Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Banken en verzekeraars winnaars op beurs Amsterdam

Banken en verzekeraars winnaars op beurs Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De banken en verzekeraars gingen donderdag flink omhoog op de Amsterdamse aandelenbeurs, geholpen door optimisme over het economisch herstel van de coronacrisis. Ook elders in Europa lieten de financiële fondsen mooie plussen optekenen. Het sentiment onder Europese beleggers was positief.

In de AEX-index op Beursplein 5 stonden ABN AMRO, ING, NN Group, ASR en Aegon bij de sterkste stijgers met koerswinsten tot 3,7 procent. In Frankfurt wonnen Deutsche Bank en Commerzbank tot 4,9 procent en in Parijs boekten BNP Paribas, Société Générale en Crédit Agricole plussen tot 4,2 procent. De Britse banken HSBC en Barclays werden tot 3 procent hoger gezet in Londen.

De AEX eindigde met een plusje van 0,3 procent op 682,39 punten. Andere winnaars in de Amsterdamse hoofdindex waren bijvoorbeeld staalconcern ArcelorMittal en verfproducent AkzoNobel met stijgingen tot 3,8 procent. Grootste daler bij de hoofdfondsen was winkelvastgoedinvesteerder Unibail-Rodamco-Westfield met een daling van 3,3 procent.

AstraZeneca

De DAX-index in Frankfurt bereikte een nieuw recordniveau met een plus van 1,3 procent op 14.788,88 punten. Autofabrikanten BMW en Daimler werden tot 4 procent hoger gezet. Volkswagen daalde 3 procent, na een eerdere opmars. Het autoconcern is deze week ongeveer een kwart in beurswaarde gestegen en haalde softwarebedrijf SAP in als meest waardevolle Duitse beursgenoteerde onderneming.

De graadmeters in Parijs en Londen wonnen tot 0,3 procent. AstraZeneca ging iets omlaag in Londen. De Europese medicijnwaakhond EMA zei dat de voordelen van het coronavaccin van AstraZeneca groter zijn dan de mogelijke risico's en dat het middel veilig voor gebruik is. Veel Europese landen zijn tijdelijk gestopt met het toedienen van het vaccin van de Brits-Zweedse farmaceut vanwege mogelijke problemen met bloedstolling.

TKH

Verder toonde de MidKap-index op het Damrak een plus van 0,6 procent op 1014,61 punten. Technologiegroep TKH profiteerde van een koopadvies door ING en was de sterkste stijger bij de middelgrote bedrijven met een winst van 8 procent. Vastgoedonderneming Eurocommercial Properties stond onderaan met een min van bijna 3 procent.

De euro noteerde 1,1926 dollar, tegen 1,1896 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 5,4 procent goedkoper op 61,22 dollar. Brentolie daalde 4,8 procent tot 64,51 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Topman Aramco: wereld 1 miljard vaten olie misgelopen door oorlog

RIYAD (ANP/RTR) - De wereld heeft door de oorlog in het Midden-Oosten in de afgelopen twee maanden de levering van ongeveer 1 miljard vaten olie misgelopen. Het zal tijd kosten voor de oliemarkt om te stabiliseren zodra de leveringen weer op gang komen. Dat zei topman Amin Nasser van het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco na bekendmaking van kwartaalcijfers.

33 minuten geleden
Bloomberg: lng-tanker uit Qatar door Straat van Hormuz

DOHA (ANP/BLOOMBERG) - Een tanker met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit Qatar is door de Straat van Hormuz gevaren. Volgens persbureau Bloomberg is dat de eerste lng-tanker uit Qatar die door de belangrijke waterweg is gegaan sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten.

1 uur geleden
Meer winst Saudi Aramco ondanks verstoring export door oorlog

RIYAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco heeft in het eerste kwartaal meer winst geboekt dankzij de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Wel verstoort de Iranoorlog de export van Saudi Aramco, omdat de Straat van Hormuz vrijwel volledig is afgesloten voor olietankers. Saudi Aramco transporteert daarom olie via een pijpleiding naar de Rode Zee om vanuit daar te kunnen exporteren.

2 uur geleden
Duitse drone-start-up haalt 1,2 miljard dollar op

MÜNCHEN (ANP) - Het Duitse defensiebedrijf Helsing staat op het punt om met een nieuwe financieringsronde 1,2 miljard dollar op te halen om zijn activiteiten uit te breiden. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden. Daarmee verstevigt het bedrijf uit München zijn positie als een van Europa's meest waardevolle start-ups. De onderneming, gesteund door techmiljardair Daniel Ek, maakt onder meer geavanceerde drones.

18 uur geleden
Bonden: or-leden moeten zich meer bemoeien met AI op de werkvloer

DEN HAAG (ANP) - Werknemersvertegenwoordigers binnen bedrijven houden zich nog te weinig bezig met de ontwikkelingen rond kunstmatige intelligentie (AI) op de werkvloer. "AI speelt een steeds grotere rol voor werknemers. Daarom is het essentieel dat or-leden zich verdiepen in AI en weten wat er binnen hun organisatie of sector gebeurt", waarschuwen de vakbonden De Unie en de VCP.

20 uur geleden
ECB twijfelt over volgende rentestap door onzekerheid over oorlog

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) twijfelt nog over de volgende rentestap in juni. Volgens ECB-president Christine Lagarde worden beleidsmakers geconfronteerd met "enorme onzekerheid" en hebben zij "veel meer data" nodig om de gevolgen van het conflict in het Midden-Oosten goed te kunnen inschatten.

20 uur geleden
Eredivisievoetbal in tv-pakketten Ziggo, maandprijs omhoog

DEN HAAG (ANP) - Alle voetbalwedstrijden in de Eredivisie zijn komend seizoen live te zien bij Ziggo, zonder dat klanten een extra pakket nodig hebben. Daarvoor gaat wel de maandprijs van het abonnement voor alle klanten, dus ook voor mensen die niet van sport houden, met 2,50 euro omhoog. Klanten van Ziggo krijgen vanaf 1 juli de ESPN-zenders 2, 3 en 4 in hun digitale tv-pakketten.

23 uur geleden