Banken: Oekraïense vluchtelingen kunnen bankrekening openen
AMSTERDAM (ANP) - Vluchtelingen uit Oekraïne met een paspoort uit hun land en een Nederlands BSN-nummer kunnen voortaan in Nederland een bankrekening openen. Dat hebben Betaalvereniging Nederland en de Nederlandse Vereniging van Banken (NVB) bekendgemaakt.
Er werd al enige tijd overlegd om het mogelijk te maken rekeningen te openen voor vanwege de oorlog in hun land gevluchte Oekraïners. Banken werkten daaraan met toezichthouders en de overheid. Nu gemeenten zorgen dat die vluchtelingen bij aankomst in Nederland snel een BSN-nummer krijgen, hebben de banken verder aan een Oekraïens paspoort of identiteitsbewijs voldoende. Dat moet dan wel biometrische gegevens bevatten.
Op de rekening kunnen de vluchtelingen het leefgeld dat ze krijgen ontvangen. Oekraïners kunnen echter ook werken in Nederland en daarbij is een betaalrekening vrijwel onontbeerlijk. Voorzitter Medy van der Laan van de NVB noemt het belangrijk dat vluchtelingen hier "een zo gewoon mogelijk leven kunnen leiden" en "daar hoort toegang tot het betalingsverkeer bij".
Voor vluchtelingen die nog geen betaalrekening kunnen openen, omdat ze bijvoorbeeld geen geldig paspoort hebben, kan een tijdelijke prepaid betaalpas worden gemaakt. Daar kan de gemeente waar zij verblijven dan leefgeld op zetten.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Meer dan honderd economen, hoogleraren en lectoren roepen het kabinet op af te zien van de voorgestelde miljardensubsidie aan Tata Steel Nederland. De oproep wordt gedaan in een gezamenlijke brief aan de Tweede Kamer en het kabinet. De brief, gepubliceerd in het weekblad Economisch Statistische Berichten (ESB), verschijnt enkele weken voor het Kamerdebat over de overeenkomst met de staalproducent.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer dan honderd economen, hoogleraren en lectoren roepen het kabinet op af te zien van de voorgestelde miljardensubsidie aan Tata Steel Nederland. De oproep wordt gedaan in een gezamenlijke brief aan de Tweede Kamer en het kabinet. De brief, gepubliceerd in het weekblad Economisch Statistische Berichten (ESB), verschijnt enkele weken voor het Kamerdebat over de overeenkomst met de staalproducent.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York hebben een bewogen handelssessie achter de rug. De belangrijkste graadmeters schommelden dinsdag hevig tussen winsten en verliezen, opgejaagd door nieuws over de situatie rond Iran en de energieprijzen.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Uitzendconcern Randstad verdwijnt uit de AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de aandelenbeurs in Amsterdam. De maritiem dienstverlener voor de energiesector SBM Offshore keert terug in de hoofdindex.
9 uur geledenKEULEN (ANP/DPA) - Piloten van Lufthansa in Duitsland hebben de oproep gekregen om donderdag en vrijdag 48 uur lang te staken. Vakbond Vereinigung Cockpit doet die oproep vanwege een oplopend conflict over pensioenen. Naar verwachting raakt de actie vluchten die vanuit Duitsland vertrekken.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De olieprijs is dinsdag kortstondig scherp gedaald na het bericht van de Amerikaanse energieminister Chris Wright dat de Amerikaanse marine met succes een olietanker door de Straat van Hormuz had geëscorteerd. Wright meldde dat op X, maar verwijderde de post snel daarna weer.
10 uur geledenYANBU (ANP/BLOOMBERG) - Een vloot van minstens 25 tankers is onderweg naar de Saudische haven Yanbu. Die haven aan de Rode Zee fungeert als alternatief nu de Straat van Hormuz en daardoor de Perzische Golf zijn afgesloten. Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco transporteert olie via een pijpleiding naar Yanbu en wil de hoeveelheid op korte termijn opvoeren.
10 uur geleden