Banken onder druk op Wall Street na koersval Deutsche Bank
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse banken stonden vrijdag onder druk op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers bleven bezorgd over de stabiliteit van de financiƫle sector na de eerdere problemen bij Amerikaanse banken en de redding van de noodlijdende Zwitserse bank Credit Suisse. Hoewel de rust in de bankensector de afgelopen dagen leek te zijn teruggekeerd, laaide de onrust weer op door een koersval van Deutsche Bank en stevige verliezen in de hele Europese bankensector.
Sinds het omvallen van de Amerikaanse banken Silicon Valley Bank en Signature Bank ligt de hele bankensector onder het vergrootglas. Dit keer lijkt Deutsche Bank onder vuur te worden genomen. De grootste bank van Duitsland kelderde op de beurs in Frankfurt ruim 10 procent. De koersval volgde op een sterke stijging van de kosten voor het verzekeren van de schulden van Deutsche Bank tegen wanbetaling. Obligatiehouders kunnen hun leningen namelijk verzekeren via zogeheten kredietverzuimswaps (CDS) tegen het risico dat een bank zijn obligaties niet kan terugbetalen.
2,1 procent
De grote Amerikaanse banken JPMorgan Chase, Wells Fargo en Bank of America verloren tot 2,1 procent. De kleinere regionale banken First Republic Bank, PacWest Bancorp en Western Alliance Bancorp zakten tot 4,5 procent.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,7 procent lager op 31.897 punten. De brede S&P 500 verloor 0,8 procent tot 3919 punten. Techbeurs Nasdaq daalde ook 0,8 procent tot 11.700 punten.
Microsoft
Microsoft daalde 0,8 procent. De Britse mededingingswaakhond CMA heeft zijn standpunt over de geplande overname van gamesbedrijf Activision Blizzard door Xbox-maker Microsoft wat versoepeld. De CMA denkt nu dat de overname niet tot een grote beperking van de concurrentie in de Britse markt voor computerspellen leidt. Wel doen de Britten nog onderzoek naar de impact van de overname op de markt voor games die via de cloud worden gespeeld.
Block zakte 3,5 procent. Het mobiele betalingsplatform kelderde een dag eerder bijna 15 procent. Dat kwam doordat investeringsfonds Hindenburg Research het bedrijf beschuldigde van misleiding van beleggers door het verstrekken van onder meer onjuiste gegevens over het aantal gebruikers. Block is het voormalige Square, dat mede werd opgericht door Jack Dorsey, de medeoprichter en oud-topman van Twitter. Block noemde de beschuldigingen van Hindenburg "feitelijk onjuist en misleidend".
Daling van olieprijzen
De oliebedrijven gingen omlaag in navolging van de flinke daling van de olieprijzen. ExxonMobil, Occidental Petroleum en Marathon Oil verloren tot 2,6 procent. Een vat Amerikaanse olie zakte 2,5 procent in prijs tot 68,24 dollar. Brentolie werd 2,3 procent goedkoper op 74,15 dollar per vat.
De euro verloor ruim 1 procent aan waarde ten opzichte van de dollar. De Europese munt was 1,0761 dollar waard, tegen 1,0889 dollar een dag eerder.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten zorgt voor hogere inkoopkosten bij verfconcern AkzoNobel. Dat meldt het bedrijf achter merken als Flexa, Dulux en Sikkens bij de cijfers over het eerste kwartaal. Volgens AkzoNobel werd ondanks de geopolitieke onrust door de Iranoorlog en turbulente marktomstandigheden wel een sterk kwartaal afgeleverd.
4 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van consumenten in Nederland is in april fors verder verslechterd. De vertrouwensgraadmeter van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) laat de op een na grootste daling zien sinds het begin van de statistieken in april 1986. Alleen in april 2020, aan het begin van de coronapandemie, was de daling van het vertrouwen groter.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koopwoningen waren in maart 5 procent duurder dan in dezelfde maand vorig jaar, waarmee de stijging van de huizenprijzen opnieuw iets is afgezwakt. Ten opzichte van februari stegen de prijzen met 0,3 procent, melden het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Kadaster op basis van de recentste cijfers.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De economische schokgolven van de oorlog tegen Iran hebben nu ook de condoommarkt bereikt. Karex, dat wereldwijd een op de vijf condooms produceert, bereidt zich voor op een prijsverhoging van 30 procent. Het aanhoudende conflict in het Midden-Oosten destabiliseert de toeleveringsketens en drijft de kosten op, zo verklaarde Karex-baas Goh Miah Kiat tegen Bloomberg News.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO verlaagt de groeiraming voor de doe-het-zelfbranche door de verslechterde economische omstandigheden door de Iranoorlog. Door de hogere inflatie en rente en het lagere consumentenvertrouwen verwacht de bank nu een volumegroei in 2026 van 2 procent. Eerder werd gerekend op een groei van 3 procent.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren in afwachting van meer duidelijkheid over gesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran. Het staakt-het-vuren zou in eerste instantie dinsdagnacht aflopen, maar kort na het slot van de beurshandel kondigde president Donald Trump een verlenging van het bestand aan.
9 uur geledenKEULEN (ANP) - Het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa schrapt tot oktober 20.000 korteafstandsvluchten om brandstof te besparen. Volgens het luchtvaartconcern is de prijs van vliegtuigbrandstof verdubbeld sinds het uitbreken van de Iranoorlog.
9 uur geleden