Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Banken omhoog op Wall Street na slagen voor stresstest Fed

Banken omhoog op Wall Street na slagen voor stresstest Fed

NEW YORK (ANP) - Grote Amerikaanse banken stonden donderdag bij de winnaars op de aandelenbeurzen in New York. De 23 grootste kredietverstrekkers van de Verenigde Staten zijn geslaagd voor de jaarlijkse stresstest van centralebankenkoepel Federal Reserve. Volgens de Fed zijn de banken in staat een flinke economische crisis te overleven. Eerder dit jaar was er nog onrust in de Amerikaanse bankensector na het omvallen van meerdere regionale banken in de VS.

Grote banken als Goldman Sachs, JPMorgan Chase, Citigroup, Bank of America en Wells Fargo wonnen tot 3,2 procent. Door het slagen voor de stresstest mogen de banken in principe aandeelhouders belonen met dividenden of de inkoop van eigen aandelen. De verwachting is echter dat banken dit jaar voorzichtig zullen zijn met die uitkeringen aan aandeelhouders door de verslechterde economische omstandigheden. Ook liet Fed-voorzitter Jerome Powell onlangs doorschemeren dat banken volgens nieuwe strengere kapitaaleisen mogelijk hogere buffers moeten aanhouden.

De Dow-Jonesindex noteerde in de vroege handel een plus van 0,4 procent op 33.976 punten. De brede S&P 500 steeg 0,2 procent tot 4384 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq won 0,1 procent tot 13.601 punten.

Apple

Handelaren in New York kregen ook nieuwe cijfers over de groei van de Amerikaanse economie in het eerste kwartaal voorgeschoteld. De grootste economie van de wereld is volgens een nieuwe raming aanzienlijk sterker gegroeid dan eerder gedacht. Verder werden gegevens over de wekelijkse uitkeringsaanvragen in de VS gemeld.

Apple ging 0,3 procent vooruit. De iPhone-maker sloot woensdag op de hoogste koers ooit en is nog slechts een fractie verwijderd van een beurswaarde van maar liefst 3 biljoen ofwel 3000 miljard dollar. Apple was in januari al even kortstondig 3 biljoen dollar waard, maar wist nog niet op dat niveau te sluiten. Het aandeel Apple moet sluiten op of boven de 190,73 dollar om die waarde te bereiken.

Ook Micron Technology kon op aandacht rekenen. Het chipbedrijf kwam met kwartaalcijfers en werd daarop 4,5 procent lager gezet. Nike klom 0,5 procent. De fabrikant van sportartikelen komt na de slotbel met kwartaalcijfers naar buiten. Walt Disney verloor 0,9 procent. Analisten van investeringsbank KeyBanc verlaagden het advies voor het entertainmentconcern.

Meer uit Financieel

Inval FIOD in woning, volgens omroep bij oud-topman Damen

UTRECHT (ANP) - De Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (FIOD) heeft dinsdag een inval gedaan in een woning in het Zuid-Hollandse dorp Noordeloos, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van Rijnmond. Volgens die regionale omroep gebeurde dat bij de woning van Kommer Damen, de voormalige topman van scheepsbouwer Damen.

1 uur geleden
Beurzen New York sluiten licht hoger na herstel bitcoin

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met bescheiden winsten de handel uitgegaan. Een dag eerder sloten de belangrijkste graadmeters nog met aanzienlijke verliezen nadat de bitcoin en andere cryptomunten onderuit waren gegaan. Dinsdag herstelde de bitcoin, 's werelds meest verhandelde cryptomunt, weer van de val begin deze week.

1 uur geleden
Trump maakt keuze nieuwe Fed-voorzitter begin 2026 bekend

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump maakt begin volgend jaar bekend wie de nieuwe voorzitter van de Federal Reserve wordt. De termijn van Jerome Powell als preses van de centralebankenkoepel eindigt in mei. Trump vertelde journalisten dat hij al weet wie de opvolger zal zijn. Amerikaanse media meldden onlangs dat Kevin Hassett, een belangrijke economisch adviseur van Trump, favoriet is om de Fed voor te zitten.

1 uur geleden
OpenAI meldt problemen met ChatGPT

SAN FRANCISCO (ANP) - OpenAI meldt dat er meer storingen dan normaal zijn bij zijn populaire chatbot ChatGPT. Het techbedrijf onderzoekt wat er precies misgaat, staat op de pagina met statusupdates van OpenAI.

2 uur geleden
Bol haalt sekspoppen offline na bericht over kinderlijke modellen

DEN HAAG (ANP) - Webwinkel bol heeft zijn gehele categorie sekspoppen voorlopig offline gehaald, naar aanleiding van berichtgeving van RTL. Het nieuwsmedium schreef dat tot dinsdag op kinderen lijkende sekspoppen via die webwinkel werden verkocht.

5 uur geleden
Oprichter Dell doneert 6 miljard aan jeugdprogramma Trump

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Miljardair Michael Dell en zijn echtgenote Susan Dell hebben aangekondigd 6,25 miljard dollar (5,4 miljard euro) te doneren aan een programma waarmee de regering-Trump kinderen van een beleggingsrekening wil voorzien. Met de gift hoopt de oprichter van computerconcern Dell meer kinderen te laten profiteren van het programma.

6 uur geleden
Damrak blijft in het rood ondanks herstel op Wall Street

AMSTERDAM (ANP) - De belangrijkste beursgraadmeters in Amsterdam slaagden er dinsdag niet in te profiteren van hogere openingskoersen op Wall Street. Ook het scherpe herstel van de bitcoin en andere cryptomunten bood geen soelaas. Het vooruitzicht dat de Bank of Japan de rente mogelijk later deze maand gaat verhogen, zorgde opnieuw voor terughoudendheid.

6 uur geleden