Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Banken in het rood op lager Wall Street, FedEx uitblinker

Banken in het rood op lager Wall Street, FedEx uitblinker

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen het weekend ingegaan na een zeer turbulente handelsweek door de onrust in de bankensector. De banken op Wall Street kwamen weer onder druk te staan met een zeer scherpe koersdaling voor de regionale First Republic Bank. Pakketbezorger FedEx was juist een positieve uitschieter dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers en een verhoging van de winstverwachting voor het hele jaar.

De Dow-Jonesindex sloot met een min van 1,2 procent op 31.861,98 punten. De brede S&P 500 daalde 1,1 procent tot 3916,64 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq verloor 0,7 procent tot 11.630,52 punten.

First Republic Bank kelderde bijna 33 procent. De bank uit Californië veerde donderdag nog op na een steunactie van verschillende grote Amerikaanse banken voor de wankele regionale bank. First Republic Bank kreeg 30 miljard dollar op zijn rekeningen gestort door elf grote banken om voldoende geld beschikbaar te hebben om aan alle geldverzoeken van klanten te voldoen. Maar First Republic Bank liet weten geen dividend meer uit te keren.

Regionale banken

Andere regionale banken als PacWest Bancorp en Western Alliance Bancorp verloren tot 19 procent. De grote banken JPMorgan Chase, Bank of America, Citigroup en Wells Fargo zakten tot 4 procent.

FedEx steeg 8 procent. De pakketbezorger had ook in het afgelopen kwartaal last van de lagere vraag naar zijn diensten. Door de hoge inflatie wordt er minder besteld bij webwinkels en heeft FedEx dus ook minder pakketjes te bezorgen. Dankzij kostenbesparingen wist het bedrijf echter meer winst te boeken dan analisten hadden verwacht.

Nvidia

Nvidia klom 0,7 procent. Het chipbedrijf dat videokaarten en chipsets maakt voor moederborden en mobiele apparaten profiteerde van een adviesverhoging door Morgan Stanley. De analisten van de zakenbank verwachten dat het bedrijf goede zaken zal doen door de opkomst van chatbots als ChatGPT, die gebruik maken van kunstmatige intelligentie (AI), waar Nvidia ook chips voor ontwikkelt.

De euro was 1,0663 dollar waard, tegen 1,0622 dollar bij het slot van de Europese beurshandel. Een vat Amerikaanse olie daalde 3 procent in prijs tot 66,30 dollar. Brentolie kostte 2,9 procent minder op 72,55 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Trump: India gaat olie kopen uit Venezuela in plaats van Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - India gaat olie uit Venezuela kopen, in plaats van uit Iran. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump zaterdag. "We hebben die deal al gesloten, het concept van de deal," zei Trump tegen verslaggevers aan boord van de Air Force One onderweg naar Florida vanuit Washington.

1 uur geleden
Frankrijk verlaagt drempel voor giftige stof in babyvoeding

PARIJS (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Frankrijk verlaagt de toegestane drempel voor cereulide in babyvoeding. De stap volgt op terugroepacties in meer dan zestig landen, waaronder Nederland, van babyvoeding om de mogelijke aanwezigheid van deze giftige stof, die braken en diarree kan veroorzaken.

18 uur geleden
OnlyFans in gesprek over verkoop meerderheidsbelang, melden media

LONDEN (ANP/RTR) - OnlyFans is in gesprek met een investeringsmaatschappij over de verkoop van een meerderheidsbelang. Dit melden ingewijden aan verschillende media, waaronder The Wall Street Journal (WSJ) en persbureau Reuters. Daarbij wordt het Britse videoplatform, dat vooral bekendstaat om pornografische inhoud, gewaardeerd op zo'n 5,5 miljard dollar (ongeveer 4,6 miljard euro), inclusief schulden.

19 uur geleden
WSJ: deal Nvidia en OpenAI tot 100 miljard dollar is vastgelopen

SANTA CLARA (ANP/RTR) - De megadeal die het Amerikaanse chipbedrijf Nvidia en het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT, OpenAI, in september hadden gesloten is vastgelopen. Dit zeggen ingewijden tegen zakenkrant The Wall Street Journal (WSJ). Sommige mensen binnen het chipbedrijf zouden twijfelen over het plan om tot 100 miljard dollar te investeren in OpenAI.

21 uur geleden
Bedrijvigheid Chinese industrie krimpt in januari na lichte groei

BEIJING (ANP/RTR) - De bedrijvigheid in de omvangrijke Chinese industrie is in januari weer gekrompen, na een lichte groei in december. De industrie heeft in de eerste maand van het jaar last gehad van een zwakke binnenlandse vraag.

22 uur geleden
Wall Street sluit met verlies, Apple licht hoger na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met rode cijfers de handelsweek uitgegaan. Apple stond in de belangstelling na publicatie van cijfers. Daarnaast maakte president Donald Trump bekend dat hij Kevin Warsh voordraagt als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank. Warsh zou dan opvolger worden van Jerome Powell bij de Federal Reserve.

1 dag geleden
KLM ziet in regeerakkoord 'erkenning' belang luchtvaart

AMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM zegt in het regeerakkoord van D66, CDA en VVD "erkenning" te zien voor het belang van de luchtvaart en de hubfunctie van Schiphol voor de Nederlandse economie.

1 dag geleden