Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Banken en verzekeraars zetten AEX in het rood, Prosus stijgt

Banken en verzekeraars zetten AEX in het rood, Prosus stijgt

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam zakte donderdag in het rood door koersverliezen bij de banken en verzekeraars. Beleggers vrezen dat de onrust in de financiële sector nog niet voorbij is nu centrale banken ervoor kiezen om de rentes te blijven verhogen in de strijd tegen de hoge inflatie. Door de snelle stijging van de rentes zouden de omgevallen Amerikaanse regionale banken Silicon Valley Bank en Signature Bank juist in de problemen zijn gekomen.

De Amerikaanse Federal Reserve verhoogde woensdag de rente opnieuw met een kwart procentpunt. Net als de Europese Centrale Bank (ECB) vorige week liet de Fed zich daarmee niet van de wijs brengen door de recente onrust in de bankensector. Ook de Zwitserse centrale bank is bezorgder over de inflatie dan over de bankensector in het land. De rente in het Alpenland ging enkele dagen na de redding van de noodlijdende bank Credit Suisse door het eveneens Zwitserse UBS met een half procentpunt omhoog.

De AEX noteerde rond het middaguur 0,6 procent lager op 737,31 punten. De MidKap verloor 1 procent tot 932,53 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs daalden tot 0,8 procent. De Londense FTSE-index zakte 1,1 procent in afwachting van het rentebesluit van de Britse centrale bank, dat later op de dag wordt bekendgemaakt. Ook in het Verenigd Koninkrijk zal de rente naar verwachting opnieuw worden verhoogd in de strijd tegen de inflatie.

Banken

ING en ABN AMRO verloren rond de 2 procent in navolging van de koersverliezen bij de Amerikaanse banken op woensdag. Uitlatingen van de Amerikaanse minister van Financiën Janet Yellen zorgden daarbij voor koersdruk. Yellen verklaarde dat ze niet van plan is alle banktegoeden tot boven de 250.000 dollar te verzekeren. Beleggers vrezen daardoor dat klanten meer geld bij vooral de kleinere banken zullen weghalen. Eerder kregen klanten van de Silicon Valley Bank en de Signature Bank uiteindelijk wel al hun tegoeden terug.

De verzekeraars Aegon, NN Group en ASR gingen mee omlaag en daalden tot ruim 2 procent. AkzoNobel zakte 2,5 procent. Analisten van ING haalden het verfconcern van hun kooplijst af. Prosus steeg dik 4 procent. De techinvesteerder won woensdag al 2,9 procent dankzij beter dan verwachte resultaten van Tencent, dat donderdag ruim 8 procent won op de beurs in Hongkong. Prosus is grootaandeelhouder van het Chinese internet- en gamebedrijf.

De euro was 1,0874 dollar waard, tegen 1,0795 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,1 procent minder op 70,09 dollar. Brentolie daalde 0,9 procent in prijs tot 76,01 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Weinig beweging op Wall Street na rentebesluit Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag rond de slotstanden van dinsdag gesloten. Beleggers werden niet verrast door het rentebesluit van de Federal Reserve, die de rente zoals verwacht ongemoeid liet. Daarnaast kwam er van president Donald Trump geen duidelijkheid over mogelijke Amerikaanse hulp aan Israël bij het aanvallen van Iran. Daardoor ontbrak het beleggers aan richtinggevend nieuws.

1 uur geleden
Bloomberg: Microsoft wil duizenden banen schrappen

REDMOND (ANP) - Microsoft is van plan duizenden banen te schrappen, vooral bij verkoopafdelingen. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Het Amerikaanse softwareconcern zou zijn personeelsbestand willen inkrimpen nu het steeds meer geld uitgeeft aan verdere vooruitgang met kunstmatige intelligentie (AI). Aan beleggers zou de onderneming zich namelijk verplicht voelen de kosten op andere vlakken dan AI in toom te houden.

1 uur geleden
TenneT neemt na zestien jaar belangrijke verbinding in gebruik

ARNHEM (ANP) - TenneT heeft woensdag de nieuwe bovengrondse hoogspanningsverbinding tussen Borssele en Rilland in Zeeland in gebruik genomen. Het project rond deze 48 kilometer lange verbinding heeft uiteindelijk zestien jaar geduurd. Bij de officiële opening werd opgemerkt dat dit wel erg lang was. "Het kan en moet sneller", stelde demissionair minister Sophie Hermans (VVD, Klimaat, Groene Groei, Infrastructuur en Waterstaat) volgens de netbeheerder.

2 uur geleden
Federal Reserve laat rente weer ongemoeid ondanks kritiek Trump

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Federal Reserve laat de rente in de Verenigde Staten voor het vierde rentebesluit op rij onveranderd. Daarmee wordt opnieuw duidelijk dat de koepel van centrale banken zich niet van de wijs laat brengen door de herhaaldelijke oproepen van president Donald Trump om de rente te verlagen.

3 uur geleden
Woonbond waarschuwt voor onrechtmatig hoge huurverhogingen

AMSTERDAM (ANP) - De Woonbond waarschuwt huurders dat sommige huisbazen onrechtmatig hoge huurverhogingen proberen door te voeren. Daarover heeft de belangenorganisatie meldingen gekregen.

3 uur geleden
Reuters: Brusselse zorgen over marktmacht chocoladefabrikant Mars

BRUSSEL (ANP) - Brussel is bezorgd over het grote marktaandeel van chocoladefabrikant Mars in sommige productcategorieën in bepaalde Europese landen. Daarom wil de Europese Commissie de miljardenovername van Pringles-moederbedrijf Kellanova door Mars aan een uitgebreid mededingingsonderzoek onderwerpen, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden.

4 uur geleden
Triodos Bank bij beursdebuut grote winnaar op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Triodos Bank was woensdag een grote winnaar op de beurs in Amsterdam. De bank debuteerde op het Damrak en de waarde van de betreffende certificaten van aandelen ging direct hard omhoog. Bij het slot van de handel waren de stukken ruim 21 procent meer waard.

5 uur geleden