toezichthouder ACM voor tijdsafhankelijke nettarieven voor huishoudens en kleine bedrijven. "Cruciale voorwaarde is wel dat de invoering begrijpelijk en betaalbaar blijft", reageert koepelorganisatie Energie-Nederland.

8 minuten geleden
ACM wil tijdafhankelijke nettarieven voor huishoudens

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft donderdag een voorstel gepresenteerd voor tijdafhankelijke nettarieven voor huishoudens en bedrijven met een kleine aansluiting. Dat betekent dat huishoudens meer naar gebruik gaan betalen en worden gestimuleerd om bijvoorbeeld elektrische auto's op een rustig moment op te laden. Dit moet de ruimte op het volle stroomnet vergroten.

32 minuten geleden
Na jaren weer meer bestellingen bij Thuisbezorgd-moeder

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal bestellingen bij Just Eat Takeaway, waaronder Thuisbezorgd.nl valt, is afgelopen maand toegenomen ten opzichte van een jaar geleden. Het is voor het eerst na 55 maanden, ruim 4,5 jaar, dat er groei is in het aantal bestellingen.

1 uur geleden
Meer keuze woningzoekers door groter aanbod, huizenprijs daalt

UTRECHT (ANP) - Het aanbod van bestaande woningen op de krappe huizenmarkt is in het afgelopen kwartaal verder gestegen, meldt de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM). Daardoor kregen woningzoekers iets meer keuze en in sommige gevallen meer ruimte om te onderhandelen. De gemiddelde verkoopprijs is wat gezakt, na de recordhoogte in het tweede kwartaal.

1 uur geleden
Benzineprijs kruipt weer richting recordstand

EINDHOVEN (ANP) - De benzineprijs kruipt weer richting zijn recordstand door de aanhoudende verstoringen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Ook de olie- en gasprijzen laten donderdag een stijging zien, terwijl vervoer per olietanker volgens ING duurder is dan ooit.

2 uur geleden
BAM verliest op Amsterdamse beurs na overname aannemer A.Hak

AMSTERDAM (ANP) - Bouwbedrijf BAM stond donderdag vlak na de opening van de Amsterdamse beurs lager na de overname van aannemersbedrijf A.Hak. Het bouwbedrijf in ondergrondse infrastructuur wordt bij de overname gewaardeerd op ruim 500 miljoen euro. BAM verloor 1,6 procent.

2 uur geleden