Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Banken omhoog op Wall Street na slagen voor stresstest Fed

Banken omhoog op Wall Street na slagen voor stresstest Fed

NEW YORK (ANP) - Grote Amerikaanse banken stonden donderdag bij de winnaars op de aandelenbeurzen in New York. De 23 grootste kredietverstrekkers van de Verenigde Staten zijn geslaagd voor de jaarlijkse stresstest van centralebankenkoepel Federal Reserve. Volgens de Fed zijn de banken in staat een flinke economische crisis te overleven. Eerder dit jaar was er nog onrust in de Amerikaanse bankensector na het omvallen van meerdere regionale banken in de VS.

Grote banken als Goldman Sachs, JPMorgan Chase, Citigroup, Bank of America en Wells Fargo wonnen tot 3,2 procent. Door het slagen voor de stresstest mogen de banken in principe aandeelhouders belonen met dividenden of de inkoop van eigen aandelen. De verwachting is echter dat banken dit jaar voorzichtig zullen zijn met die uitkeringen aan aandeelhouders door de verslechterde economische omstandigheden. Ook liet Fed-voorzitter Jerome Powell onlangs doorschemeren dat banken volgens nieuwe strengere kapitaaleisen mogelijk hogere buffers moeten aanhouden.

De Dow-Jonesindex noteerde in de vroege handel een plus van 0,4 procent op 33.976 punten. De brede S&P 500 steeg 0,2 procent tot 4384 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq won 0,1 procent tot 13.601 punten.

Apple

Handelaren in New York kregen ook nieuwe cijfers over de groei van de Amerikaanse economie in het eerste kwartaal voorgeschoteld. De grootste economie van de wereld is volgens een nieuwe raming aanzienlijk sterker gegroeid dan eerder gedacht. Verder werden gegevens over de wekelijkse uitkeringsaanvragen in de VS gemeld.

Apple ging 0,3 procent vooruit. De iPhone-maker sloot woensdag op de hoogste koers ooit en is nog slechts een fractie verwijderd van een beurswaarde van maar liefst 3 biljoen ofwel 3000 miljard dollar. Apple was in januari al even kortstondig 3 biljoen dollar waard, maar wist nog niet op dat niveau te sluiten. Het aandeel Apple moet sluiten op of boven de 190,73 dollar om die waarde te bereiken.

Ook Micron Technology kon op aandacht rekenen. Het chipbedrijf kwam met kwartaalcijfers en werd daarop 4,5 procent lager gezet. Nike klom 0,5 procent. De fabrikant van sportartikelen komt na de slotbel met kwartaalcijfers naar buiten. Walt Disney verloor 0,9 procent. Analisten van investeringsbank KeyBanc verlaagden het advies voor het entertainmentconcern.

Meer uit Financieel

ABN AMRO: hogere koopkracht zorgt voor meer bestedingen in horeca

AMSTERDAM (ANP) - De stijgende koopkracht zorgt voor meer bestedingen in restaurants en cafés, meldt ABN AMRO in een rapport over de horecasector. Eet- en drinkgelegenheden zijn volgens de bank daardoor in iets rustiger vaarwater terechtgekomen. Ook zijn de vooruitzichten voor horecaondernemers iets positiever dan in de afgelopen jaren. Tegelijkertijd blijft de sector kwetsbaar door problematische schulden, sterk schommelende voedselprijzen en het aanhoudende personeelstekort.

1 uur geleden
KLM-topvrouw erkent dat communicatie naar reizigers beter moest

HILVERSUM (ANP) - KLM had beter moeten communiceren met passagiers die deze week strandden op Schiphol omdat er massaal vluchten werden geannuleerd vanwege de sneeuwval. Dat heeft KLM-topvrouw Marjan Rintel donderdagavond toegegeven in tv-programma Pauw & De Wit.

1 uur geleden
Wall Street enthousiast over gesprekken Rio Tinto en Glencore

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Beleggers op Wall Street hebben donderdag enthousiast gereageerd op nieuwe fusiegesprekken tussen de grote internationale mijnbouwers Rio Tinto en Glencore. De mogelijke samensmelting zou van de twee het grootste mijnbouwbedrijf ter wereld maken. Iets meer dan een jaar geleden liepen eerdere gesprekken tussen de concerns nog spaak.

3 uur geleden
Bloomberg: Paramount wil muziekzender MTV weer groot maken

LOS ANGELES (ANP) - Het Amerikaanse mediaconcern Paramount Skydance wil muziekzender MTV weer groot maken en zoekt daarbij de hulp van de muziekindustrie. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.

4 uur geleden
KLM schrapt vrijdag 80 vluchten op Schiphol om winters weer

SCHIPHOL (ANP) - Het winterse weer zorgt vrijdag weer voor vluchtuitval op Schiphol. KLM heeft aangekondigd "preventief" 80 vluchten van en naar de luchthaven te schrappen, omdat vrijdagavond slecht weer wordt verwacht. Vooral vluchten naar Europese bestemmingen, waarnaar vaak meerdere vluchten per dag gaan, gaan dan niet door.

4 uur geleden
Frankrijk tegen Mercosur-deal, maar akkoord komt er mogelijk toch

PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk gaat tegen de ondertekening van het vrijhandelsakkoord met het Mercosur-blok van Zuid-Amerikaanse landen stemmen, heeft de Franse president Emmanuel Macron laten weten. Maar het akkoord komt er mogelijk toch.

6 uur geleden
Beurskoers Groenlandse bank fors omhoog door speculatie over VS

KOPENHAGEN (ANP) - De beurskoers van de Groenlandse bank GrønlandsBANKEN is de eerste dagen van dit jaar met meer dan 36 procent gestegen op de beurs in Kopenhagen. Beleggers lijken erop voor te sorteren dat de Verenigde Staten weleens veel investeringen kunnen gaan doen in de Groenlandse economie.

7 uur geleden