Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Banken in belangstelling bij opening Wall Street

Banken in belangstelling bij opening Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten aan een nieuwe handelssessie begonnen. Beleggers op Wall Street kregen een grote hoeveelheid bedrijfscijfers te verwerken, waaronder die van financiële concerns als Bank of America, Citigroup en Wells Fargo.

De winsten van die banken stegen sterk. Grote sommen geld die eerder apart werden gezet om de coronacrisis op te kunnen vangen, werden weer vrijgegeven waardoor het nettoresultaat bij Bank of America bijna verdriedubbelde. De baten vielen echter tegen ten opzichte van de algehele verwachtingen, waardoor het aandeel 1,8 procent verloor.

Citigoup (plus 2,3 procent) kon met miljarden dollars aan vrijgegeven voorzieningen een daling van de inkomsten uit creditcardleningen en handelsdiensten goedmaken, waardoor de winst sterk steeg. Wells Fargo, de grootste hypotheekverstrekker in de Verenigde Staten, zakte 0,1 procent na de presentatie van zijn kwartaalcijfers. Vermogensbeheerder BlackRock ging 2,9 procent omlaag na bekendmaking van resultaten.

Dow-Jonesindex

De Dow-Jonesindex klom in de eerste handelsminuten 0,4 procent tot 35.039 punten. De breed samengestelde S&P 500 won 0,5 procent tot 4392 punten en technologiebeurs Nasdaq steeg 0,8 procent tot 14.790 punten.

Een nieuwe verklaring van Jerome Powell, voorzitter van de Federal Reserve, werkte ook in op het gemoed. De Amerikaanse economie is nog niet zo ver hersteld van de coronapandemie dat de tijd rijp is om maandelijks minder obligaties op te kopen, zo schreef hij voorafgaand aan een hoorzitting voor Congresleden. De stimuleringsmaatregel is bedoeld om de economie te stimuleren.

Een ander bedrijf dat veel aandacht kreeg was Delta Air Lines. De luchtvaartmaatschappij meldde bij haar kwartaalcijfers weer evenveel vluchten binnen de VS uit te voeren voor vakanties dan in 2019. Zakenreizen en internationale vluchten bleven door de coronacrisis nog wel achter, waardoor de omzet uit ticketverkoop de helft lager was dan voor de pandemie uitbrak. Het aandeel won 0,6 procent.

Meer uit Financieel

Producent van Appelsientje en CoolBest neemt merkrecht Wicky over

MAARHEEZE/EDE (ANP) - Riedel, de producent van Appelsientje, CoolBest en DubbelFrisss, neemt de merkrechten van limonademerk Wicky over. Dat melden drankenbedrijven Refresco en Riedel in een verklaring. Refresco Benelux blijft verantwoordelijk voor de productie van Wicky.

18 minuten geleden
Verkoop van nieuwe motoren stijgt opnieuw flink

AMSTERDAM (ANP) - De verkoop van nieuwe motoren in Nederland blijft stijgen. In de eerste helft van dit jaar rolden 14.062 motorfietsen de showrooms uit, ruim 15 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar. Ook de maand juni laat een positieve ontwikkeling zien, maakten de brancheorganisaties RAI Vereniging, BOVAG en RDC bekend.

33 minuten geleden
Opnieuw recordjaar voor Wibra, winkelbestand groeit door

EPE (ANP) - Budgetwinkelketen Wibra heeft in 2025 opnieuw een recordjaar neergezet, waarbij het winkelbestand ook verder toenam. De omzet steeg met meer dan een kwart tot 362 miljoen euro vergeleken met een jaar eerder. Daarnaast openden vorig jaar 63 Wibra-winkels, waarmee het totaal groeide tot 360 vestigingen.

3 uur geleden
Duitse fabrieksorders herstellen na scherpe daling

WIESBADEN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse fabrieksorders zijn in mei met 1,9 procent gestegen ten opzichte van een maand eerder, meldde het Duitse statistiekbureau Destatis. De nieuwe industriële orders, die een belangrijke indicator vormen voor de toekomstige bedrijfsactiviteit in de grootste economie van Europa, lieten daarmee onverwacht een herstel zien, na een scherpe daling van 3,2 procent in april.

3 uur geleden
Spanje verwacht dit jaar voor eerst ruim 100 miljoen toeristen

MADRID (ANP/RTR) - Spanje verwacht dit jaar voor het eerst meer dan 100 miljoen buitenlandse toeristen te ontvangen. Dat heeft de Spaanse toerismeminister Jordi Hereu maandag gezegd.

4 uur geleden
Britse waakhond wil strikter toezicht op financieel AI-gebruik

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse financiële toezichthouder Financial Conduct Authority (FCA) wil meer bevoegdheden krijgen voor strikter toezicht op AI-gebruik bij het adviseren van mensen bij persoonlijke financiële beslissingen zoals sparen, lenen of beleggen. Daarvoor pleit directeur Sheldon Mills, die bij de FCA verantwoordelijk is voor consumentenbescherming en mededinging, in een interview met zakenkrant Financial Times.

5 uur geleden
Defensieconcern Thales koopt belang in maritiem techbedrijf

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Technologie- en defensieconcern Thales neemt een belang in het Franse Exail Technologies, dat maritieme robotica en navigatiesystemen maakt. Thales meldt een bindende overeenkomst te hebben ondertekend over de overname van het belang van bijna 36 procent van de familie Gorgé. Daarbij wordt Exail gewaardeerd op 3,9 miljard euro.

5 uur geleden