Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Banken gaven al 105.000 bedrijven lucht in crisistijd

Banken gaven al 105.000 bedrijven lucht in crisistijd

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse banken hebben inmiddels zo'n 105.000 bedrijven bijgestaan in crisistijd, bovenop de maatregelen die door de overheid zijn genomen om de impact van het rondwarende virus het hoofd te bieden. Volgens de Nederlandse Vereniging van Banken (NVB) is met de hulp aan ondernemers tot nu toe 5,4 miljard euro gemoeid.

Aan de meeste bedrijven die zich bij de banken meldden, werd op grote schaal uitstel van betalingsverplichtingen verleend. Meer dan 99.000 bedrijven kregen een betaalpauze van een half jaar. Daarmee is volgens de banken 2,4 miljard euro gemoeid.

Verder konden ondernemers ook voor meer kredietruimte aankloppen bij de banken. Via de verruimde regeling voor mkb-kredieten zijn afgelopen week tot 1000 ondernemingen voorzien van extra krediet, die onder normale omstandigheden niet via de banken gefinancierd zouden kunnen worden. De NVB verwacht de komende tijd dat het aantal aanvragen met duizenden zal oplopen.

Betaalpauze

Ook voor de regeling Garantie Ondernemingsfinanciering (GO-C) voor het mkb en grootbedrijf staan ondernemers in de rij. Met die regeling kunnen bedrijven een lening van de bank krijgen tot maximaal 150 miljoen euro per onderneming, waarvoor de overheid voor 80 of 90 procent garant staat.

Verder meldt de NVB dat ook zo'n 14.000 consumenten bij banken een betaalpauze hebben geregeld voor de aflossing van hun hypotheek. In de meeste gevallen gaat het om uitstel van verplichtingen van een tot en met drie maanden.

Met nog eens 3500 huishoudens is een betaalregeling getroffen op een ander soort lening. De NVB benadrukt dat banken voor particuliere klanten meer kunnen doen. Daarvoor zouden particulieren met kredietverstrekkers in overleg moeten gaan.

Meer uit Financieel

Fors verlies voor AEX, Prosus grootste daler

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is dinsdag met een flink verlies de handel uitgegaan. Onzekerheid over het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran drukte de stemming op het Damrak. De Amerikaanse president Donald Trump zei dat het bestand "aan een zijden draadje" hangt. Volgens Iran mislukt het vredesproces als de VS niet akkoord gaan met een Iraans vredesvoorstel.

2 minuten geleden
ASML en vakbonden willen minder gedwongen ontslagen

VELDHOVEN (ANP) - ASML en de vakbonden zijn een sociaal plan overeengekomen. Daarin is het uitgangspunt volgens alle partijen om zoveel mogelijk gedwongen ontslagen bij het bedrijf te voorkomen. De chipmachinemaker kondigde eind januari aan dat zo'n 1700 medewerkers met managementbanen ontslagen zouden worden. Dat aantal kan nog "honderden mensen" lager uitvallen, zegt een woordvoerster van ASML dinsdag.

3 minuten geleden
Ondernemersorganisatie pleit voor uitstel Europese CO2-heffing

DEN HAAG (ANP) - Ondernemend Nederland (ONL) pleit ervoor dat het kabinet zich inzet om de Europese CO2-heffing uit te stellen. Volgens de ondernemersorganisatie komt het bedrijfsleven door deze extra heffing nog verder onder druk te staan.

4 minuten geleden
H&M sluit distributiecentrum in Belgiƫ, 440 banen weg

GHLIN (ANP/BELGA) - H&M Logistics, de logistieke tak van de Zweedse moderetailer, sluit definitief het distributiecentrum in het Belgische Ghlin, in het zuiden van het land. Dat bevestigt vakbondsman Philippe Dumortier aan persbureau Belga. Daarmee gaan ongeveer 440 banen verloren.

1 uur geleden
eBay daalt op Wall Street na afwijzing bod GameStop

NEW YORK (ANP) - eBay ging dinsdag licht omlaag op de beurzen in New York. De onlinemarktplaats heeft het overnamebod van bijna 56 miljard dollar van videogameketen GameStop afgewezen. Volgens voorzitter Paul Pressler van eBay is het bod van het veel kleinere GameStop niet geloofwaardig en niet aantrekkelijk. Beleggers waren al sceptisch over het bod, aangezien GameStop weinig informatie heeft gegeven over hoe het bedrijf de overname wil financieren.

2 uur geleden
Overheid beoordeelt honderden aanvragen ecopremies boeren opnieuw

DEN HAAG (ANP) - De overheid gaat honderden aanvragen van boeren voor een vergoeding voor natuurvriendelijke landbouw herbeoordelen. Volgens landbouworganisatie LTO zijn te veel aanvragen voor de zogeheten ecoregeling verlaagd of afgewezen.

2 uur geleden
Amerikaanse inflatie stijgt naar hoogste niveau in drie jaar

WASHINGTON (ANP/AFP) - De inflatie in de Verenigde Staten is in april tot het hoogste niveau in drie jaar gestegen, zo bleek dinsdag uit overheidsdata. Dat is het gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten, waarvan de economische gevolgen doorwerken in de grootste economie ter wereld.

2 uur geleden