Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Banken moeten voorbereid zijn op betalingsproblemen consument'

'Banken moeten voorbereid zijn op betalingsproblemen consument'

DEN HAAG (ANP) - Banken en andere geldverstrekkers moeten zich beter voorbereiden op klanten die mogelijk in financiële problemen terecht komen, omdat het einde van de coronacrisis nog niet in zicht is. Die oproep herhaalt de Autoriteit Financiële Markten (AFM). De toezichthouder raadt geldverstrekkers aan om te zorgen voor voldoende capaciteit en mogelijkheden tot opschalen, om een toestroom van consumenten met betalingsproblemen aan te kunnen.

De afgelopen maanden hebben geldverstrekkers ruim 30.000 betaalpauzes verleend aan klanten met betalingsproblemen. Door de aanhoudende crisis worden dat er mogelijk veel meer. Ook kunnen klanten die uitstel van betaling hebben gekregen mogelijk hun betalingen niet hervatten.

De AFM verwacht van banken en andere geldverstrekkers dat ze samen met consumenten kijken hoe de financiële problemen het best kunnen worden aangepakt. Daarbij is het volgens de waakhond bijvoorbeeld van belang dat klanten met gelijkwaardige problemen, gelijk worden behandeld.

Meer uit Financieel

Brussel wil niet één molecuul energie importeren uit Rusland

BRUSSEL (ANP) - Ondanks de stijgende energieprijzen is Brussel niet van plan "ook maar een molecuul" aan Russische energie te importeren in de toekomst. Dat zei Eurocommissaris Dan Jørgensen (Energie) voorafgaand aan een vergadering van EU-ministers van Energie.

1 uur geleden
AEX opent met kleine winst, olieprijzen omhoog

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is maandag licht hoger geopend. Beleggers blijven de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten volgen. De Verenigde Staten voerden afgelopen weekend bombardementen uit op het Iraanse eiland Kharg. Vanaf dat eiland wordt verreweg de meeste olie uit Iran verscheept.

1 uur geleden
Italiaanse bank UniCredit biedt 35 miljard voor Duits Commerzbank

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De grote Italiaanse bank UniCredit wil het Duitse Commerzbank overnemen. Aandeelhouders van de Duitse bank hebben maandag een officieel overnamevoorstel ontvangen, waarmee in totaal zo'n 35 miljard euro is gemoeid. Het gaat om een grote deal, maar het is wel de vraag in hoeverre de overname kan slagen.

1 uur geleden
DHL Express teleurgesteld over staking, wil in gesprek met bonden

SCHIPHOL (ANP) - DHL Express is teleurgesteld over de staking die vakbonden FNV en CNV hebben opgezet bij de bezorger. Van die actie kunnen bedrijven en particulieren mogelijk hinder ondervinden. "Wij houden ontvangers via track en trace op dhlexpress.nl op de hoogte van het verloop van hun zending", laat de onderneming maandagochtend weten.

2 uur geleden
Onderzoek: bedrijventerreinen slecht voorbereid op wateroverlast

DEN HAAG (ANP) - De meeste bedrijventerreinen in Nederland zijn slecht voorbereid op wateroverlast als gevolg van klimaatverandering. Dat meldt Werklandschappen van de Toekomst, een landelijk programma dat bedrijventerreinen helpt verduurzamen. Volgens een analyse van alle 3713 bedrijventerreinen bevat 70 procent veel gebouwen die kwetsbaar zijn bij extreme regenbuien. Daarbij kan wateroverlast leiden tot schade aan gebouwen en verstoring van belangrijke infrastructuur.

2 uur geleden
Nederlandse export kent zwakste groei in meer dan half jaar

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse export kende in januari de zwakste groei in meer dan een half jaar. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) ging de uitvoer in aantallen goederen 1,1 procent omhoog. De laatste maand dat de export slechter presteerde was mei vorig jaar, toen ten opzichte van een jaar eerder een lichte krimp werd genoteerd.

3 uur geleden
Bedrijven roepen EU op tot afbouw van afhankelijkheid olie en gas

BRUSSEL (ANP) - Een groep van ruim twintig multinationals roept de Europese Unie op onmiddellijk meer werk te maken van het verduurzamen van de energievoorziening. Onder meer levensmiddelenconcern Unilever en techbedrijven Amazon, Microsoft en Google vinden dat de EU te afhankelijk is van geïmporteerde energie uit vooral olie en gas, met als gevolg de forse prijsstijgingen door de Iranoorlog. De bedrijven, verenigd in de Corporate Leaders Group Europe, willen dat in 2040 de helft van het energieverbruik elektrisch is.

10 uur geleden