Banken omhoog op Wall Street na slagen voor stresstest Fed
NEW YORK (ANP) - Grote Amerikaanse banken stonden donderdag bij de winnaars op de aandelenbeurzen in New York. De 23 grootste kredietverstrekkers van de Verenigde Staten zijn geslaagd voor de jaarlijkse stresstest van centralebankenkoepel Federal Reserve. Volgens de Fed zijn de banken in staat een flinke economische crisis te overleven. Eerder dit jaar was er nog onrust in de Amerikaanse bankensector na het omvallen van meerdere regionale banken in de VS.
Grote banken als Goldman Sachs, JPMorgan Chase, Citigroup, Bank of America en Wells Fargo wonnen tot 3,2 procent. Door het slagen voor de stresstest mogen de banken in principe aandeelhouders belonen met dividenden of de inkoop van eigen aandelen. De verwachting is echter dat banken dit jaar voorzichtig zullen zijn met die uitkeringen aan aandeelhouders door de verslechterde economische omstandigheden. Ook liet Fed-voorzitter Jerome Powell onlangs doorschemeren dat banken volgens nieuwe strengere kapitaaleisen mogelijk hogere buffers moeten aanhouden.
De Dow-Jonesindex noteerde in de vroege handel een plus van 0,4 procent op 33.976 punten. De brede S&P 500 steeg 0,2 procent tot 4384 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq won 0,1 procent tot 13.601 punten.
Apple
Handelaren in New York kregen ook nieuwe cijfers over de groei van de Amerikaanse economie in het eerste kwartaal voorgeschoteld. De grootste economie van de wereld is volgens een nieuwe raming aanzienlijk sterker gegroeid dan eerder gedacht. Verder werden gegevens over de wekelijkse uitkeringsaanvragen in de VS gemeld.
Apple ging 0,3 procent vooruit. De iPhone-maker sloot woensdag op de hoogste koers ooit en is nog slechts een fractie verwijderd van een beurswaarde van maar liefst 3 biljoen ofwel 3000 miljard dollar. Apple was in januari al even kortstondig 3 biljoen dollar waard, maar wist nog niet op dat niveau te sluiten. Het aandeel Apple moet sluiten op of boven de 190,73 dollar om die waarde te bereiken.
Ook Micron Technology kon op aandacht rekenen. Het chipbedrijf kwam met kwartaalcijfers en werd daarop 4,5 procent lager gezet. Nike klom 0,5 procent. De fabrikant van sportartikelen komt na de slotbel met kwartaalcijfers naar buiten. Walt Disney verloor 0,9 procent. Analisten van investeringsbank KeyBanc verlaagden het advies voor het entertainmentconcern.
Meer uit Financieel
BEIJING (ANP) - De Chinese tak van Nexperia heeft voldoende alternatieven gevonden voor de eerder uit Nederland afkomstige wafers om volgend jaar een belangrijk product te blijven maken. Het bedrijf vangt het gemis van het basisproduct uit Nederland op met lokale alternatieven, meldt persbureau Reuters op basis van een brief aan distributeurs.
4 minuten geledenIJMUIDEN (ANP) - Omwonenden van Tata Steel bij IJmuiden claimen minimaal 1,4 miljard euro schadevergoeding in een massaclaim. Ze willen compensatie voor jarenlange blootstelling aan schadelijke uitstoot, overlast en onzekerheid. Claimstichting Frisse Wind.nu heeft Tata Steel nu ook gedagvaard, waarmee een belangrijke vervolgstap wordt gezet in de juridische strijd van de omwonenden.
16 minuten geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse economie groeit volgend jaar naar verwachting met 0,6 procent, meldt de Duitse centrale bank. Daarmee zou de grootste economie van Europa en de belangrijkste handelspartner van Nederland sterker groeien dan dit jaar, want voor 2025 wordt op een minieme plus van 0,2 procent gerekend door de Bundesbank.
48 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Een deel van de ruimbagage van reizigers via Schiphol blijft vrijdag achter op de luchthaven door een storing. Die raakt het systeem in vertrekhal 2, waardoor daar koffers handmatig moeten worden ingecheckt. Dit duurt langer, waardoor niet alle bagage mee kan.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse huizenprijzen blijven de komende jaren stijgen, maar minder hard dan voorheen. Dat voorziet De Nederlandsche Bank (DNB) in zijn nieuwe voorspellingen voor de economie. De betaalbaarheid van de woningen neemt echter af. In 2027 heeft waarschijnlijk maar één op de drie huishoudens genoeg inkomen voor de hypotheek van een gemiddelde woning. Dat was in 2019 nog bijna de helft.
2 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR) - Het Deense scheepvaartconcern Maersk heeft voor het eerst in bijna twee jaar door de Rode Zee gevaren. Het schip Sebarok legde de route richting het belangrijke Suezkanaal donderdag en vrijdag succesvol af. Door aanvallen van de Houthi-rebellen uit Jemen vermeed Maersk de doorgang sinds januari 2024.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een nieuw kabinet kan de economische groei in Nederland komende jaren behoorlijk op peil houden wanneer het direct knelpunten zoals de stikstofbeperkingen en het overvolle stroomnet aanpakt. Dat is de belangrijkste boodschap van De Nederlandsche Bank (DNB), die vrijdag met nieuwe economische ramingen is gekomen.
2 uur geleden